חוזרים לרחוב: באיזו עיר (מחוץ לת"א) הכי כדאי לפתוח חנות?

למרות בום בניית הקניונים בשנים האחרונות, במספר ערים הרחוב עושה קאמבק. היכן הפדיון לחנות הוא הגבוה ביותר? מהיכן לשמור מרחק?
 | 
רחוב בתל אביב, צילום: Bizportal
מרבית מרכזי הערים בישראל הפכו להרבה פחות אטרקטיביים לקניות בשנים האחרונות בעקבות בום בניית הקניונים כמעט בכל עיר. אולם בתקופה האחרונה במספר ערים, דוגמת תל אביב, ירושלים וראשון לציון, מתחילים לראות סימני התחדשות, דבר אשר משפיע על מחירי החנויות.

אז באיזו עיר הכי כדאי לפתוח חנות? מנתוני חברת RIS, המתמחה בייעוץ קמעונאי עולה כי מרכז העיר ירושלים מדורג במקום הראשון עם פדיון למ"ר של 97 שקל למ"ר, במקום השני נמצא מרכז העיר פתח תקווה עם פדיון של 84 שקל למ"ר ובמקום השלישי נמצא מרכז העיר ראשון לציון עם פדיון למ"ר של 81 שקל למ"ר.

הפדיון ברמת גן נמוך מאשר בטבריה
עוד עולה מהנתונים כי הפדיון למ"ר במרכז העיר נתניה עומד על 74 שקל למ"ר, במרכז העיר בני ברק הפדיון עומד על 65 שקל למ"ר, במרכז העיר עפולה הפדיון עומד על 57 שקל למ"ר, במרכז העיר טבריה הפדיון עומד על 50 שקל למ"ר ובמרכז העיר רמת גן הפדיון עומד על 45 שקל למ"ר.

יצוין כי הפדיון למ"ר במרכז העיר ירושלים גבוה בכ- 60% מממוצע מרכזי הערים העומד על 61 שקל למ"ר וכולל את מרכז הערים של בני ברק, טבריה, נהריה, עפולה, פתח תקווה, ראשון לציון, רמת גן ותל אביב. כמו כן, היקף הפדיון למ"ר במרכז העיר ירושלים גבוה מהיקף הפדיון של הממוצע הארצי, הכולל גם את נתוני הקניונים, העומד על 56 שקל למ"ר.

בהשוואה לרבעון השני של 2013 עולה כי מרכז העיר ירושלים רושם עלייה של כ- 7% בפדיון למ"ר ברבעון השלישי של 2013 לעומת הרבעון הקודם. מרכז העיר פתח תקווה רושם ירידה של 10%, מרכז העיר ראשון לציון רושם ירידה של 7% ומרכז העיר נתניה רושם ירידה של 6% לעומת הרבעון הקודם. עוד עולה מהנתונים כי מרכזי העיר טבריה ורמת גן רשמו ברבעון האחרון ירידה של 12% בפדיון למ"ר, כל אחד.
קרדיט: יח"צ
קרדיט: יח"צ
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה