אושר מגדל בן 25 קומות בבת ים - כמה דירות הוא יכלול?

המגדל יוקם במתחם UP ויכלול שילוב של משרדים, מסחר ושטחי ציבור. מדובר בתוכנית החמישית שאושרה במתחם
 |  (1)
חוף בת ים, צילום: Getty images Israel
הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה במחוז תל אביב אישרה תכנית להקמת מגדל בן 25 קומות ב-UP - אזור העסקים המתחדש בבת ים. המגדל יוקם במתחם ברחוב אורט ישראל ויכלול 65 דירות מגורים, 12,000 מ"ר לתעסוקה, 1000 מ"ר למסחר ו-650 מ"ר לשטח ציבורי.

במגדל נעשה תכנון מיוחד לשילוב של קומת שטח ציבורי בין קומות התעסוקה והמגורים. הקרקע בבעלות חברת "בלדי", שיזמה ומקדמת את התוכנית.

מתחם העסקים משתרע על פני כ-850 דונם בין הרחובות יוספטל וקוממיות. העירייה מתכננת כרגע 28 מגדלים של שימושים מעורבים הכוללים מסחר, משרדים ומגורים, מלונאות ומתחמי תרבות. בשנה הבאה תחל הקמת מתחם בתי המשפט שיעברו מרחוב שוקן בתל אביב למתחם והקו האדום של הרכבת הקלה יחבר את המתחם עם תל אביב ופתח תקווה.

לדברי מנכ"ל עיריית בת ים, ארז פודמסקי שקד: "אישור התכנית, החמישית במספרה באזור העסקים המתחדש, מהווה צעד נוסף במימוש החזון שלנו להתחדשות עירונית כוללת. שימושים מעורבים צוברים תאוצה גם בעולם. לפי המועצה הבינלאומית הבונה לגובה – ה-CTBUH – שבוחנת מגמות בבניית מגדלים גבוהים בעולם, ניתן לראות בכל העולם גידול בבנייה מעורבת. מהנתונים עולה כי בשנת 2013 חל גידול במספר המגדלים שנבנו בשימוש מעורב והיקפם עמד על 30%. זאת לצד צניחה בבנייה של מגדלי משרדים בלבד מ-39 ל-34%, כאשר בניה של מגדלי מגורים בלבד עמדה על 30%".

עוד הוסיף כי "לבניה מעורבת יתרונות רבים, ביניהם יצירת אזורים הפועלים לאורך כל שעות היממה, כאשר בבוקר משמשים כאזורי עבודה ומסחר, ובערב- למגורים. שימושים מעורבים מאפשרים גם מתן פתרונות לאוכלוסיית הגיל השלישי, הנוהגת לצרוך שירותים קרוב לבית".
הדמיית הבניין; קרדיט: גוטמן אסיף אדריכלים
הדמיית הבניין; קרדיט: גוטמן אסיף אדריכלים
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  העיריה מאשרת בסיטונות
  משה 24/06/2014 08:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל אין בונים
  סגור