קרן פנסיה קנדית תשקיע 206 מיליון אירו בחברת בת של גזית גלוב

גזית מחזיקה ב-49.3% מסיטיקון הפינית. בעל השליטה, חיים כצמן "זוהי הבעת אמון בסיטיקון ע"י אחת מקרנות ההשקעה הגדולות בעולם"
 | 
חיים כצמן, צילום: יח"צ
סיטיקון (CTY), חברת הבת הפינית של גזית גלוב -0.6% גזית גלוב 2,982 -0.6% גזית גלוב בסיס:3,000 פתיחה:2,984 גבוה:3,008 נמוך:2,956 תמורה:8,934,264 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה על כוונתה לבצע הנפקות הון בהיקף של כ-400 מיליון אירו. סיטיקון הודיעה כי בכוונתה לבצע פרטית של כ-77.9 מיליון מניות המהוות 15% מההחזקה בסיטיקון בתמורה כוללת של כ-206 מיליון אירו (2.65 אירו למניה) ל - CPP Investment Board European Holdings S.àr.l חברה בת בבעלותה המלאה של CPPIB, קרן הפנסיה הקנדית. גזית-גלוב מחזיקה בכ-217.6 מיליון מניות של CTY, המהוות כ-49.3% מהון המניות ומזכויות ההצבעה של סיטיקון.

חיים כצמן, יו"ר הדירקטוריון של גזית-גלוב ובעל השליטה מסר: "עסקה זו מהווה הבעת אמון ב- Citycon ע"י CPPIB אשר הנה אחת מקרנות ההשקעה הגדולות בעולם עם השקעות בנדל"ן גלובאלי בהיקף של כ-20 מיליארד דולר. ההשקעה מעידה על ההכרה של CPPIB בהנהלת סיטיקון וביכולת שלה לנווט את האסטרטגיה ארוכת הטווח שלה בתחום מרכזי המסחר באיזור הנורדי ובמדינות הבלטיות."

המניות שיונפקו ל- CPPIBEH תהוונה כ- 15% מהון המניות של סיטיקון ומזכויות ההצבעה בה קודם להנפקת הזכויות. מיד לאחר השלמת ההנפקה הפרטית צפויה סיטיקון לבצע הנפקת מניות בדרך של זכויות בהיקף מקסימאלי של כ- 74.2 מיליון מניות חדשות, במחיר של 2.65 אירו למניה ובסכום כולל של כ-200 מיליון אירו נוספים.

גזית-גלוב ביחד עם CPPIBEH וקרן הפנסיה הפינית, Ilmarinen התחייבו כלפי סיטיקון לרכוש את כלל המניות המוצעות להן במסגרת הנפקת הזכויות. בנוסף, גזית-גלוב ביחד עם CPPIBEH התחייבו לרכוש זכויות נוספות, ככל שלא ינוצלו על ידי בעליהן וזאת בכפוף להתקיימותם של תנאים סטטוטוריים ותנאים מקובלים אחרים.

עם השלמת ההנפקה הפרטית תחזיק גזית-גלוב בכ-42% מהון המניות ומזכויות ההצבעה של CTY ולאחר השלמת הנפקת הזכויות (ובהנחת מימוש מלוא ההתחייבות החיתומית של גזית-גלוב) החזקות גזית-גלוב יעלו לכ-45% מהון המניות ומזכויות ההצבעה של CTY. העסקה כפופה לאישור בעלי המניות של CTY, אסיפת בעלי מניות מיוחדת בנושא זה צפויה להתקיים בתחילת יוני.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה