כלל ביטוח מצטרפת לקונסורציום שיממן את מגדל אלקטרה ב-780 מיליון שקל

מדובר בהעמדת חוב בכיר שחלקה של קבוצת כלל בו יעמוד על 292.5 מיליון. האשראי שינתן לאמקור, אלקטרה השקעות ואלקטרה נדל"ן יחליף אשראי שניתן עד כה רק על ידי הבנק
 | 
מגדל אלקטרה
בשנה האחרונה נרשמת מעורבות הולכת וגוברת של הגופים המוסדיים במימון אשראי לפרויקטים ריאליים, רובם בתחום הנדל"ן, כמקור להכנסות, על פני השקעות בשוק ההון. היום נסגרה אחת מעסקאות המימון הגדולות ביותר מסוג זה שנערכו במשק בתקופה האחרונה כשמימון בנקאי הוחלף במימון של גופים מוסדיים שהצטרפו לבנק.

כלל דיווחה היום (ג') כי אישרה את ההתקשרות של חברות בנות שלה מקבוצת כלל יחד עם תאגיד בנקאי וגוף מוסדי נוסף בקונסורציום שיעמיד אשראי למימון מגדל אלקטרה בתל אביב בהיקף של כ-780 מיליון שקל לבעלות הזכויות בנכס, אמקור, אלקטרה השקעות ואלקטרה נדל"ן.

מדובר בהעמדת חוב בכיר שחלקה של קבוצת כלל בו יעמוד על 292.5 מיליון שקל (כ-37% מסך האשראי הכולל). חלק מסכום ההלוואה יועמד כהשקעת וחלק הינו כספים המנוהלים עבור חוסכים ועמיתים. למיטב ידיעתה החברה, המימון שיינתן במסגרת העסקה - ישמש לפירעון חלקי של האשראי הקיים שהעמיד עד כה התאגיד הבנקאי לבדו לחברות הלוות.

האשראי שינתן לחברות הלוות הינו לתקופה של 7 שנים וייפרע בתשלומים שווים בשיעור של 3% מהקרן בכל שנה, החל מהשנה השניה. יתרת הקרן (82%) תיפרע בסוף התקופה (ינואר 2021). חצי מההלוואה תהיה צמודת מדד ותישא שנתית בשיעור של 4% ומחציתו השניה תישא ריבית שנתית בשיעור של פריים +2%.

הלווים ישעבדו לטובת המלווים את מלוא זכויות המקרקעין עליהם בנוי הנכס, את זכויותיהן מכוח הסכמי שכירות עם השוכרים המצויים בנכס ושיעבוד של פוליסות הביטוח הקשורות לנכס. כמו כן התחייבו הלוות לעמוד באמות פיננסיות מסויימות.

למען הזהירות, העסקה נבחנה כעסקה של בעלי שליטה עניין אישי בה וזאת לאור קשרים עסקיים בינם לבין צדדים שונים להתקשרות.

כלל ביטוח מסרה עוד כי העסקה לא עשויה להשפיע באופן מהותי על רווחיות החברה, רכושה או התחייבויותיה, בין היתר בהתחשב בכך שסכום המימון שתעמיד קבוצת כלל במסגרת העסקה מהווה פחות מ-0.5% מסך נכסיה המנוהלים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה