עסקה גדולה בארה"ב: כלל רכשה 2 מגדלי מגורים ב-612 מיליון שקל

הקבוצה רכשה 444 יח"ד במזרח המדינה יחד עם קרן ההשקעות ווטרטון."בכוונתנו ליצור פורטפוליו משמעותי של דירות מגורים להשכרה"
 | 
ניו יורק, צילום: Getty images Israel
חברת {כלל עסקי ביטוח} הודיעה היום כי השלימה בסוף השבוע רכישה של שני פרויקטים למגורים להשכרה במזרח ארה"ב, בהיקף כולל כ-176 מיליון דולר.

הפרויקטים שנרכשו כוללים 444 יחידות דיור ושטחי מסחר וחניה. שותפתה של כלל בשני הפרויקטים הינה קרן ההשקעות האמריקאית ווטרטון המתמחה בנדל"ן, בדגש על מגורים להשכרה ומנהלת אלפי דירות ברחבי ארה"ב. במסגרת העסקה כלל נכנסת לראשונה להשקעה בנדל"ן למגורים בארה"ב.

הפרויקט הראשון - 75 TRESSER הינו בניין מגורים יוקרתי חדש המונה כ-344 יחידות דיור להשכרה, מסחר ושטחי חניה מקורה, הממוקם במרכז העיר סטמפורד, קונטיקט. הבניין נמצא בשלבי בניה סופיים ונחשב לאחד מבנייני המגורים האיכותיים והגדולים בעיר סטמפורד שאוכלוסייתה מונה 130,000 תושבים. העיר ממוקמת כ-45 דקות נסיעה ממרכז מנהטן. היקף העסקה כ-126 מיליון דולר, מתוכה חלקה של כלל עומד על 49%. ההשקעה בפרויקט משקפת לכלל על ההון של כ- 8% בשנה.

במסגרת העסקה השנייה רכשו כלל וווטרטון את פרויקט INFINITY Apartments, בנין מגורים יוקרתי חדש המונה כ-100 יחידות דיור להשכרה, ושטחי מסחר וחניה, הממוקם על קו המים על נהר ההדסון, בעיר אדג'ווטר ניו ג'רזי. בנייתו של הבניין הושלמה זה עתה. אדג'ווטר נמצאת בניו ג'רזי, ממערב למנהטן, מרחק 15 דקות נסיעה ממרכז מנהטן. הפרויקט משקיף על קו הרקיע של העיר. היקף העסקה כ-50 מיליון דולר, חלקה של כלל עומד על 49%. התשואה על ההון לכלל בעסקה היא כ-9% בשנה.

תמיר קזז, מנכ"ל כלל US אמר: "תחום המגורים להשכרה בארה"ב בכלל ובאזור ניו יורק בפרט מאופיין ביציבות גבוהה, שיעורי תפוסה גבוהים ובעליה בדמי השכירות. שוק זה הראה חוסן גם בתקופות של משברים כלכליים ובכוונתנו ליצור פורטפוליו משמעותי של דירות מגורים להשכרה באזור זה ובערים ראשיות אחרות בארה"ב".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה