פיתוח בבת ים: אושרה בניית מתחם תעסוקה, מסחר ומגורים במגרש אמד

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את הקמתן של 228 יח"ד במגרש בשטח 20 דונם, כ-42 אלף מ"ר לתעסוקה ו-13 אלף מ"ר למסחר
 | 
חוף בת ים, צילום: Getty images Israel
הועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז תל אביב החליטה היום (ג') על הפקדת תכנית "מגרש אמד" בבת ים לתעסוקה , מסחר ודיור במגרש אמד, ששטחו כ- 20 דונם.

התכנית מאפשרת שטח עיקרי של סה"כ 74,780 מ"ר מתוכם 41,680 מ"ר לפחות לתעסוקה, עד 18,200 מ"ר למגורים ב- 228 יחידות דיור וחזית מסחרית של 13,000 מ"ר.

תכנית זו היא אחת מארבע התכניות ה"חלוצות" המקודמות בשטח אזור העסקים עליו עתידה לחול תכנית בי/ 600 שבהכנה, שתקצה כ-600% בנייה לתעסוקה, מגורים (בשיעור מוגבל) ומסחר וצפויה להביא לפיתוחו כאזור תעסוקה חדיש, אורבאני ובעל שימושים מעורבים, ולמעשה לאזור תעסוקה משמעותי לראשונה בבת ים.

הבינוי המנחה, שייקבע באופן סופי בשלב הכנת תכנית העיצוב האדריכלי, מציע בשלב זה שני מבני תעסוקה, שהגבוה ביניהם בגובה 39 קומות, ושני מגדלי מגורים, כולם מעל קומת מסחר. כמו כן, התכנית מחייבת כיכר ציבורית בשטח של לפחות 1,000 מ"ר ושביל החוצה את המגרש ממזרח למערב ושטחי רצפות לטובת הציבור בסך של 1,900 מ"ר.

גבולה הדרומי של התכנית הוא רחוב הקוממיות, כיום ציר תנועה משמעותי החוצה את דרומה של העיר מתחנת הרכבת במזרח העיר, דרך אזור התעסוקה ומגיע עד לאזור החוף במערב, וכך מחבר גם את תושבי חולון אל החוף.

התכנית תקצה רצועה ירוקה בדרום המגרש שתהווה חלק מהציר הירוק העירוני שמתוכנן מכוח תכנית המתאר המחוזית. משמעותו של ציר זה הוא יצירת רצועה ירוקה מגוננת המאפשרת הליכה רגלית, רכיבה על אופניים ואזורי ישיבה. רצועה זו מתכוננת לאורך רחוב הקוממיות בכל אזור העסקים, עד לחוף, והיא עתידה להפוך אותו מציר לתנועת רכבים בלבד לציר המשרת גם הולכי רגל ורוכבי אופניים. החנייה תהיה תת קרקעית והמבנים יתוכננו ויבוצעו לפי תקן ישראלי 5281 לבנייה ירוקה.

מגיש התכנית: אמד פיתוח נדל"ן והשקעות, עורך התכנית: אדר' דודי גלור, גלור תכנון ואדריכלות
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה