עמותת האדריכלים דורשת נציג מטעמה במועצה הארצית לתכנון ובנייה

 | 
נדל"ן
בא כח עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל, עו"ד גיא מדמוני-לנדאו, פנה אמש (א') לראש מינהל התכנון בינת שוורץ בדרישה לזמן את אדריכל יהונתן גולני כבר לישיבה הקרובה של הוולנת"ע ביום ג' הקרוב, שבמהלכה יידונו שינויים בתמ"א 35.

בפנייתו כתב עו"ד מדמוני-לנדאו, כי "מדובר בתכנית המתאר הארצית הכוללת למדינת ישראל וכל שינוי בה עתיד להשפיע על תכנון המדינה למשך שנים רבות - כל זאת כשמושבם של נציגי העוסקים בתכנון יום-יום, האדריכלים והמהנדסים, יישאר מיותם כפי שהיה בשלוש השנים האחרונות. ברי כי דבר שכזה לא יתכן, לא סביר וודאי שלא רצוי".

העמותה פועלת זה כשלוש שנים למינויו של נציג למהנדסים ולאדריכלים במועצה הארצית לתכנון ולבניה, לרבות בוולנת"ע. אך למרות הפניות החוזרות ונשנות, עד היום לא מונה נציג מטעם האדריכלים והמהנדסים. בין הדרישות שהעלה משרד הפנים היה איתור מועמד נטול ניגודי עניינים מול מוסדות התכנון, ובעקבות כך הציעה העמותה את מועמדתו של גולני, לשעבר ראש מינהל התכנון. באחרונה פנה עו"ד מדמוני-לנדאו למשרד הפנים בדרישה למנות נציג קבוע מטעם האדריכלים והמהנדסים, אך תשובת המשרד טרם התקבלה.

פרופ' ברוך ברוך, יו"ר עמותת אדריכלים מאוחדים בישראל, אמר: "משרד הפנים גורר את מינוי הנציג, זאת למרות שלעמותה כבר היה נציג משלה, פרופ' אדם מזור, שכיהן בתפקיד עד לפני כשלוש שנים. על אף שהעמותה, שהיא הארגון היציג של האדריכלים בישראל, הגישה מאז מספר המלצות לנציגים, המשרד נמנע מבחירה במישהו מהם. זוהי תעודת עניות למערכת התכנון כולה ופגיעה בתהליך קבלת ההחלטות במרחב הישראלי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה