שיכון ובינוי: שער הדולר שחק את ההכנסה שהסתכמה ב-1.5 מילארד ש'

סמנכ"ל כספים שיכון ובינוי, טל רז: "שיכון ובינוי ממשיכה להצליח גם בזכות בסיס פיננסי איתן, המספק תמיכה לכל הפעילויות המגוונות של הקבוצה
 |  (1)
עופר קוטלר, צילום: סיון פרג'
חברת שיכון ובינוי 0% שיכון ובינוי 686 0% שיכון ובינוי בסיס:686 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מקבוצת אריסון, מדווחת היום תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2014. החברה דיווחה על ירידה של 9% בהכנסות לרמה של 1.5 מיליארד שקל ועל של 74 מיליון שקל.

הירידה בהכנסה מיוחסת לשחיקה בשער הדולר אל מול השקל, סיום עבודות במספר פרויקטים באפריקה וירידה בהכנסות של שיכון ובינוי (אשר נובעות בחלקן משינוי בתמהיל הדירות שנמכרו). בד בבד, החברה מדווחת על עלייה בהכנסות ממגזר התשתיות ובנייה בישראל.

שיכון ובינוי נדל"ן מכרה ברבעון הנוכחי 209 דירות עלייה של 7.2% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. יישום כללי ה-IFRS (תקני החשבונאות הבינלאומיים) בכל הקשור להכרה בהכנסה ממכירת דירות מחייב הכרה בהכנסה בעת העברת הנכס ללקוח ולא בעת מכירתן על הנייר.

הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2014 הסתכם ב-74 מיליון שקל, לעומת 156 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה מיוחסת לעובדה שברבעון המקביל נרשמה הכנסה חד פעמית על סך של 55 מיליון שקל. כתוצאה מכך, הרווח התפעולי ירד לרמה של 136 מיליון שקל, לעומת של 290 מיליון ברבעון המקביל כאשר יתרת הירידה ברווח מיוחסת לירידה ברווחיות הנדל"ן למגורים.

חברת שיכון ובינוי פועלת ב - 7 מגזרי פעילות עקריים: קבלנות תשתית ובנייה בחו"ל, קבלנות תשתית ובנייה בישראל, יזמות נדל"ן בחו"ל, אנרגיה מתחדשת, מים וזכיינות.

בתחום התשתיות מחוץ לישראל, ברבעון הראשון של 2014 וסמוך לאחריו, זכתה שיכון ובינוי אס.בי.איי בשני פרויקטים להקמת תחנות כוח הידרו אלקטרית בגוואטמלה. בישראל, שיכון ובינוי סולל בונה זכתה החברה בפרויקט לבניית מסילות בהיקף של 270 מיליון שקל (חלק החברה), ובפרויקט להקמת מגדל דיור מוגן בהיקף של כ- 170 מיליון שקל.

בתחום האנרגיה המתחדשת מקדמת שיכון ובינוי את פרויקט אשלים – להקמת תחנת כוח תרמו סולארית בנגב בהספק של כ- 110 MW, ובהיקף מתוכנן של כ- 1.1 מיליארד דולר (חלקה של החברה 50%). במקביל ממשיכה הקבוצה לפתח ולהקים פרויקטים נוספים בתחום ה- PV, כאשר עד היום חוברו לרשת החשמל פרויקטי PV בבעלות החברה בהיקף כולל של כ-23 MW.

בשנת 2013 חילקה החברה על סך של 250 מיליון שקל - של 8-9%. ברבעון הראשון של השנה הנוכחית החברה חילקה דיבידנד של 50 מיליון שקל.

יו"ר שיכון ובינוי, משה לחמני אמר: "אנו ממשיכים בתנופת הפעילות שלנו – הבאה לידי ביטוי בצבר הזמנות שלנו, זכייה בפרויקטים חדשים והמשך התרחבות בפעילות הגלובלית של הקבוצה. צבר הזמנות שלנו, של כ-10.4 מיליארד שקל והון עצמי שעמד לסוף הרבעון על כ-1.2 מיליארד שקל, תומכים בהמשך הפעילות בארץ ובעולם גם בעתיד".

מנכ"ל שיכון ובינוי, עפר קוטלר: "ברבעון החולף המשכנו בביצוע פרויקטים בתחומי התשתיות והאנרגיה מתחדשת, אנו מרחיבים את הפעילות למדינה נוספת באפריקה, ונמשיך לחתור להתרחבות למדינות נוספות בתחומים בהם אנו פועלים ".

סמנכ"ל כספים שיכון ובינוי, טל רז: "שיכון ובינוי ממשיכה להצליח גם בזכות בסיס פיננסי איתן, המספק תמיכה לכל הפעילויות המגוונות של הקבוצה. אנחנו ממשיכים להנות מאמון המשקיעים ושוק ההון שסייעו להצלחתם של מהלכים, שהושלמו לאחר סיום הרבעון הראשון, של הנפקת אגרות חוב מסדרה 7 בסך כולל של כ-274 מיליון ₪ והחלפת אגרות חוב מסדרה 4 לסדרה 6 בעלת ארוך יותר בהיקף של כ- 698 מיליון ₪ ע.נ.".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  דוחות לא טובים וזה רק קצה הקרחון (ל"ת)
  שלמה מעוז 26/05/2014 22:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור