המדינה נפטרת מבעיית כפר שלם: חלמיש תפורק או תימכר לעיריית ת"א

רשות החברות הפיצה הצעה להחלטה למכור את אחזקות המדינה בחברות בבעלות משותפת עם עיריית תל אביב לעירייה, ביניהן את חלמיש
 |  (2)
שיכון רכבת
המדינה מבצעת עסקה עם עיריית תל אביב - רשות החברות הפיצה היום הצעת החלטה לחברי ועדת השרים להפרטה לפיה ימכרו אחזקות המדינה בהון המניות ו/או באמצעי השליטה, בחברות אוצר מפעלי ים, אתרים והחברה לפיתוח יפו העתיקה, לידי העירייה, וחברת חלמיש תפורק או תימכר לעירייה.

נכון להיום חברת אתרים מוחזקת באופן שווה בין המדינה לעיריית תל אביב-יפו, בחברת אוצר מפעלי ים המדינה מחזיקה ב- 82.2% ממניות החברה, לעירייה 0.83% ולבעלי מניות פרטיים 16.89% ואילו בחברה לפיתוח יפו מחזיקה המדינה ב-49% מהמניות והעירייה ב-51% ממניות החברה.

במסגרת המתווה המתגבש תרכוש חברת אתרים את חברות אוצר מפעלי ים והחברה לפיתוח יפו, ולאחר מכן ימכרו אחזקות המדינה באתרים לידי העירייה באופן שהיא תהפוך לחברה בבעלות עירונית מלאה.

עסקת הפרדת האחזקות בחברות המשותפות, תבוצע באמצעות מנגנון הערכות שווי שיאושרו בין היתר בידי הדירקטוריונים של החברות האמורות וכן בידי רשות החברות הממשלתיות ועיריית תל אביב.

חברת חלמיש המוחזקת בחלקים באופן שווה על ידי המדינה והעירייה פועלת בעיקר בתחום ניהול הדיור הציבורי וניהול פרויקט שיקום כפר שלם. משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון מעוניינים לצמצם את פעילות החברה בתחום ניהול הדיור ולמזג את ניהול הדיור הציבורי לאחת משתי החברות המרכזיות בתחום - עמידר או עמיגור וזאת מטעמי יעילות וחסכון. יתר על כן, מעוניינת המדינה לפרק את החברה או למכור אותה לעירייה בכדי להאיץ את הטיפול במתחם כפר שלם וזאת בכדי לשווק קרקעות באופן שיביא לבנייה של כ- 2,000 יחידות דיור. צעד זה הינו חלק ממהלך כולל של הממשלה והוא צפוי, בין היתר, לסייע בהתמודדות עם מחירי הדיור.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עופר ינועי יש לא יד בהרס חלמיש? מאבת שמינה אותה? (ל"ת)
  שאלה 11/05/2014 22:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  למה רק 2000 יח"ד?
  תל אביבי 25/02/2014 12:19
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מדובר במתחם גדול שאפשר להגביה בו את הבניינים בעוד כמה קומות, וכך להגיע גם ל 2500 ו 3000 יח"ד. תוספת היח"ד תאפשר גם שיכון אלה שגרים שמה כיום.
  סגור