130 יח"ד קוצצו ממיזם פינוי בינוי והיזם פרש - מה גורל הפרויקט?

600 דירות היו אמורות לקום בפרויקט פינוי בינוי ענק ברחוב כצנלסון בבת ים, אך הוועדה המחוזית חשבה אחרת
 |  (4)
פינוי בינוי, צילום: בת חן גלילי
הוועדה המחוזית קיצצה במספר הדירות בפרויקט פינוי בינוי והיזם פרש - חברת י.זילברמינץ חתמה לפני כ-4.5 שנים על הסכם עם דיירים ברחוב כצנלסון 41 עד 51 בבת ים לבניית 600 יחידות דיור במקום 104 דירות ב-6 בניינים ישנים ומתפוררים בני 2 קומות.

אולם בסוף 2013 הוועדה המחוזית תל אביב אישרה תוכנית המאפשרת את הקמתן של 470 דירות בלבד בחמישה בניינים, מתוכן 20% דירות קטנות בשטח עיקרי של כ-63 מ"ר. כתוצאה מכך יצאה י.זילברמינץ מהפרויקט.

זאב מילנר, מנכ"ל החברה אמר ל-Bizportal כי הפרויקט הפך ללא כלכלי עבורה - "בתוכניות של פינוי בינוי ידוע שעם הגשת התוכנית יכול להיות שלא יאושר מספר הדירות המתבקש, לקחנו זאת בחשבון. מלבד הפחתת מספר הדירות, הוועדה המחוזית קבעה שהשטח העיקרי הממוצע לדירות שייבנו יעמוד על 90 מ"ר ולא על 95-110 מ"ר במקור. היציאה מהפרויקט לא מובילה אותנו להחלטה גורפת לגבי תחום הפינוי בינוי בבת ים ובכלל. לפי הסטטיסטיקה פינוי בינוי בישראל עורך בממוצע 8 שנים, זה פשוט לא הגיוני."

יזם אחר נכנס לפרויקט
לנעליה של י.זילברמינץ תיכנס חברת מעוז דניאל - כ-80% מתוך 104 דיירי הבניינים חתמו על הסכם מול היזם. החברה התחייבה בפני הדיירים כי יקבלו את אותם תנאים בדירות התמורה כפי שסוכמו עם היזם הפורש, דהיינו- דירות הכוללות ממ"דים בשטח של כ 110-120 מ"ר בתוספת מרפסת וחניה תת קרקעית. כמו כן סוכם כי כל עלויות שכר טרחת עורכי הדין, ניירת ותכנון יחולו על חברת הנדל"ן.

רחל מלכה מנכ"ל ובעלים משותפים חברת מעוז דניאל: "אנו מסוגלים לצמצם את עלויות הבנייה ולגרום לפרויקט להיות כדאי כלכלית. העובדה שמדובר בבניינים ישנים ומתפוררים, ללא ממ"ד, שעלולים לקרוס ברעידת האדמה הקטנה ביותר, מחזקת את הצורך בהתחדשות עירונית שתעניק לדיירים את ההזדמנות לאיכות חיים בדירה חדשה, עכשווית ובטוחה".

לדברי פולי ונה, מנהל הפרויקט מטעם הדיירים, "מדובר בפרויקט שיוזמתו נולדה בקרב הדיירים והם אלה שקידמו אותו, בשיתוף עיריית בת ים שקדמה את הנושא. קיבלנו הצעות משלושה קבלנים, מתוכם בחרנו ביזם הפורש. אך עם פרישת החברה, למרות האכזבה הדיירים נשארו מאוחדים והחליטו להמשיך הלאה ולבחור בחברת מעוז דניאל שהתחייבה לשמור על התנאים כפי שהובטחו על ידי החברה הקודמת. מלבד ההיבט הנדל"ני מדובר באנשים, משפחות שהבינו שהדרך היחידה שלהן לצאת מדירה ישנה ומתפוררת היא לפעול ולקדם זאת בעצמם".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  במדינת המושחתים רק מטרפדים פרוייקטים!!!! (ל"ת)
  ממשלת מושחתים 15/06/2014 23:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  כנראה מישהו לא קיבל מעטפות הרי הכל מושחת ראו ביבי (ל"ת)
  תום 15/06/2014 19:01
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 2.
  מה עם יוספטל
  אשר 15/06/2014 17:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה עם פרוייקט מול הקניון הנרי אזולאי חברת מצלאווי נו להיזדרז מה קורהעם האישורים
  סגור
 • 1.
  המחוזית 'קיצצה' למכפיל 4.7...
  משה 15/06/2014 17:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממכפיל 6. הלוואי על כל תכנית פינוי בינוי. מה עוד שרואים ששטח המתחם קטן, כלומר הועדה המחוזית נדיבה ומרחיבה בהתייחסותה לצפיפות שהיא מאפשרת. איך בכלל חשבו על מכפיל 6 מלכתחילה?
  סגור