אושרה תוכנית שלד לפינוי צריפין - כמה דירות יוקמו במקום?

הוועדה המחוזית החליטה לאשר את תוכנית השלד אשר תכלול בין היתר גם שטח תעסוקה ענקי בהיקף של 1.6 מיליון מ"ר
 | 
נדל"ן, צילום: באדיבות סביבת מגורים
הועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז החליטה היום (ג') לאשר את תכנית השלד לפינוי מחנה צריפין, אשר כוללת 17,000 יחידות דיור וכ- 1,600,000 מ"ר שטחי תעסוקה בשטח של כ- 4,000 דונם.

התכנית נמצאת בשטח "גלילי" , שמיועד לעבור לתחומן של הרשויות המקומיות הבאות: באר יעקב וראשון לציון. קידום התכנית הינו בהתאם להחלטת הממשלה לפינוי מחנות צה"ל במטרה להגדיל את היצע יחידות הדיור במרכז הארץ.

תכנית השלד, אשר קודמה על ידי לשכת התכנון בראשות מתכננת המחוז, אדר' דניאלה פוסק, כוללת שמונה מתחמים לתכנון מפורט וקובעת שלביות ביצוע ופיתוח התכנון בהתאם להתקדמות פינוי המחנה והקמת התשתיות הנדרשות.

התכנית מציעה בין היתר פארק בינעירוני בשטח של כ-600 דונם וכן מציעה שימור חלק מהמבנים הבריטיים המצויים במחנה ושדירות העצים החוצות את המתחם. התכנית נשענת על מערכת תחבורה ציבורית הכוללת קווי רכבת קלה ואוטובוסים.

מכוח תכנית אב זו ניתן יהיה להוציא תכניות מפורטות. התכניות המפורטות יתוכננו עם מערכות מפותחות של שבילי אופניים והולכי רגל ופיתוח שטחי הציבור במרחקי הליכה. התכנית קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל ותוכננה על ידי צוות תכנון בראשותם של האדריכלים דב קורן ואלי פירסט.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה