שוחד בעולם הנדל"ן: מיהם המעורבים ומה באמת קרה שם? הנה הפרטים

לאחר מעצרם של הבכירים בעולם הנדל"ן, Bizportal מנסה לעשות קצת סדר בפרשה הסבוכה
 |  (3)
נדל"ן, צילום: Bizportal
הבוקר דיווחה חברת גינדי השקעות לבורסה כי המנכ"לים של החברה מנור גינדי ואורי לוי נעצרו בחשד למתן שוחד לעורך הדין רועי בר, אשר שימש כיועץ המשפטי של העיריות רחובות וראשון לציון. כמו כן הותר לפרסום כי נעצרו היזמים רון יצחקי ומישאל יצחקי. קבלן נוסף מעורב בפרשה, אך שמו טרם הותר לפרסום.

החשד הוא כי עו"ד בר המליץ לוועדות התכנון להגדיל אחוזי בנייה ולהוסיף דירות בפרויקטים תוך קבלת טובות הנאה מהחברות שבונות שם. לפי החשד, בר המליץ לחברה הכלכלית בראשון לציון לאילו חברות למכור את הקרקעות, זאת בהתאם לטובות ההנאה שקיבל. לפי המשטרה מדובר ב"טובות הנאה של מיליוני שקלים".

עו״ד גיל דחוח, בא כוחו של עו״ד רועי בר, אומר בתגובה: ״עו״ד בר הינו אחד מעורכי הדין המובילים בתחום התכנון והבנייה ומתוקף תפקידו ייצג נאמנה את העיריות תוך שמירה על האינטרס הציבורי. אנו סומכים על הרשויות שיבצעו בדיקה מהירה ומקיפה ומאמינים כי בסיומה יגיעו אף הם למסקנה שעו״ד בר פעל על פי הדין."

מדובר בשלושה פרויקטים, שניים בראשון לציון ואחד ברחובות. אחד מהם הוא פרויקט 'וויט' גינדי השקעות שבשליטת מנור גינדי ואורי לוי בראשון לציון. תחילתו של סיפור בשנת 2005 כאשר חברה קבלנית, ששמה טרם הותר לפרסום, רכשה זכויות באותה קרקע. מהלך הרכישה בוצע בליוויו של בר, אשר קיבל לכאורה עמלה בגובה של 1.5 מזכויות הרכישה. ב-2006 גינדי נכנסה גינדי לסיפור כאשר רכשה מהחברה מחצית מהזכויות בקרקע והמשיכה לשלם לבר וליועצים נוספים.

תוספת של 43% לזכויות הבנייה בפרויקט ברחובות
הפרויקט השני בפרשה הינו "חצרות המושבה" ברחובות – במקרה זה מעורבים רון יצחקי ומישאל יצחקי. רון יצחקי הינו בעליה של קבוצת יצחקי השקעות ולחברה חלק קטן בפרויקט, כאשר עיקרו מתנהל על ידי חברת ים סוף נדל"ן מקבוצת פפושדו, אשר אינה קשורה לפרשה. מישאל יצחקי, קרוב משפחתו של יצחקי, הינו בעליה של חברת מגדלי מירב, אשר מחזיקה אף היא נתח בפרויקט. לפי המשטרה, עו"ד בר, הנשוי לאחותו של רוני יצחקי, ולפי האמור גם קרובת משפחתו של מישראל יצחקי, פעל בניגוד עניינים כאשר קידם את הפרויקט ולא עדכן את העירייה בגין הקשרים האישיים.

הפרויקט ברחובות כלל במקור 432 יחידות דיור, ביוני 2013 זכו הצדדים לאישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה להגדלת מספר יחידות הדיור ל-620, תוספת של 43% לפרויקט.

הפרויקט השלישי בפרשה הינו 'ראשון לציון הקטנה' של חברת בוני תיכון 0% בוני תיכון 281.2 0% בוני תיכון בסיס:281.2 פתיחה:281.2 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שבנייתו החלה ב-2004 וכולל שלושה בניינים ובהם 216 יחידות דיור. החברה מסרה בתגובה: "מנכ"ל החברה נחקר ושוחרר לביתו עוד באותו היום על ידי קצין משטרה ולא הובא כלל בפני שופט. מנכ"ל החברה כופר בחשדות שבגינן נחקר, שעניינן נובע מעסקה שבוצעה לפני כעשר שנים".

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  עכשיו אתם מבינים למה מחירי הדירות יקרים? משלמים מיליוני
  מתי 06/02/2014 00:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שקלים שוחד, מצופפים את הבניה וזו התוצאה.
  סגור
 • 2.
  תבדקו גם בקרית הלאום בראשון לציון
  אבי 05/02/2014 12:05
  הגב לתגובה זו
  2 1
  בנו בנינים של 17 קומות במקום 5 קומות למרות ההתנגדיות סגרו את הנוף והשמש אם זה נכון לתלות אותם בכיכר העיר
  סגור
 • 1.
  קונה מחוץ לבורסה אגח של אפריל,טאו,דוראה וגם
  אגח 05/02/2014 11:57
  הגב לתגובה זו
  0 3
  אולימפיה,חפציבה,פסיפיקה,יורו טרייד, מלרג, אפסק ואחרות. מוכר כמגן מס. פרטים במייל: DOR123DORI@WALLA.COM
  סגור