09:14 איילת שקד: אין סיכוי שיאושר משפט חוזר ליגאל עמיר - יישאר בכלא >>

08:33 ביום שישי נקבע הדולר היציג בירידה של 0.1% ל-3.51 שקלים

08:00 שר החוץ הלבנוני: "ישראל תפסיד במלחמה מולנו"

07:57 משרד ההגנה הארגנטינאי: הצוללת שנעלמה שידרה 7 אותות מצוקה

07:55 ת"א: טבע חוזרת עם פער ארביטראז' של 10% - צפי לפתיחה אנגלית

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ן"לדנ רודמ

מדור נדל"ן

מדור נדל"ן

תויגתב יכה
הכי בתגיות

יש תמ"א 38 בר"ג: הושג הסכם שקובע את צפיפות הבנייה - כנסו לקריטריונים

אושרו הקריטריונים שיחולו עד לאישור תוכנית המתאר. "העיר הייתה מוקד להתעשרות מהירה של ספקולנטים ומאכרים, שמנו לזה קץ"
 |  9
עסקים כרגיל?
Share
הסכמה על סוגיית התמ"א 38 ברמת גן – לאחר שבחודש דצמבר 2013 ביטל בית המשפט את תוכנית הצפיפות ברמת גן, במסגרת תוכננו תוכניות תמ"א 38 רבות בעיר תוך מתן זכויות בנייה מפליגות, הגיעו הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת גן וחברי מועצת העיר עו"ד רועי ברזילי וכרמל שאמה הכהן, לפשרה בנוגע לזכויות הבנייה המותרות לבנייה במסגרת התמ"א 38. יצוין כי פשרה זו תהיה בתוקף עד לאישור תוכנית מתאר כוללת בנושא.


נזכיר שהתוכנית שבוטלה איפשרה להגדיל את מספר יחידות הדיור בפרויקטים באופן משמעותי ובלבד שהשטח העיקרי הממוצע של יחידות הדיור יעמוד על 60 מ"ר (כולל מחסן וממ"ד). קבלת הערר למעשה מבטלת כל תוכנית שאושרה, בהתאם לתנאים אלו, החל מה-16 בדצמבר 2012. לפי הערכות בשוק מדובר בכ-190 פרויקטים שכדאיותם הכלכלית הפכה למוטלת בספק, דבר אשר הכניס יזמים ללחץ וגרם לרבים מהם להדיר את רגליהם מהעיר.

על פי ההסכם שנועד לתווך בין הזמן בו בוטלה התכנית הקודמת ובין אישורה של תכנית חדשה, מקדמי הצפיפות והיחס בין היחידות המפונות לבין היחידות החדשות יפחת בשיעור ניכר, העיר תחולק לאזורים בהם תוספת הבנייה המוצעת תהיה תואמת את האזור ותתחשב במצאי השטחים הפתוחים, התשתיות ומבני הציבור.

"ר"ג הייתה מוקד להתעשרות מהירה של יזמי בנייה, ספקולנטים ומאכרים"
חבר המועצה, רועי ברזילי, אמר: "הסכם הפשרה שהושג מעיד כי עד היום העיר רמת גן התנהלה בקונספציה תכנונית שגויה לחלוטין שלא לומר פושעת. הסכם הפשרה, מוכיח את שהיה ברור לי זה זמן רב, וזאת כי ניתן לקדם פרויקטים לביצוע תמ"א 38 גם כאשר מקדמי הצפיפות נמוכים בהרבה וכולם נותרו מרוצים. עד היום, העיר רמת גן הייתה מוקד להתעשרות מהירה של יזמי בנייה, ספקולנטים ומאכרים על חשבון איכות חייהם של רבים מתושבי העיר. כעת, ניתן לדבר במונחים של ודאות תכנונית ושקיפות".

עו"ד אברהם ללום , שותף במשרד עמית פולק מטלון ויועץ משפטי של אגוד חברות תמ"א 38 בלשכת המסחר, התייחס לנושא ואמר: "בסך הכול מדובר בבשורה טובה לתושבי רמת גן, שמח שקיימת הסכמה באג'נדה של חברי מועצת העיר שנבחרו לאחרונה. יחד עם זאת, אני בספק אם הסכם הפשרה יימנע המשך התנגדויות של הארגונים הירוקים למיניהם, לכן לא בהכרח תהיה לכך השפעה על פעילות היזמים בעיר."

להלן עיקר הקריטריונים לקביעת הצפיפות:
1. במגרשים שגודלם עד 600 מ"ר נטו (אחרי הפרשה לצורכי ציבור) ובהם 3 יחידות דיור או יותר, ניתן יהיה לאשר צפיפות ביחס של 1:3.5 ממספר היחידות שנהרסות, גם אם יחס זה גדול מהמותר על פי התב"עות והתוספות המותרות מכוח תמ"א 38 לשיטת העוררים. 2. במגרשים שגודלם עולה על 600 מ"ר נטו ובהם 3 יחידות דיור או יותר, ניתן יהיה לאשר צפיפות ביחס של 1:3.5 ממספר היחידות שנהרסות, או באופן שהצפיפות לא תעלה על יחס של 42 יחידות לדונם (באופן יחסי לגודל המגרש) לפי הגבוה. אולם בכל מקרה שבו מספר יחידות הדיור המוצע בנסיבות העניין, עולה על 42 יחידות לדונם, למען הסר ספק, תיוותר בידי הוועדה האפשרות להגביל את מספר יחידות הדיור בהתאם לשיקול דעתה.

3. במגרשים בהם יעשה איחוד חלקות ושטח החלקה המאוחד עולה על 900 מ"ר, יהיה זה בשיקול דעתה של הוועדה לאשר תוספת יחידות דיור השווה ל-10%, ממספר הדירות המותרות על פי הסכם זה בכל אחד מהחלקות הנפרדות.

4. יובהר, כי במגרשים ובהם בניין קיים ובו 3, 4 או 5 יחידות דיור להריסה, יביאו בחשבון כאילו היו בבניין 6 יחידות דיור להריסה לצורך חישוב היחס ליחידות החדשות כאמור בסעיפים 1 או 2. 5. במגרשים שגודלם עד 600 מ"ר, בהם 2 יחידות דיור להריסה או פחות, ניתן יהיה לאשר את מספר יחידות הדיור המותר על פי התב"עות התקפות. למען הסר ספק, לא תתווספנה זכויות מכוח התמ"א ולא תינתן האפשרות לאשר תוכניות נקודתיות. הסעיף לא יחול על תוכניות נקודתיות בהם יבוצע פרויקט המשלב דיור להשכרה כפי שיאושר בוועדה.

6. במגרשים שגודלם עולה על 600 מ"ר, ובהם 2 יחידות דיור להריסה או פחות, ניתן יהיה לאשר יותר מ-18 יחידות דיור ובלבד והצפיפות לא תעלה על יחס של 36 יחידות דיור לדונם (באופן יחסי לגודל המגרש. על הסעיף לא יחול על תוכניות נקודתיות בהם יבוצע פרויקט המשלב דיור להשכרה כפי שיאושר בוועדה.

7. היחס האמור לא יחול על השכונות: רמת עמידר ורמת השקמה, הוועדה המקומית תפעיל את שיקול דעתה באזורים אלו עד הפקדת תוכנית מתאר חדשה שתתבסס על פרוגראמה עדכנית.

8. בשכונות רמת חן, שכונת הלל, רמת אפעל, קריית קריניצי, תל גנים, תל בנימין, לא תאושר בנייה והריסה במסגרת תמ"א 38.

9. למרות האמור לעיל, בשכונות הממוקמות מצפון לציר אבא הלל, למעט שכונת שיכון ותיקים, יותר יחס צפיפות 1:3.

10. בצירים מרכזיים: בן גוריון, ז'בוטינסקי, אבל הלל (בצד המוזיאון), אלוף שדה, הרוא"ה, ארלוזורוב, תיבחן אפשרות של יחס צפיפות גבוה מ-1:3.5 ובלבד שהיחס לא יעלה על 1:4 ממספר יחידות הדיור הקיימות המיועדות להריסה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של תחום הנדל"ן וקבל מידע למשקיע וחדשות מהארץ ומהעולם
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

9 תגובות ב-7 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
7 צביקה 14/05/2014 07:30 יחס צפיפותבפועל 7 ולא 3.5
לפי סעיף 2 בהסכם אם בנוית 6 יחידות אז במגרש של 1 דונם ניתן יהיה להקים 42 יחידות חדשות. זהו יחס צפיפות של פי 7, האם לכך התכוונו בהסכם?
6 הי 13/05/2014 09:06 העיר מתפוררת אין ברירה
פתח תקווה, כפר סבא, ראשון לציון, כולם בונים שכונות דשות ואטרקטיביות ורק רמת גן נשארת מיושנת וזקנה עם בניינים בני 40 שנה
5 שמעון 12/05/2014 22:27 תמא 38
אתם צריכים לשנות פזה בראש שהתמא וההתחדשות העירונית היא מצילה חיים כי רוב הבתים ברמת גו הם מלפני 1948 אין בהם ממדים ומקלטים ובזמן מלחמת המפרץ לא היה לתושבים היכן להסתתר ואתם מדברים על פקקי תנועה של עוד 5 או 10 דקות פה מדובר גם על בניית בתים חדשים וגם על הצלת חיי אדם
4 צביקה דורון יועץנדלן 12/05/2014 20:47 מה לגבי הכבישים הצרים נתיב אחד לכל כיוון
למשל ארלוזורוב, איך ייצאו כל המכוניות בבוקר לתל אביב?
3 דרור 12/05/2014 14:33 תכנון רבותי
העיריה צריכה לעצור את הפרויקטים. לבצע תכנון של הרחובות ( רוחב וגישה ) ורק אחר כך לאשר מיזמים שלא יחרגו . ברחוב אבא הלל 67 פינת רוקח , העיריה אישרה פיל , שאם יבנה יפגע במעט אפשרות התנועה החוצה על הציר. צומת רוקח אבא הלל הינו בעייתי , אי אפשר לצאת מחניה בבניין זה ( עתידי ) 20 מטר מהצומת . מעל 60 דירות עם יציאת חניה 20 מטר מהצומת. מי שחתם על תוכנית זו לא מבין מה יגרם לתושבים. צריך לאחד חלקות באסף ואבא הלל, אי אפשר יהיה לבנות אחרת ולשמור על איכות חיים מינימלית. מישהו בעיריה שיעצור את הברדק הזה .
רמת גני 12/05/2014 15:09 ישראל זינגר ימנה מייד מנהל מחלקת התנגדויות תמ"א 38
בכפיפות למתאם פעולות מועצת העיר-גיר מול העירייה ואז ישמע קולך :)
2 א 12/05/2014 14:11 מרכז
ועדיין התמונה המוצגת כאן היא הרבה יותר ורודה מאשר במציאות (לתושבים). זכרו: "רעידת אדמה" = "האיום האירני". זה הכול בלוף וספין. יזמים עושים בר"ג קופות מטורפות ע"ח תושבי העיר שנשארים לעמוד בפקקים. ר"ג אינה החצר האחורית המופקרת של ת"א ! ! ! תכנון עירוני - דחוף ! ! !
אתה מטומטם ברמות 14/05/2014 07:01 בהרבה מהבניינים ברמת גן לא כלכלי לבצע תמ"א 38
במסגרת תמ"א 38 העירייה מפקיעה ברוב המגרשים שטח לטובת הרחבת כביש או מדרכה ... על הקבלן לתת לבעלי הדירות לקבל דירה חדשה לפחות בגודל של דירתם הישנה ... לכן בחלק נכבד מהבנינים בעיר לא כלכלי לבצע תמ"א 38
1 צדיק 12/05/2014 13:59 נשמע כמו פתרון סביר וצודק (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.