555 יח"ד יוקמו במגדלים של עד 22 קומות בר"ג וביד אליהו בפינוי בינוי

במתחם הררי בר"ג יוקמו מגדלים בני 22 קומות אשר יכללו גם דירות קטנות של 63 מ"ר. ברחוב לה גארדיה בת"א יוקמו 275 יח"ד
 |  (2)
פינוי בינוי, צילום: יח"צ
הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז תל אביב במשרד הפנים,החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית להתחדשות עירונית במתחם הררי ברמת גן, שבמסגרתה מתוכננים מגדלי מגורים בהיקף 280 יחידות דיור, מתוכן 20% יחידות קטנות בגודל 63 מ"ר, לצד שטחי ציבור ומבני ציבור.

מדובר בתכנית להתחדשות עירונית, פינוי בינוי, במסגרתה יפונו 7 בנייני מגורים ובהם 70 דירות ברחוב הררי, במקומם מתוכננים 3 מגדלים בני 22 קומות ומבנה נוסף בן 12 קומות הכוללים סה"כ 280 דירות בשטח עיקרי ממוצע של 95 מ"ר ליחידת דיור.

התכנית מאפשרת חלופת בינוי נוספת הכוללת 3 מבנים בלבד בני 25 קומות ובמקום המבנה הרביעי יוקם מבנה לצרכי ציבור בחלק המערבי של התכנית.

בנוסף, התכנית מקצה 450 מ"ר בקומות הקרקע של מבני המגורים לצורכי ציבור, כגון גני ילדים ומעונות על מנת לתת מענה לצרכי ציבור הנדרשים באזור. כמו כן מקצה התכנית שטח ציבורי פתוח, גן ציבורי, לרווחת התושבים המתוכנן במרכזו ובחלקו המזרחי של המתחם בשטח של כ 1.7 דונם.

תוכנית רביעית של התחדשות עירונית בר"ג
התכנית קובעת כי 20% מכלל הדירות יהיו דירות קטנות בשטח עיקרי שלא יעלה על 63 מ"ר (לא כולל ממ"ד) וזאת בהתאם להנחיית משרד הפנים להקצות דירות קטנות בתכניות מפורטות למגורים.

תכנית זו היא התכנית הרביעית במספר להתחדשות עירונית בשכונת נווה יהושע . השכונה ממוקמת בין דרך מס' 4 ממזרח ודרך אלוף שדה מדרום. התכנית מהווה את המשך המגמה של התחדשות פני השכונה ע"י פינוי מבנים ישנים ובניית מגדלי מגורים יחד עם פיתוח שטחי ציבור לרווחת התושבים.

תוך כך, הוועדה המחוזית הפקידה להתנגדויות גם תוכנית פינוי בינוי ברחוב לה גארדיה בשכונת יד אליהו בתל אביב. התכנית מאפשרת פינוי של 3 מבנים טוריים ישנים של 72 דירות, ובניה של 3 מבנים בבנייה של מבנים בני 7 ו-8 קומות , הכוללים עד 275 דירות חדשות, במגוון גדלים 2-5 חדרים.

התכנית כוללת דרכי גישה להולכי רגל, המקשרות בין הרחובות לה גוורדיה ורח' יפתח, ודרך גישה מזרח מערב בתוך הפרויקט שתתחבר לתכניות עתידיות, שיקודמו בסביבת הפרויקט. שלושת המבנים החדשים תוחמים שטח מגונן לשימוש הציבור וייבנו על פי תקן בנייה ירוקה.

לאורך רחוב לה גוורדיה מתוכנן בניין בן 8 קומות עם נסיגה של שתי הקומות העליונות, הבינוי יגדיר את חלל הרחוב ויוצר קולונדה וחזית מסחרית בהתאם למדיניות העירייה לאורך מדרכה נטועה. שני המבנים לאורך רחוב יפתח בני 7 קומות כאשר הקומה השביעית בנסיגה כלפי רחוב יפתח. במסגרת התכנית
רחוב הגיבור האלמוני יורחב לטובת חנייה ולטובת הרחבת נתיבי התנועה בו.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מיקום האתר.
  יצרג 02/10/2013 07:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפשר ורצוי בעידן טכנולוגי, לצרף מפה או קישור למפה, לאיתור הכתובת, בפועל.
  סגור
 • 1.
  על הועדה המחוזית לסייר בנוה יהושע הפקוקה עם סמטאות צרות (ל"ת)
  נווה יהושע ר"ג מ1946 01/10/2013 18:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור