ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

יהודי יזם חרם של איגוד האדריכלים הבריטי נגד אדריכלים ישראלים

המכון המלכותי של אדריכלי בריטניה הכריז על כוונתו לפעול להשעיית "עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל" עד שתכריז על התנגדותה לבנייה בשטחים
יהודה ושומרון, צילום: Getty images Israel
חרם נוסף על מוסד ישראלי - המכון המלכותי של אדריכלי בריטניה (RIBA), הכריז ביום חמישי על כוונתו לפעול להשעיית עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל מחברות באיגוד האדריכלים הבינלאומי.

הודעה לעיתונות שפרסם המכון, נאמר כי "מכיוון שעמותת אדריכלים מאוחדים בישראל התעלמה מהחלטת איגוד האדריכלים הבינלאומי (UIA) משנת 2009, המכון המלכותי של אדריכלי בריטניה קורא לאיגוד הבינלאומי, כגורם הבינלאומי האמון על הסטנדרטים המקצועיים והאתיים של האדריכלות, להשעות את חברות עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל מהאיגוד הבינלאומי עד שהעמותה תכריז על התנגדותה לבניה בהתנחלויות, ותעמוד בדרישות החוק הבינלאומי ואמנות איגוד האדריכלים הבינלאומי."

ההחלטה התקבלה ברוב של 23 נגד 16, ועשרה נמנעים. הגורם שפעל לקבלת החלטה זו הוא ארגון "אדריכלים ומתכננים למען צדק בפלסטין" (APJP), שאחד מראשיו הוא האדריכל היהודי אייב חיים. הודעה על החלטת המכון הבריטי אך פורסמה גם באתר תנועת BDS, שקוראת לחרם על גופים ישראליים.

הארגון לא נוטה לקבל החלטות מסוג זה כנגד מי מחבריו
איגוד האדריכלים הבינלאומי מאגד כיום ארגונים יציגים של אדריכלים מ-124 מדינות ומוכר על ידי מרבית המוסדות הרשמיים של האו"ם, בהם אונסק"ו, ארגון הבריאות העולמי וארגון הסחר העולמי. יש לציין, כי זוהי הפעם הרביעית שמנסים לגרור את ה-UIA לקבלת החלטה כנגד ישראל, אולם הארגון לא נוטה לקבל החלטות מסוג זה כנגד מי מחבריו.

לדברי אדר' יצחק ליפוביצקי-ליר, יו"ר עמותת האדריכלים לשעבר והממונה על הקשרים הבינלאומיים של העמותה, "העמותה אינה נוקטת עמדה פוליטית כזאת או אחרת ואינה רואה עצמה אחראית לעמדות הפוליטיות של חבריה. יחד עם זאת, דרישה להשעיית העמותה מחברות באיגוד הבינלאומי נגועה בצביעות, שכן אדריכלים חברי העמותה משתפים פעולה עם אגודת האדריכלים הפלסטינית. בין היתר, בעקבות "עמוד ענן" ברצועת עזה יזמנו יחד עם האגודה הפלסטינית פניה לארגון אדריכלים בינלאומי, שמגיש עזרה באזורים שהוכו באסון וניסינו ביחד לאפשר להם לפעול בעזה. פעילותנו הוכשלה על ידי החמאס, שגירש את נציגי הארגון ולא אפשר להם לפעול."
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה