סקר: 40% מרוכשי הדירות יקפיאו רכישות כעת, מה יקרה למחיר השנה?

כך עולה מסקר שערכו בגיאוקרטגרפיה. 19% מכלל הציבור הישראלי מתכוון לרכוש דירה בשנתיים הקרובות
 |  (5)
בנייה, צילום: Buzportal
38% מהישראלים אינם מאמינים כי התכניות של הממשלה אכן יובילו להורדת מחירי הדיור, כך עולה מסקר גיאוקרטוגרפיה בנושא. כמו-כן, 20% השיבו כי אינם יודעים האם יישום התכניות יוביל בסופו של דבר להורדת מחירי דירות.

יתרה מזאת, 20% סבורים כי התכנית של ראש הממשלה לקביעת מחיר מטרה תוביל להורדת מחירי הדיור בשיעורים גבוהים יותר, זאת לעומת 12% שמאמין כי התכנית של שר האוצר, המציעה פטור ממע"מ, היא זו שתוביל להורדת מחירי הדיור בשיעורים גבוהים יותר. רק 10% מהנשאלים סבורים כי שתי התכניות יובילו להורדת מחירי דיור באותה המידה.

עוד עולה מממצאי הסקר כי 19% מכלל הציבור הישראלי מתכוון לרכוש דירה בשנתיים הקרובות, כאשר 7% מתכננים לרכוש דירה חדשה, ו- 12% מתכננים לרכוש דירה יד שניה. מתוך הציבור הישראלי המעוניין לרכוש דירה בשנתיים הקרובות, 36% אינם מתכוונים להמתין עם רכישת הדירה נוכח ההכרזות על התכניות של הממשלה להורדת מחירי הדיור, ו- 23% עדיין מתלבטים האם להקפיא את רכישת הדירה או לחילופין לקדם את הרכישה. להבדיל מכך, 40% השיבו כי בכוונתם להקפיא את רכישת הדירות לאור הכרזות הממשלה.

נשים פחות מעוניינות להמתין לרכוש דירה
נתון מעניין נוסף שעלה בסקר מעיד על עמדות שונות בין גברים ונשים בנוגע לכוונתם להקפיא את הרכישה לאור הכרזות הממשלה: 50% מכלל הגברים ענו כי בכוונתם להמתין עם רכישת הדירה לאור ההכרזות של שר האוצר וראש הממשלה, לעומת 30% בקרב הנשים.

עוד עולה מהסקר נתון לפיו רוב הציבור הישראלי (56%) מעריך כי מחירי הנדל"ן יעלו בשנה הקרובה, לעומת 14.7% בלבד שמאמין כי המחירים ירדו.

רפי ולנסי, מנכ"ל אנגלו-סכסון פרויקטים, התייחס לסקר ואמר: "הנתונים מאששים את המצב בשטח - הקונים מבולבלים ויושבים על הגדר. ריבוי הרפורמות של הממשלה יוצרים אי בהירות לגבי העתיד ורוכשים פוטנציאליים מעדיפים להמתין להתבהרות התמונה מבחינתם. ישיבה כזו על הגדר עשויה גם להגיע ליזמים וקבלנים - היזמים והקבלנים מחכים גם הם לאופק ברור ולכן יעדיפו לחכות עם הקרקעות הזמינות שברשותן. בכך למעשה תגרם עוד פגיעה בפיתרון האמיתי שיוריד את המחירים בשוק: הגדלת ההיצע. על הממשלה לפעול גם בדרכים של הטבות לזוגות צעירים וגם בהגדלה דרמטית של היקף הקרקעות הזמינות לבנייה".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הממשלה זורעת חוסר בהירות בשוק
  הבטחות שווא 14/04/2014 11:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הקונים ממתינים להבטחות הממשלה להוזלת מחירים .... הקבלנים לא קונים קרקעות ולא מתחילים לבנות פרויקטים חדשים ... בפרויקטים בבניה מורידים את קצב העבודה כדי שיתאים לתזרים המזומנים בליווי ... בקיצור, פחות בניה בשטח בעוד חודשיים כולם יבינו שההבטחות ששרי הממשלה הבטיחו לא ניתנות לביצוע ואין מהיכן להביא 10,000,000,000 שקל
  סגור
 • 2.
  העיקר יהיה להם על מה לריב, אבל אם
  ספר צמרת 13/04/2014 11:25
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אם הירידה תהיה גדולה, דבר שבמילא יגיע ויפגע בכלכלה, יהיה את מי להאשים!!!
  סגור
 • 1.
  גם מאמינים שהמחירים יעלו וגם מקפיאים רכישות, מוזר
  צביקה דורון יועץנדלן 13/04/2014 11:20
  הגב לתגובה זו
  2 3
  עם ריבית כזו נמוכה המחירים לא ירדו באופן כללי, למעט מבצעים מיוחדים של יזמים לחוצים בסכנת מימון גבוה
  סגור
 • אתה חושב שאותם 30% שמאמינים בעליית מחירים זה
  אבי 13/04/2014 15:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אותם 36% שמקפיאים רכישות????
  סגור
 • אחלה אז תיקח הלוואה ותשקיע (ל"ת)
  בועז 13/04/2014 12:02
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור