סמל למכירה: דירקטוריון הבורסה מעמיד למכירה את הבניין ברחוב אחד העם 54

חברי הבורסה מעמידים כעת את הבניין בן ה-5 קומות למכירה, זאת לקראת המעבר לבניין החדש. מה השווי המוערך של הבניין?
 |  (1)
בורסת אחד העם, צילום: Bizportal
הבורסה והאסיפה הכללית של חברת משרדי הבורסה, בעלת הזכויות בבניין הבורסה הנוכחי ברחוב אחד העם 54 בתל-אביב, החליטו על מכירת הבניין.

הבורסה לניירות ערך שוכנת בבניין זה מאז שנת 1983. בעבר אכלסו אולמות המסחר את הקומה הראשונה בבניין, שהפך לסמל של שוק ההון בישראל. בשנת 1999, עם סיום תהליך מחשוב המסחר, הפכה קומה זו למרכז מבקרים וכנסים. המבנה הוא בניין משרדים בן 5 קומות, ושטחו הכולל עומד על כ- 5,700 מ"ר.
קרדיט: Bizportal
קרדיט: Bizportal

הבניין ברחוב אחד העם הינו בבעלות חברי הבורסה, באמצעות חברת משרדי הבורסה. לקראת המעבר לבניין החדש מונתה וועדה אשר כללה את נציגי הבעלים לבדיקת כדאיות החלופות השונות בהקשר להמשך הבעלות בבניין הנוכחי.

המעבר לבניין החדש של הבורסה - ברבעון הראשון של 2014
דירקטוריון משרדי הבורסה קיבל את המלצת הוועדה למכור את הבניין ולאחר מכן לפרק את חברת משרדי הבורסה. ההזמנה להציע הצעות תפורסם ביום שישי ה-4.10.13. את ההצעות יבחנו יו"ר הועדה מר משה גנקין, רמי תרום דירקטור בחברת משרדי הבורסה וכן נציגי הבורסה לניירות ערך. עוה"ד אבי בן יעקב וחופית וסרמן ממשרד עו"ד וקסלר, ברגמן ושות' יהיו עורכי הדין שיטפלו בהליך המכירה מטעם הבורסה.

ההחלטה לבנות בניין חדש לבורסה התקבלה בשנת 2005 על רקע הצורך בבניין בעל תשתיות המתאימות למערכות המסחר הממוחשבות, המתוחכמות והמודרניות. בשנת 2007 רכשה הבורסה מגרש ברחוב אחוזת בית פינת מונטיפיורי, צמוד למגדל שלום, עליו נבנה משכנה החדש. המעבר לבניין החדש צפוי להיות ברבעון הראשון של 2014, אולם פינויו הסופי של הבניין באחד העם מתוכנן לרבעון האחרון של השנה הבאה, בשל מעבר הדרגתי של מערכות המחשוב.

"כדאי להסב את הבניין למגורים"
ג'קי מוקמל, מנכ"ל מ.א.ן נכסים מעריך שניתן למכור את הבניין במחיר של 9,000 שקל למ"ר, קרי בכ-51 מיליון שקל. "הבניין נמצא במיקום לא רע, אך הוא דורש שיפוץ יסודי ומעמיק, צריכים להרוס אותו ולבנות אותו מהיסוד, אלא אם כן הבניין יוסב באיזשהו שלב למגורים, אך זה תלוי בעירייה. יש בניינים הרבה יותר טובים למכירה. ל-9,000 שקל למ"ר יש להוסיף כ-4,000 שקל כדי להעמידו בסטנדרטים של מגדלי המשרדים של היום, יש לא מעט בניינים בנמצא שבמחיר הזה יספקו את הדרישה, אין לו כל יתרון משמעותי."
קרדיט: Bizportal
קרדיט: Bizportal
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לסגור את הבורסה הישראלית סמל השחיתות (ל"ת)
  למה למכר? 02/10/2013 11:13
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור