מחצית מהדוכנים באילת נהרסו היום - נשקלת הגשת תביעה נגד הרוכלים

עבודות פינוי המתחם צפויות להסתיים מחר. "אין ספק כי הרוכלים לא מילאו את פסק הדין במלואו כפי שהיה עליהם לעשות"
 |  (2)
אילת, צילום: Getty images Israel
סוף למתחם הדוכנים באילת - לאחר שהשבוע החלו הרוכלים לפנות את תכולת 72 הדוכנים במתחם הבלתי חוקי, החלו הבוקר מפקחי רשות מקרקעי ישראל בהריסת הדוכנים הבלתי חוקיים ובפינוי ההריסות מהשטח, באמצעות ציוד מכני כבד.

במהלך היום פורקו חיבורי הדוכנים לחשמל ולמים ע"י חברת החשמל והעירייה, והחלה עבודת ההריסה, במסגרתה נהרסו כבר למעלה ממחצית הדוכנים וכבר פונו חלק מההריסות, במבצע המתנהל ע"י מפקחי החטיבה לשמירה על הקרקע ברשות מקרקעי ישראל ובליווי המשטרה.

מחר יגיע לסיומו ככל הנראה המבצע ההנדסי, הכולל פינוי של רצועת החוף, שאורכה 450 מ"ר, והחזרת השטח לקדמותו. לאחר סיום המבצע תשקול הרשות, בהתייעצות עם פרקליטות המדינה, הגשת תביעה כספית כנגד הרוכלים בדרישה להחזר העלויות שנגרמו למדינה בעקבות אי מילוי חלק מפסק הדין, לרבות שכר המפקחים והשוטרים ועלויות הציוד ההנדסי ששימש להריסת המבנים ופינוי ההריסות.

ישראל סקופ, מנהל החטיבה לשמירת קרקע ברשות מקרקעי ישראל אומר: "אין ספק כי הרוכלים לא מילאו את פסק הדין במלואו כפי שהיה עליהם לעשות. לפי פסק הדין היה עליהם לפנות את השטח באופן מלא ולהחזיר אותו לקדמותו, אך הם פינו רק את תכולת הדוכנים והותירו לרשות מקרקעי ישראל להרוס את רוב מבני הדוכנים ולפנות את ההריסות והפסולת, בעלות ניכרת לקופה הציבורית. אנו נשקול צעדים משפטיים במטרה להחזיר לקופת המדינה את העלויות, כי קרקעותיו וממונו של הציבור אינם הפקר. לשמחתנו, בינתיים הפינוי מתנהל בקצב הרצוי, למרות אתגרי הבטיחות הנובעים מפירוק מבנים על טיילת שהולכים בה עוברים ושבים. בכך מגיע לסיומו מאבק משפטי שניהלה המדינה במשך עשור בבתי המשפט כדי שהטיילת תשמש למטרה הציבורית לשמה הופקעה."
אחרי ההריסה; מקור: רשות מקרקעי ישראל
אחרי ההריסה; מקור: רשות מקרקעי ישראל
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הרצחת וגם ירשת (ל"ת)
  44 27/11/2013 11:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  הורסים את הטבע.משמידים את הנוף
  שכונת שכמון 25/11/2013 18:44
  הגב לתגובה זו
  1 2
  טרקטורים,ומכונות פיצוץ מנפצים את ההרים.נבנים מפלצות בטון בגבה 15 קומות.אילת משמידה את עצמה לדעת.מזל שהכל חוזר לערבים ......איפה הירוקים?אין ראש עיר לאילת? שחיתות?????
  סגור