מתעלמים: למנהל מקרקעי ישראל לוקח חצי שנה לפתוח מכתבי אזרחים

ועדת ביקורת המדינה הטיחה היום ביקורת חריפה בהתנהלות מינהל מקרקעי ישראל. בנצי ליברמן: "תסכולי הציבור לסחבת גורמים לפגיעה בתדמית ולחשד בשחיתות"
 |  (5)
אורי אריאל אריאל אטיאס, צילום: ששון תירם; לע"מ
תסכול, מחרפן, אטימות. אלו מקצת הביטויים שהוטחו היום (ד') באנשי מינהל מקרקעי ישראל, בישיבת הוועדה לביקורת המדינה. יו"ר הוועדה, ח"כ אמנון כהן (ש"ס) נדהם מגילויו של ראש המינהל בנצי ליברמן, כי מכתבי-פונים נפתחים במינהל - באיחור של חצי שנה. "המינהל חייב להקים בדחיפות מחלקה לפניות הציבור. תסכולי הציבור לסחבת גורמים לפגיעה בתדמית ולחשד בשחיתות. דווקא האזרח הפשוט והקטן צריך לקבל מענה, כי הוא נשחק. עורכי הדין העשירים יודעים איך להגיע למינהל, ואיך להזיז דברים".

תפקוד המינהל עמד במרכז דו"ח המבקר בעניין יחסי שר השיכון וראש המינהל, ונציג המבקר , שמואל גולן, טען כי השר הקודם אריאל אטיאס התערב עד פרטי פרטים בעבודת רשות מקרקעי ישראל יתר על המידה. ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה) הוסיף כי "אסור שפגישות השר עם ראש המינהל, ייעשו בחדרי חדרים כדי שלא ייחשד בשחיתות. עליו לעשות זאת באמצעות מועצת הרשות, ובנוכחות אנשים נוספים. כולם מתכוונים לטובה, כולל השר הנוכחי והקודם, אך עצם האפשרות היא קרקע פורעה לבעיות".

אטיאס: "לא ניתן לקדם מדיניות - בלי לטפל במקרים פרטניים"
על כך ענה שר השיכון לשעבר אטיאס, כי למשרדו היו מאות אזרחים מתקשרים מדי שבוע בגלל מצוקתם במינהל מקרקעי ישראל. "אי אפשר להתעלם מזעקתם ולא ניתן לקדם מדיניות - בלי לטפל במקרים פרטניים. הכי מחרפן היא העובדה שהמינהל פשוט לא עונה לאזרחים. השר לעיתים חסר אונים מולם. אנחנו נבחרי ציבור, והוא רואה בנו כתובת".

השר הנוכחי, אורי אריאל ציין עם-זאת כי "ניכר שיפור רב בעבודה, וסוגיות שהיו תקועות עשר ועשרים שנה – יסתיימו בעוד כחודשיים. יש עדיין מקום רב לשיפור, בעיקר בקשר עם האזרח". אריאל הוסיף כי מקרים פרטניים רבים אינם נכללים בשום הגדרה, "כשכולם מסכימים שהמצב לא תקין, האם השר לא צריך לטפל בכך ולתת תשובה?!". אריאל הבטיח לקבוע נוהל-פנימי להתייעצות ולקשר בין השר למינהל, והוא יועבר לעיונם של אנשי מבקר המדינה.

ראש המינהל, בנצי ליברמן הוסיף וגילה, כי 20 אלף תיקים ממתינים לטיפולו, אך במקביל יש שינוי רב לטובה ועובדי הרשות עושים ככל יכולתם. "חיסול סוגיות שלא טופלו במשך שנים, הוא תהליך ארוך , עבודת המינהל בשיווק קרקעות לבנייה הוכפלה בשנים האחרונות, אך יש לנו חוסר עמוק בעובדים. ברשות הטבע והגנים לבדה יש יותר עובדים". ליברמן הדגיש כי מעורבות השר הנוכחי והקודם היו בסוגיות הכרחיות, כדי לפתור חסמים ממשלתיים, ומעולם הם לא פנו אליו בעניינים אישיים. "העובדה ששר השיכון הוא יו"ר מועצת מקרקעי ישראל הוא יתרון אדיר לעבודה השוטפת", אמר.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מושבה מגדל
  מרדכי כרסנטי 12/01/2015 18:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המינהל הרס אותי הביא אותי אל פי התהום
  סגור
 • 4.
  ביבי: אל תדאגו בבחירות הבאות הביא את כחלון, הצביעו ביבי (ל"ת)
  ביבי: זו טעות 26/12/2013 10:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  ביבי: מחירי 2007 כבר ב 2030 (ל"ת)
  ביבי: אדבר עם לפיד 26/12/2013 10:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  ביבי: מחר מחר בבוקר אני מביא פטיש 10 קילו וסופרטנקר (ל"ת)
  ביבי: מה באמת!? 26/12/2013 10:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  רק תביעה ייצוגית "תעורר" את "הדוב השמן" החיי על חשבוננו
  אשר וינשטיין 25/12/2013 13:52
  הגב לתגובה זו
  5 0
  שלום, רק אתמול, אחרי שהתרגזתי מאד, שלחתי מכתב תלונה חריף בדואר רשום (עם "אישור קבלה") למח' המטפלת לכאורה בעייננו, זאת עקב אי התייחסות ראויה, מאז ינואר 2013, כולל הצגת אסמכתאות ובכלל זה פניותיה של עו"ד שלנו, שגם הן לא נענו !!! .העתק ממכתבי נשלח גם אל "הקברניט" ה"ה בנצי ליברמן !. לדעתי (הסובייקטיבית) כל "סיפורו האגדות", לגבי המאמץ וההשתדלות של עובדי ארגון "נפוח" זה, הם רק לצורכי "כיסויי תחת" של האחראים למחדל המתמשך, ואשר מכריחים את האדם מן היישוב להשתמש בלית ברירה בשירותיי "המאכרים" הנסמכים על שולחנם..., יש לשים לכך סוף !!! . אשר וינשטיין, משורר לילדים יזם חברתי ועסקי
  סגור