חוק הוד"לים יוארך ב-22 חודשים: סער - "יעודד התחדשות עירונית"

הממשלה אישרה פה אחד את הארכת חוק הוד"לים. לפי שר הפנים, עד כה אושרו כ-25 אלף יח"ד במסגרת חוק זה
 |  (2)
גדעון סער, צילום: יותם פרום
הממשלה אישרה לפני זמן קצר (א') פה אחד את הצעת שר הפנים להארכת ולהרחבת חוק הודלי"ם. על פי התיקון, חוק הודלי"ם יוארך ב- 22 חודשים נוספים ויחול עד אוגוסט 2015. עוד על פי התיקון החוק יורחב, כך שיכלול גם תכניות פינוי בינוי ותכניות לבנייה בקרקע מעורבת.

שר הפנים ציין בישיבת הממשלה, כי "החוק יאפשר להגדיל באופן משמעותי את היצע יחידות הדיור ויעודד תנופה והתחדשות עירונית. מאז כניסת החוק לתוקף והתחלת הפעילות על פי מסלול וד"ל אושרו כ- 25 אלף יחידות. המנגנון לאישור התכניות פועל בממוצע במהירות של פי 4 מהמסלול הרגיל. במסלול וד"ל הוגשו לאישור 2% מהתכניות, המהווים כ- 20% מסך יחידות הדיור שאושרו בתקופה זאת, דבר המעיד על חשיבות המסלול ליצירת היצע יחידות דיור."

במסגרת תיקון החוק מוצע להרחיב את ההגדרה של החוק, כך שיתאפשר אישור של תכניות במתחם בינוי פינוי להקמת 100 יחידות ומעלה. עוד מוצע במסגרת שינוי החוק לקבוע כי ניתן לקדם תכנית לדיור לאומי בקרקע אשר רק 40% או יותר ממנה היא קרקע מקרקעי ישראל. זאת בניגוד למצב כיום שניתן לקדם תכנית דיור לאומי רק בקרקע שעיקרה מקרקעי ישראל- 80% או יותר ממנה הם מקרקעי ישראל.

במסגרת תזכיר החוק מוצע להאריך את תוקף הגשת התכניות לאישור במסלול וד"ל ב- 22 חודשים נוספים (בתיקון לחוק מופיע 48 חודשים ממועד אישור החוק). עתה לאחר אישור הממשלה, יעלה היום החוק להצבעה בועדת שרים לחקיקה ולקריאה ראשונה במליאת הכנסת כבר השבוע. כל זאת בהתאם להצהרת השר סער על כוונתו להביא את החוק לאישור הכנסת עם פתיחת מושב החורף של הכנסת.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מדינה של רמאים
  חרד 17/10/2013 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדוע לא על קרקע פרטית למה חייבת להיות אדמת מנהל מעורבת בתוכנית? הסיבה היא כי את הקרקע הפרטית המדינה רוצה להפקיע ללא תמורה - ראה אזורי נופש מטרופוליני, נחל וסביבתו, שמורות נוף, גן לאומי מוצע ועוד פטנטים מושחתחם.
  סגור
 • 1.
  וד"לים
  יורם 14/10/2013 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה פירוש ראשי תיבות אלה? תשובה ל- relectro@smile.net.il תודה
  סגור