בשורה לצעירים: עמותות חריש יקבלו מענק מקום לתקופה של חצי שנה

כך עולה מההבנות אליהן הגיעו המדינה וחברת ב"אמונה" המייצגת חמש עמותות ביישוב
 |  (2)
חריש נתיב פיתוח, צילום: יח"צ
"המדינה תאפשר לעמותות חריש לקבל מענקי מקום לתקופה של חצי שנה", כך הודיעו היום נציגי פרקליטות המדינה דקות ספורות לפני תחילת הדיון בנושא בבג"צ.

הדיון בבית המשפט העליון התקיים על רקע עתירה לצו על תנאי שהוגשה בחודש אוגוסט האחרון באמצעות חמש עמותות הבונות בישוב ומנוהלות על-ידי חברת "באמונה". העתירה הוגשה לבית המשפט נגד שר האוצר, שר הבינוי והשיכון, ממשלת ישראל ורשות מקרקעי ישראל – בטענה כי הוראות המעבר שקבעה הממשלה לצורך קבלת המענקים בישוב חריש אינן ישימות. במסגרת העתירה דרשו העמותות מבית המשפט כי זה יורה לממשלה על הארכת הוראות המעבר והחלתן עליהן באופן בר ביצוע.

משמעות ההחלטה שהושגה היא כי העמותות הבונות בחריש יידרשו לחתום על הסכמי ליווי עם בנקים בתוך כשלושה חודשים לכל המאוחר. הליך חתימת הליווי עם בנק מלווה הוא ארוך מאד בעיקר בפרויקטים בהם מעורבות עמותות. בשל החשש שהדבר לא יושלם, אין בכוונת חברת באמונה להסיר את העתירה אלא להקפיאה למשך חצי שנה לצורך בחינת הנושא. במסגרת ההסכמה שהושגה הודיעו נציגי פרקליטות המדינה כי בכוונתם להוציא חוזר עדכון לבנקים כבר בימים הקרובים. הסכם הפשרה קיבל תוקף של בית המשפט העליון בהרכב השופטים עדנה ארבל, אסתר חיות ואורי שהם. בית המשפט קבע כי הצדדים יעבירו הודעות עדכון בתוך 30 יום.

"אנו שמחים שמישהו באוצר התעשת כדי שהזוגות הצעירים יוכלו לממש ציונות בפריפריה", אומר בתגובה מנכ"ל חברת באמונה, ישראל זעירא בעקבות הסכם הפשרה שהושג. "עם זאת אנו מצטערים שבשביל שהצדק יצא לאור צריך למשוך את המדינה בדיון בבג"צ. אני מאד מקווה שההחלטה שהתקבלה היום חותמת מסכת ארוכה זו".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חשוב לדעת, הטעיית הציבור
  אשליה מלכותית 02/01/2014 14:53
  הגב לתגובה זו
  0 1
  העיתונות מטעה את הציבור כמו תמיד יש עוד 2 סבבים של מכירת דירות, וכל החרדים שלא קנו בסבב הזה כבר מאורגנים לקנות בסבב הבא... מדובר באלפים :-)
  סגור
 • 1.
  מה עים דימונה ?לדירה ראשונה .
  גק 12/12/2013 11:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשורה לצעירים: עמותות חריש יקבלו מענק מקום לתקופה של חצי שנה........מה עים דימונה ?
  סגור