שר הפנים הגדיל את מספר הדירות שניתן לבנות על מגרש, איך זה יקרה?

השר גדעון סער חתם על עדכון 'תקנת שבס' המאפשרת גידול של עד 30% מהמספר המירבי של דירות שניתן לבנות על מגרש. תינתן עדיפות לבני המקום
 | 
גדעון סער, צילום: גדעון מרקוביץ
האם נראה דירות נוספות מוקמות במרכזי הערים? שר הפנים, גדעון סער, עדכן את תקנות התכנון והבנייה (סטייה ניכרת מתכנית), המוכרות כ"תקנת שבס" וחתם עליהן.

על פי התקנות, תתאפשר תוספת דירות מגורים בשיעור של עד 30% מהמספר המירבי של דירות המגורים המותר לבנייה על מגרש בלא תוספת זכויות בניה במסגרת הליך אישור היתר הבנייה. על פי התקנות ההקלה לתוספת דירות מגורים בשיעור של 30% תינתן עבור דירות ששטחן הממוצע עולה על 70 מ"ר ושהתקבלה חוות דעת מהנדס הוועדה המתייחסת לתמהיל הדירות המתקבל לאחר התוספת והשתלבותן בסביבה.

שליש מהדירות לבני המקום
עוד אמורה חוות הדעת לאשר כי מוסדות הציבור, השטחים הפתוחים, התשתיות ושטחי החניה בסביבת הבניין נותנים מענה לצרכים הנובעים מתוספת הדירות.

עוד על פי התקנות החדשות- הוועדה המקומית תהיה מוסמכת להתנות תוספת דירות מגורים בכך ששליש מהדירות הנוספות ישמשו למגורי בני מקום בלבד לתקופה של 10 שנים לפחות. הגדרת "בני מקום" לפי התקנות חלה על מי שהוא בן יותר מ-18 שנים ומקום מגוריו הקבוע במשך שלוש השנים האחרונות לפחות הוא בתחום שיפוטה של הרשות המקומית בה הותרת תוספת דירות המגורים.

"התקנות יאפשרו פתרונות דיור לזוגות צעירים"
התקנות משנות את המצב הקיים לפיו התאפשרה במסגרת הקלה תוספת דירות מגורים של עד 20% וללא יכולת לקבוע את חלקן לבני מקום. יוזכר, כי לפני מספר ימים המועצה הארצית לתכנון ובנייה אימצה פה אחד את המהלך, עתה לאחר חתימת שר הפנים התקנות ייכנסו לתוקף.

שר הפנים, גדעון סער, אמר: "התקנות החדשות יגדילו את היצע יחידות הדיור ויאפשרו מציאת פתרונות דיור לזוגות צעירים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה