מתרחבת: הראל השקעות רכשה בניין בעלות 240 מ' אירו בשאנז אליזה

"אנחנו מאמינים, כי עסקה זו, בשיתוף עם משקיעים בינלאומיים המתמחים בתחום, ובהתאם לאסטרטגיית ההשקעות של הראל, מגלמת עבור עמיתי הראל הזדמנות להשגת תשואה גבוהה ויציבה לטווח הארוך".
 | 
מגדל אייפל פריז צרפת, צילום: Getty images Israel
קבוצת הראל השקעות ופיננסים מתרחבת. החברה רכשה יחד עם שתי קבוצות השקעה בנדל"ן, כאשר אחת מהן הינה קבוצת הנדל"ן Thor Equities, המתמחות ברכישה ופיתוח של שטחים מסחריים, בנין משרדים הכולל שטחי מסחר ומגורים הממוקם בשדרת השאנז אליזה (Champs Elysées) בפאריז.

העלות הכוללת של הבניין עומדת על כ- 240 מיליון אירו לפני הוצאות נלוות, כאשר הראל תחזיק ב- 39% מהזכויות בנכס. סך מרכיב ההון שיועמד על ידי כלל השותפים, בהתאם לחלקם בהשקעה, מסתכם בכ- 73 מיליון אירו. חלקה של הראל ברכישה בוצע ברובו, מעתודות כנגד התחייבויות תלויות (כספי פוליסות ביטוח חיים וקרנות פנסיה) ובחלקה מכספי הנוסטרו.

הנכס הנרכש נמצא במרכז העיר פאריז, בליבה של שדרת השאנז אליזה, אשר נחשבת לאחד הרחובות הפופולריים ביותר בעולם ועם תנועת הולכי הרגל מהגבוהות בעולם, ממוקם בין כיכר Arc de Triomphe לכיכר . Champs Elysées הנכס מורכב משני בניינים מחוברים, בשטח כולל להשכרה של כ- 10,163 מ"ר: בניין A הפונה לשדרה ובניין B העורפי לה.

הבניין מושכר במלואו בחוזים לטווח בינוני ארוך כאשר בין השוכרים את שטחי המסחר ניתן למצוא שמות בין-לאומיים כמו "נייקי" ו"טומי הילפיגר", ואילו המשרדים מושכרים לחברת האופנה הבינלאומית Puig, המחזיקים בבעלות והמפיצים של מותגי יוקרה כגון Carolina Herrera, Jean Paul Gaultier, Paco Rabanne.

גדי בן חיים, ראש תחום ההשקעות בנדל"ן בהראל ביטוח ופיננסים, ציין "שוק המשרדים בפריז נחשב לשוק המשרדים הגדול באירופה והשני בגודלו בעולם אחרי ניו-יורק, עם שיעורי תפוסה גבוהים ויציבים של למעלה מ- 93% בעיר כולה. שטחי המסחר בשאנז אליזה נהנים מרמות ביקוש גבוהות מאוד המקבלות ביטוי בשיעורי תפוסה גבוהים מאוד ובעלייה מתמדת בדמי השכירות לאורך השנים, וזאת, בין היתר, הודות לעובדה, כי פריז הינה אחת מהערים המתויירות בעולם ואחת מבירות האופנה החשובות בעולם. אנחנו מאמינים, כי עסקה זו, בשיתוף עם משקיעים בינלאומיים המתמחים בתחום, ובהתאם לאסטרטגיית ההשקעות של הראל, מגלמת עבור עמיתי הראל הזדמנות להשגת תשואה גבוהה ויציבה לטווח הארוך".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה