רשות המיסים יוצאת במבצע לגביית מס רכוש מ-75 אלף נכסים חייבים

מדובר במאות מיליוני שקלים שייכנסו לקופת המדינה. במסגרת המבצע יינתנו הקלות מפליגות ותנאי תשלום נוחים
 |  (3)
רמת הגולן והחרמון, צילום: Getty images Israel
רודפים דוחות ישנים: מנהל רשות המסים, משה אשר, הודיע היום על הקלות רחב היקף, שנועד לגבות חובות מס רכוש על קרקעות שנוצרו טרם ביטולו של המס וזאת, במטרה לאפשר לחייבים להסדיר את חובות העבר על הקרקעות ולשחרר חסמים שנבעו משעבוד הקרקעות מנעו העברת זכויות ועיכבו הליכי תכנון ובניה.

במסגרת המבצע ישלמו החייבים את מלוא קרן החוב ממס וייהנו מהקלות בריבית הצמדה וקנסות. בהתאם להערכות ראשוניות הגבייה בעקבות המבצע צפויה לעמוד על מאות מיליוני שקלים.

החל משנת 2000 בוטל מס רכוש והועמד על שיעור של 0%. עם זאת, למרות פעילות הגבייה הנמשכת, קיימים עדיין חובות עבר ברי גבייה בהיקף של מאות מיליוני שקלים, שצברו הצמדות ריביות וקנסות בהיקף של מיליארדי שקלים. חוב למס רכוש הרובץ על קרקע אינו מאפשר העברת בעלות לידי קונה קרקע או אפילו לידי יורשים ומעכב ביצוע הליכים תכנוניים. היקף הקרקעות עליהן רובץ חוב למס רכוש נאמד במאות אלפי דונמים .

כחלק מהמאמץ המתמשך ברשות המסים להגדיל את הכנסות קופת המדינה, ובהמשך לפניות מהמגזר הערבי, וכן לאור המלצות צוות פנימי בראשותו של סמנכ"ל לאכיפת הגבייה ברשות המסים, זאב פורת, הוחלט בהנהלת הרשות על מבצע הכולל הקלות מיוחדות לשנת 2014 לחייבי מס רכוש.

במסגרת המבצע, יינתנו הקלות מפליגות ותנאי תשלום נוחים למסדירים את חובם, במטרה לשחרר קרקעות רבות ככל האפשר למכירה. על פי התנאים שנקבעו, חייב עד אשר לתאריך ה-31 ביולי 2014 ישלם את סכום קרן חוב המס בתוספת 15% יבוטלו לו מלוא החיובים בקנסות וכן, יתרת הפרשי הצמדה וריבית. מי שישלם לאחר תאריך זה ועד לסוף שנת 2014, יזכה להקלה בחיוב הפרשי ריבית והצמדה, שיחושבו מיום ה-1 באוגוסט 2014 ועד למועד התשלום בפועל ולא מיום פתיחת החוב. מתן ההקלה כפוף להסכמת החייב כי מדובר בתשלום סופי, והיא לא תינתן בתיקים שכבר מצויים בהליכי גבייה.

רשות המסים תפרסם בהרחבה מידע על ההקלות ובמהלך השבוע הבא יישלחו מכתבים המודיעים על ההקלות ל-18,000 חייבים ויורשיהם שאותם ניתן לזהות בוודאות, מתוך כ-35,000 יחידים וחברות בעלי חובות עומדים, אך כל בעלי החוב ורשאים לפנות למשרדי מיסוי מקרקעין באזור מגוריהם ולזכות לתנאים מקלים תמורת הסדרת חובותיהם במהלך התקופה שנקבעה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ואיפה הקרקעות בכפרים הערבים? לא מדינת ישראל???? (ל"ת)
  מיכל 09/05/2014 11:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  במקום לייעל את כל המגזר הציבורי ממשיכים לגנוב מהציבור (ל"ת)
  תום 07/05/2014 19:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  לא פסה תרבות השנורר עדין זאת מחלה לכול דבר יש רעבים
  חיון לאה 07/05/2014 16:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגיע זמן לבטל לניצולי שואה את הפטור ממס על השכרת דירות כשמתגוררים באחוזות או בביתיים מוגנים הכסף פטור ממס לילד/ה יחיד/ה.די מיליארדים הולכים לעשירים ישנם רעבים בושה אין יותר
  סגור