קריסת המרפסות של גינדי השקעות: בעלי הדירות תובעים 58.9 מיליון שקל

חודש וחצי לאחר קריסת המרפסות הגישו בעלי הדירות בחדרה תביעה נגד גינדי השקעות ומליבו בנייה
 |  (3)
נדל"ן
הצרות של גינדי השקעות רק נמשכות – היום (א') הגישו 36 רוכשי דירות בפרויקט ברחוב פרת בחדרה בו קרסו המרפסות תביעה נגד החברה וכן נגד הקבלן המבצע מליבו בנייה, חודש וחצי לאחר הקריסה.

בתביעה דורשים רוכשי הדירות פיצוי של כ-58.9 מיליון שקל. התביעה הוגשה על ידי עורכת הדין טל רבינוביץ'. גם נגד עיריית חדרה ומשרד עורכי הדין שטיפל בפרויקט הוגשה תביעה. בנוסף, רוכשי הדירות בבניין התאום דורשים לבטל את חוזי המכר ולקבל פיצויים.

"בכתב התביעה נכתב: "התובעים יטענו כי אין להם אמון בנתבעות ובעיריית חדרה משרד מהנדס העיר, שכן עד עצם היום הזה, מי שאחראי לבניין הוא אותו מהנדס אשר תכנן את הבניין וכשל בתכנון ו/או בפיקוח, ומי ערב להם כי לא ייכשל בשנית ?"גם אם בסופו של דבר יקבלו התובעים את תוצאות הבדיקות שנערכו - הם חוששים כי המידע שיימסר להם יהיה חלקי. זאת משום שבמדינת ישראל המערכת אינה מאפשרת למי שלא הזמין את הבדיקות לקבל את תוצאותיהן". התובעים אף הגישו בקשה לפטור מעמלה, זאת בשל המצב כלכלי החמור אליו נקלעו.

ח"כ איציק שמולי אמר בתגובה: "משפחות הצעירות הללו, שחלקן נכנסו לחובות כלכליים מאוד כבדים, מוצאות את עצמן במאבק משפטי ארוך ומתמשך למול סוללת ערוכה של עורכי דין מטעם הגינדיס, בנוסף לאנשי יח"צ ואסטרטגיה והם זקוקים לכל סיוע שניתן. לכן טוב יעשה עם בנושא תשלום האגרה יינתן במקרה המיוחד פטור למשפחות בבית המשפט והמשך המאבק עד לקבלת הדרישה הברורה והמוצדקת שלהם להשתחרר מהחוזה."

כתבות נוספות בנושא:
גינדי השקעות לבורסה: מנור גינדי ואורי לוי נעצרו בחשד למתן שוחד לרועי בר
"קריסת המרפסות אצל גינדי בחדרה היא תמרור אזהרה לקראת אסון ורסאי
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אין סיבה לתת פטור אפשר לבקש דחיית תשלום עד לקבלת פיצוי (ל"ת)
  ציון 17/02/2014 07:53
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 2.
  לרוב תביעות כאלו מעורבות בניסיון להרוויח כסף. לא להגזים
  אבי 17/02/2014 07:46
  הגב לתגובה זו
  2 2
  נפלו המרפסות, דבר כואב ונורא כשלעצמו. מה נדרש הקבלן לעשות: 1. לסדר מיד דיור חלופי למשפחות, אם הגיע זמנן להיכנס לגור 2. לתאם עם המשפחות על מהנדס מוסכם שיגיש חוות דעת מקצועית, ולטפל בכל הליקויים שהמהנדס ימצא. 3. לפצות את המשפחות באופן הוגן על הנזקים שנגרמו להן 4. להסכים שכל משפחה שתרצה את כספה בחזרה תקבלו תוך כדי התחשבות במועדי תשלום הכספים ובמחירי הדירות כיום לעומת מחיריהן בזמן הרכישה. אולם אין זה אומר שהמשפחות מצאו פה אוצר דגול באמצעות תביעות ענק שאינן מוצדקות, ולפעמים גם מטרתן "לעשות רווח" כתוצאה מנזק שנגרם להן (ואני לא מדבר על פיצוי סביר שהן כן צריכות לקבל
  סגור
 • 1.
  ביקשו פטור מעמלה? למה זה בנק או בית משפט? (ל"ת)
  קוראים לזה אגרה! 17/02/2014 00:54
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור