נצחון לירוקים: יוחזרו לוועדת הבנייה לנושאים תכנוניים עקרוניים

למרות הרצון לבטל את מקומם בוועדה, הוחזרו נציג ארגון הגג של הגופים הציבוריים שעניינם שמירת איכות הסביבה ונציג המוסדות המיישבים
 | 
בנייה חדשה, צילום: יוסי פינק
הירוקים יישבו בוועדות: המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה את המלצת מנכ"ל משרד הפנים ויו"ר המועצה שוקי אמרני, לצרף את נציג ארגון הגג של הגופים הציבוריים שעניינם שמירת איכות הסביבה ואת נציג המוסדות המיישבים להרכב הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (הולנת"ע). המלצת יו"ר המועצה אושרה ברוב גורף של 22 מול 5 מתנגדים ו- 2 נמנעים.

כזכור, בישיבת המועצה הארצית לפני כחודש החליטה המועצה הארצית על הקטנת מספר החברים בוועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים במטרה לשפר וליעל את עבודת הוועדה. בישיבה היום, הציע אמרני להוסיף להרכב שנקבע בדיון הקודם את נציג ארגון הגג של הגופים הציבוריים שעניינם איכות הסביבה ואת הנציג מטעם המוסדות המיישבים.

כדי למנוע אי הבנות ונוכח פרסומים מטעים בנושא, מודגש כי בישיבה הנוכחית וגם בקודמת לא נעשה כל שינוי בהרכב המועצה הארצית ולא בהרכב הוועדות המחוזיות הקבועים בחוק. הדיון כולו נסב סביב וועדת משנה של המועצה הארצית.
ועדת המשנה של המועצה הארצית במהותה נועדה לסייע לזרז ולקדם את תהליכי התכנון והבניה. מטבע הדברים מספר החברים בוועדת המשנה צריך להיות מצומצם ומאוזן ולא ניתן לכלול בוועדה את נציגי כל הגופים החברים במועצה הארצית עצמה.

אמרני הדגיש בדיון כי "הרכב ועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים כפי שאושר ע"י המועצה הארצית יוצר את האיזון הראוי בין ההיבטים השונים בהליכי התכנון שמטרתם הבטחת האינטרס הציבורי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה