12 בניינים יהרסו במתחם הגיבורים בבת ים - מה ייבנה במקומם?

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה הפקידה להתנגדויות הקמת דירות ושטחי מסחר ותעסוקה במגדלים של עד 35 קומות בלב העיר
 |  (1)
חוף בת ים, צילום: Getty images Israel
הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז תל-אביב במשרד הפנים הפקידה היום (ג') להתנגדויות הציבור תוכנית התחדשות עירונית ב"מתחם הגיבורים" בבת ים. התכנית כוללת: תוספת של 416 יחידות דיור, שטחי מסחר, שטחי תעסוקה, מוסדות ציבור, חניות תת קרקעיות ושטחים פתוחים.

התכנית ממוקמת בין הרחובות הגיבורים, העצמאות ועורף הבינוי שלאורך רחוב ויצמן. תחום התכנית בחלקו מצוי בשכונת עמידר, המתאפיינת בבנייה צמודה לקרקע. התכנית גובלת בעיר ת"א בצפונה, לאורך רחוב הגיבורים ומהווה את שער העיר הצפוני של העיר בת ים וסמוכה למרכז העיר. שדרות העצמאות הינן המשכו של רחוב שדרות ירושלים, והן מהוות את הציר הראשי בכניסה לעיר בו מתוכנן התוואי האדום של הרכבת הקלה.

ציר ירוק על שדרות העצמאות
מטרת התכנית היא התחדשות עירונית במרחב המהווה נקודה אסטרטגית לעיר. התכנית הוכרזה בשנת 2010 כתכנית להתחדשות עירונית באמצעות פינוי בינוי על ידי משרד הבינוי והשיכון. התכנית מציעה תכנון מתחדש תוך התאמתו לאזור שהינו מוטה תחבורה ציבורית ובלבו של המרכז העירוני של העיר בת ים.

התכנית מציעה לאורך רחוב העצמאות בניית מבנים הכוללים: תעסוקה, מסחר מגורים ושטחים ציבוריים בקומות הקרקע ומבנה ציבורי בחלקו הדרומי של המתחם ושטח ציבורי פתוח לרווחת תושבי העיר במרכז המתחם על דרך שדרות העצמאות, וכן מבנה מגורים על רחוב הגיבורים ושטחים ציבוריים בקומות הקרקע. התכנית כוללת ציר ירוק על שדרות העצמאות המאפשר רצף משמעותי עבור הולכי הרגל ונגישות אל חוף הים.

מגורים, מסחר ותעסוקה
התכנית בשטח של כ- 14 דונם , כוללת תוספת של 416 דירות לתכניות המאושרות בהיקף 124 דירות, סה"כ שטחי רצפה עיקריים - 52,000 מ"ר למגורים, כ- 3,000 מ"ר עבור מסחר, 4,700 מ"ר עבור תעסוקה, 2,300 מ"ר למוסדות ציבור ובנוסף מגרש של כ- 2 דונם לשטח ציבורי פתוח וכדונם וחצי עבור שטח ציבורי.

התכנית מציעה הריסה של 12 מבני מגורים ברחובות הגיבורים העצמאות וויצמן ובניית 10 מבנים, 6 בניינים מעורבים לאורך שד' העצמאות, כאשר קומת הקרקע תוקצה למסחר, שלוש קומות ראשונות לתעסוקה ושש קומות עבור מגורים. במגרש הדרומי יוקם מבנה ציבורי בגובה של עד 4 קומות וזאת לאחר פלישות והחזקות פרטיות בו. בנוסף ייבנה מגדל בן 35 קומות עבור מגורים עם קומת מסחר בפינת הרחובות שד' העצמאות ורח' הגיבורים. ועוד שני מגדלים בגובה של 29 ו- 20 קומות על רחוב הגיבורים. שטחי רצפות לצרכי ציבור ישולבו ברוב בנייני המגורים לטובת צרכי השכונה והרובע. כל החניות במתחם והחניה התפעולית תהיינה תת קרקעיות ועם כניסות משותפות להפחתת הכניסות והיציאות מהצירים הראשיים ויצירת נוחות הליכה במדרכות.

אישור התכנית למתחם מגורים חדש בשער העיר בת ים, המשלב מסחר, תעסוקה ושטחים ציבוריים יאפשרו את התחדשות הרובע ויתרמו לפיתוחו, חיזוק המרכז העירוני והחייאת הרחוב הראשי, תוך כניסת שימושים נוספים ואוכלוסייה חדשה. כל זאת ברוח השימושים העירוניים המעורבים שמקדמת בת ים כתפיסת עירוניות, לאורך רחובותיה הראשיים.

יוזמי התכנית הועדה המקומית בת ים. עורכת התכנית אדר' נילי פוך.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שיטחו את שוק הסיטונאים ובמקום דירות שיושכרו בזול(כמובטח
  אמפסיז 11/10/2013 15:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש חניון.
  סגור