מפנים את הקריה: אושרו להפקדה 330 יח"ד ושטחי מסחר בלב תל אביב

20% מהדירות תהיינה קטנות. התוכנית מציעה הקמת שני מגדלי מגורים בגובה 44 קומות מעל קומת הקרקע
 | 
כנרית קרייה תל אביב, צילום: קלמן כ"ץ, ירון כ"ץ אדריכלים בע"מ
הוועדה המחוזית תל אביב החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור את תכנית "הכנרית האזרחית" בקריה בתל אביב, שהוכנה ביוזמת רשות מקרקעי ישראל, הכוללת שני מגדלי מגורים בהם 330 יחידות דיור, כאשר 20% מהן תהיינה יחידות קטנות, לצד אזור תעסוקה ומסחר. תוכנית פינוי הקריה היא חלק מהסכם הפינוי של מחנות צה"ל ממרכז הארץ אשר נחתם בסוף דצמבר 2013 וצפוי לאפשר את אישורן של 7,300 יחידות דיור ב-2014.

תכנית זו, החלה על מתחם שגודלו כ-10 דונם, שהוצא מתחומי הקריה הצבאית ומשמש כרגע כמגרש חניה, בפינת הרחובות קפלן וליאונרדו דה-וינצ'י, הינה חלק ממהלך כולל לפינוי בסיסי צה"ל ממרכזי הערים. התכנית כלולה במסגרת הסכם "הקו הירוק" של הרכבת הקלה, למימון הטמנתו בתת-הקרקע של הקו הירוק של הרכבת הקלה על ידי הענקת זכויות בנייה מוגדלות בסמוך לו.
תוכנית קרן הקרייה: מקור- רשות מקרקעי ישראל
תוכנית קרן הקרייה: מקור- רשות מקרקעי ישראל

סך זכויות הבנייה העיקריות בתחום התכנית הינו כ-60 אלף מ"ר, מתוכם כ-32 אלף מ"ר למגורים, כ-27 אלף מ"ר לתעסוקה ו-1,250 מ"ר למסחר. התוכנית מציעה הקמת שני מגדלי מגורים בגובה 44 קומות מעל קומת הקרקע.

בנוסף למגדלי המגורים יוקם בינוי מרקמי לתעסוקה לאורך הרחובות קפלן וליאונרדו דה-וינצ'י, בגובה של 6 קומות מעל קומת קרקע, ומעליו שתי קומות שיכילו כ-40 יחידות דיור קטנות ובינוניות להשכרה. הדירות להשכרה יהיו בבעלות אחודה, וללא מגבלת זמן. אופן ההשכרה יתואם בין רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב-יפו טרם מתן תוקף לתכנית.

שטחי ציבור נרחבים
בדופן הצפונית של המגרש יוקם מבנה תעסוקה בגובה של 11 קומות מעל קומת קרקע. בתחום התכנית יוקצו 1,500 מ"ר בנוי לצורכי ציבור, שהשימוש בהם ייקבע על ידי הוועדה המקומית לעת הוצאת היתר הבנייה, על פי צרכיה, ויהיה אחד מאלה - חינוך, תרבות, דת, ספורט וקהילה או משרדי עירייה.

בתחום המגרש יסומן שטח בגודל 4,000 מ"ר לפחות בזיקת הנאה לציבור. לשטח זה יופנו חזיתות מסחריות. תקן חניה לתעסוקה ולמסחר לא יעלה על 1:100. לא תותר הצמדת מקומות חניה אלו, והם ינוהלו כחניון ציבורי. תקן חניה למגורים - לדירות שגודלן עד 120 מ"ר יוקם ויוצמד מקום חניה אחד, ולדירות שגודלן מעל 120 מ"ר - לפי התקן, וכן 70 חניות אורחים במיקום מרוכז.

התנאים להפקדת התכנית כוללים ביצוע בדיקות סביבתיות: סקר קרינה ודיגום גז קרקע; עוד קובעת הוועדה כי לאורך רחוב קפלן תינטע שדרה כפולה של עצי צל, שתקבל המשכיות בתכנית הכוללת של צפון הקריה המקודמת בימים אלו, וכי תנאי להיתר לשימוש לצורכי חינוך בשטחים הציבוריים הבנויים יהיה התייעצות עם היחידה הסביבתית בעירייה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה