ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ן"לדנ רודמ

מדור נדל"ן

מדור נדל"ן

תויגתב יכה
הכי בתגיות

סקר דלויט: 74% מבכירי הנדל"ן - מחירי הדירות לא יירדו ב-2014; באילו ערים בכל זאת נראה ירידת מחירים?

בקרב הציבור: 69% חושבים שמחירי הדירות ימשיכו לטפס. "הממשלה רק תייקר את מחירי הדירות והשכירות". צפו בנתונים
 |  13
מתרחקים מהחלום
Share
גם השנה נתקשה לרכוש דירה - 74% אחוז מקרב בכירי ענף הנדל"ן לא צופים כי מחירי הדירות השנה הקרובה בישראל ירדו, כך עולה מסקר הנדל"ן שערכה פירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר, בהשתתפותם של מנהלים בכירים בענף הנדל"ן בארץ. הפירמה ערכה סקר דומה גם בקרב הציבור הרחב שיאפשר לראות האם קיימים פערים או אולי התאמות בין דעתם של בכירי הענף, לבין דעת הציבור באשר למגמות ותחזיות אלו, במסגרתו, 89% מהציבור לא צופה ירידה במחירים.


מהסקר עולה כי 69% מהציבור מאמינים כי מחירי הדירות ימשיכו לעלות, בעוד 20% מהמשיבים צופים כי המחירים יוותרו כמו שהם ו- 11% בלבד סבורים כי מחירי הדירות ירדו.

למרות הערכת 74% מבכיר הנדל"ן כי מחירי הדירות למגורים בארץ לא ירדו, כאשר נשאלו באילו ערים לדעתם כן צפויות ירידות מחירים בשנה הקרובה, 24% מתוכם מעריכים כי מחירי הדירות בתל- אביב צפויים לרדת במהלך השנה הקרובה. בנוסף, צפויות ירידות מחירים גם בערים: נתניה (18%), פתח תקווה (16%) וירושלים (12%).

מי העיר האטרקטיבית ביותר?
עוד עולה מנתוני הסקר כי גם בכירי קהילת הנדל"ן (22%) וגם הציבור הרחב (17%) חושבים כי רחובות היא העיר האטרקטיבית ביותר לרכישת דירה למגורים. אחריה, דרגו בכירי קהילת הנדל"ן את חדרה ופתח תקווה (20% כל אחת), בעוד שהציבור הרחב דירג אחרי רחובות את יבנה ותל אביב (16% כל אחת).

עוד עולה מהסקר, כי במהלך השנה הקרובה תמשיך מגמת העלייה במחירי שכר הדירה למגורים במרכז הארץ, 45% מבכירי קהילת הנדל"ן ו- 69% מהציבור הרחב סבורים כי מחירי שכר הדירה למגורים במרכז הארץ יעלו, 34% מהבכירים ו- 27% מהציבור סבורים שמחירי שכר הדירה יוותרו כפי שהם ו- 21% מהבכירים ורק 4% מהציבור מאמינים כי המחירים ירדו. בכל הנוגע למעורבות הממשלה, גם כאן רואים כי בכירי קהילת הנדל"ן והציבור נמצאים בתמימות דעים. כאשר נשאלו מהם הצעדים שעל הממשלה לנקוט על מנת למתן את קצב עליית מחירי הדיור, 45% מבכירי קהילת הנדל"ן ו- 35% מהציבור הרחב ציינו כי על הממשלה להאיץ את הליך קבלת אישורי בנייה, 30% מהבכירים ו- 31% מהציבור סבורים כי עליה להוזיל את מחירי קרקעות המנהל באזורי ביקוש. בעוד ש- 10% מבכירי קהילת הנדל"ן השיבו כי על הממשלה להפחית את המיסים החלים על הרוכשים, הרי ש - 18% מהציבור הרחב חושב כך. מפתיע לראות כי בנוגע להתערבות הממשלה בפרויקטים המיועדים לשכירות או לדיור בר השגה הרי שרק 5% מבכירי הנדל"ן ו- 10% מהציבור הרחב מאמינים כי על הממשלה להתערב בנושא. "הורדת מחירי הקרקע - תהליך מבורך"
לדברי
רו
רו
השינוי בשער האופציה כתוצאה מעליה באחוז אחד
"ח דורון גבור, שותף וראש מגזר הנדל"ן בפירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר: "בשנים האחרונות נשמעות טענות רבות כי בכירי ענף הנדל"ן מנותקים מהלך הרוח הציבורי. בסקר הנוכחי החלטנו לבחון לראשונה את הטענות הללו ובצורה מפתיעה גילינו שהמגמות הינן זהות בין שני הסקטורים אבל הציבור הרחב מעט מוקצן יותר." ולעניין מחירי הדירות מציין גבור כי: "יזמים רבים מקימים היום פרויקטים על קרקעות שנרכשו במחיר יקר ולכן, כל מהלך של הפחתת מחירי הדירות באמצעות הפחתת מחירי הקרקעות הינו תהליך מבורך. עם זאת, תהליך זה ממושך וצפוי להניב תוצאות בטווח הבינוני בלבד."

עוד מציין רו"ח דורון גבור כי: "נשמעות הרבה הצהרות מגורמים שונים על כך שהממשלה אינה עקבית, ובפועל הפעולות שנעשות בתחום דיור בר ההשגה הינן מצומצמות. אנו רואים כי הן בכירי הענף והן הציבור איבד את האמון בכל הקשור לתחום דיור בר ההשגה. מדיניות המס של הממשלה, לא מסייעת אף היא לענף, המע"מ עלה, מיסוי דירות להשקעה השתנה, במקום לטפל בעלות הקרקע על ידי המדינה (המחזיקה בכ-90% מהקרקעות בארץ) מטפלים בבעלי הנדל"ן ובדרך שרק תייקר את מחירי הדירות והשכירות."

בכל הנוגע לשיקולים של רוכשי הדירות בבואם לרכוש דירה עולה כי 16% מהציבור רואה במחיר הדירה את השיקול הגבוה ביותר, במקום השני דורג המיקום בארץ עם 15%, כאשר תמהיל האוכלוסייה והחינוך מדורגים במקום השלישי עם 13%.

תמ"א 38 הינה אחת הפתרונות להתמודדות עם המחסור הקיים בקרקעות זמינות לבנייה במרכזי ערים, כאשר 38% מבכירי קהילת הנדל"ן חושבים כי אחד מהאתגרים שעימם מתמודדים יזמי תמ"א 38 הוא קבלת הסכמתם של מרבית הדיירים, 22% סבורים כי מימון הפרויקט הינו האתגר המשמעותי, 21% ציינו את קבלת ההיתרים מהרשויות המקומיות ו- 19% ציינו את אי הכדאיות הכלכלית.

הסקר חושף כי בכל הנוגע למגמת קבוצות הרכישה למגורים, למעלה ממחצית בכירי קהילת הנדל"ן מעריכים כי מגמה זו תקטן במהלך השנה הקרובה, כאשר 36% מהבכירים ציינו כי המגמה תקטן בכל אזורי הארץ, 37% סבורים כי היא תיוותר ללא כל שינוי ו-18% מעריכים כי היא תקטן באזורי הביקוש ותגדל באזורי הפריפריה.

50% מהבכירים - ירידה בשכ"ד המשרדים
בכל הנוגע לסקטור הנדל"ן המניב, הרי ש- 50% מבכירי הקהילה צופים ירידה במחירי השכירות בסקטור המשרדים במרכז הארץ וזאת בעוד ש- 9% מתוכם, צופים ירידה של למעלה מ 10%, רק 12% צופים עלייה.

הסקר חושף כי 51% מבכירי הנדל"ן מעריכים כי במהלך השנה הקרובה מחירי שכר הדירה בקניונים ובשטחים המסחריים ירדו, בעוד 36% מעריכים כי מחירי השכירות בהם יוותרו כפי שהם היום ו- 13% סבורים כי דווקא יעלו.

בכל הנוגע לשווקים הגלובליים, 70% מבכירי הנדל"ן סבורים כי ישנן הזדמנויות נדל"ן רבות בארה"ב ורואים בה שוק אטרקטיבי ביותר להשקעה בתחום. 36% מהמשיבים ציינו כי להערכתם שוק הנדל"ן בגרמניה הינו יעד נוסף בעל פוטנציאל גבוה להשקעה בנדל"ן, ו- 25% ציינו את אנגליה כיעד מועדף.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של תחום הנדל"ן וקבל מידע למשקיע וחדשות מהארץ ומהעולם
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

13 תגובות ב-11 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
11 צביקה דורון יועץנדלן 16/01/2014 13:50 נו באמת, כעת מפמפמים את רחובות
מי העיר הבאה בתור בה ימכרו 4 חדרים במחירי מבצע של 1.5 מיליון?
10 קוקה 15/01/2014 23:07 דלויט
דלויט אולי שם יפה ומוכר,יחד עם זאת מי כבר בימינו באמת מאמין לכתבות מוזמנות ואינטרסנטיות?
9 כותבי תרחישים 15/01/2014 12:01 מחסור הדיור מכוון בהוראת "בובו השרקן + אל תגיד נגיד "
הם נימוקו זאת - בדאגה לעמידות הבנקים ( והשירקההה ? !)
קוקי 15/01/2014 23:09 למה לדלויט לבצע סקר ????
מי הזמין סקר? מי ממן?
8 גילי 15/01/2014 11:58 חח..לא מקשיבים לסקרים מוזמנים, המחירים בפועל כבר בירידה (ל"ת)
7 מוטי 15/01/2014 11:47 גאונים
2008 - 100% ממנהלי חברות נדל"ן בארצות הברית אומרים שהשוק יעלה בשנה הקרובה = השוק קורס 2008 - 90% ממנהלי הבנקים בארצות הברית אומרים שהרווחיות שלהם תגדל = רבים פושטים את הרגל או על סף קריסה 2012 - בנקים קפריסיים צופים צמיחה גבוה במדינה ונותנים ריבית חלומית על פיקדונות = המדינה קורסת וחותכים 30% מהכסף של כולם שאני אמשיך? רוצים לדעת מה טומן העתיד, לכו תקראו בקפה!
6 אסי 15/01/2014 11:46 תהיו הוגנים...
ותפרסמו גם מי מזמין הסקר ובאיזה אוכלוסיות נעשה השקר,סליחה הסקר...
5 kamran 15/01/2014 11:45 עלייה בקשיי החזר משכנתאות + עלייה צפוייה בריבית + הטלת
מיסים למשקיעים פיננסים בנדל"ן + הגדלת היצע קרקעות ובנייה חדשה,,, + אבטלה והקטנת כח קנייה של הציבור,,, + מחירים מנוםחים מאד מאד במיוחד במונחי דולר,,, הכל יגרמו בקרוב בבת אחת לצניחה אדירה בביקושים פסיכולוגיים וגם אמיתיים ובעקבות זה צניחה במחירי דירות בעשרות אחוזים מחירים שיש באתר יד שניים הם בחלומות הכי יפים שלהם גם לא יקבלו אפילו בפחות 40 אחוז,,,,
4 חי 15/01/2014 11:16 מי לא מוריד מחיר לא מצליח למכור
כיום מי לא מוריד כ10-20% במחיר לא מצליח למכור גם דירת יד שניה לאורך חודשים.. המחירים נעצרו ועיסקאות נסגרים רק בהורדת מחיר.. כל יתר הכתבות בלוף... מי לא מוכר כרגע תוך שנה יוריד הרבה יותר לסגירת עיסקה.. בקיצור לא לשלם למה נראה יקר
3 בדבכטי 15/01/2014 10:57 השוק מת באזור תל אביב .עסקאות מעטות מאוד (ל"ת)
סרדין 15/01/2014 12:31 מדוע עדיין אתם רוצים להדחס כמו סרדינים בתל אביב? (ל"ת)
2 דודי 15/01/2014 10:41 המחירים כבר במגמת ירידה לא מבין על מה הם מסתמכים
תראו בקרית אונו כמה דירות להשכרה ותבינו לבד לפי כמות ההיצע אם המחירים במגמת עליה
1 נדלן 15/01/2014 10:25 לא נורא תקחו משכנתא במקום מליון 1.2 שיהיה לנכדים
חובות לשלם על הירושה
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.