משרד השיכון אישר את הסכם האופציה של אשדר בחריש; כמה תעלה דירה?

משרד השיכון אישר את הסכם האופציה בתנאי שמחיר יהיה נמוך בכ-150 אלף שקל ממחיר דירה שהיה מוכר יזם רגיל
 |  (7)
חריש נתיב פיתוח, צילום: יח"צ
ועדת המכרזים העליונה של משרד הבינוי והשיכון החליטה לאשר לחברת {אשדר} להעביר הזכויות בקרקע לבניית 490 יח"ד בה זכתה בחריש. אישור ההסבה נעשה לאחר שהמשרד שוכנע כי מחיר דירה לרוכש במסגרת הסבת הזכייה יהיה נמוך בכ-150 אלף שקל ממחיר דירה לרוכש מהיזם הזוכה. זאת, לאחר דיון בו חודד העיקרון כי קרקע המדינה המשווקת במכרזי משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל נועדה בראש ובראשונה למטרת הגדלת היצע הקרקעות למגורים והקלת מצוקת הדיור.

נזכיר כי בחודש מאי . חתמה אשדר עם עמותת "חריש המאוחדת" על הסכם המאפשר לה לרכוש את מלוא הזכויות וההתחייבויות שבידי אשדר בנוגע לקרקע ביישוב חריש תמורת כ-70 מיליון שקל. מימוש האופציה על ידי הרוכש עשוי להניב לאשדר ברבעון השלישי של 2013 רווח של כ-32 מיליון שקל. האופציה ניתנת לסיחור לצדדים אחרים.

מחיר הדירה לרוכש לא יעלה על כ-666 אלף שקל
במשרד השיכון מוסרים כי הסבת הזכויות בקרקע לעמותה תתאפשר לאחר חתימת נציגי העמותה וחברת הניהול המבקשים לרכוש את הזכויות על התחייבות כי מחיר הדירה לרוכש לא יעלה על כ-666 אלף שקל (כולל מע"מ וצמוד למדד תשומות הבנייה) לדירה בשטח של 95 מ"ר ומרפסת בשטח של 10 מ"ר.

במשרד נקבע כי בבואו להחליט על בקשות של זוכים במכרז המבקשים להסב את החוזה, הדבר ייעשה ככל שההסבה עומדת במטרת מדיניות הממשלה להפחתת מחירי הדירות. קביעת המשרד הבטיחה כי המחיר לדיירים, שהם הצרכנים הסופיים, לא רק שלא יעלה בעקבות ההסבה, אלא אף יתקבע סביב המחיר הנמוך שנקבע בדירות ששווקו עד כה, והמשרד אף יפקח על הדבר. זאת, בכפוף לקבלת התחייבות חד משמעית מצד העמותה וחברת הניהול כי מחיר הדירה יישאר נמוך ויעמוד על מחיר השוק הריאלי בעיר חריש ולא יגרום לעליית מחירים בשל אישור ההסבה.

אורי אריאל: "פועלים בכל המישורים להורדת מחירי הדירות"
מלבד ההתחייבות למחיר ולעמידה בכל תנאי הסף שנקבעו במכרז לגבי עמותות, אישורו הסופי של חוזה ההסבה כפוף למתן התחייבויות משפטיות וערבויות מצד העמותה וחברת הניהול (כמו ערבות ביצוע). בנוסף, בהתאם לכללי המכרזים של משרד הבינוי והשיכון, חברת אשדר לא תוכל להשתתף במכרזים בחריש במשך השנה הקרובה.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל אמר בעקבות ההחלטה כי "אנחנו פועלים בכל המישורים להורדת מחירי הדירות. גם בחריש פעלנו להורדה משמעותית של מחירי הקרקע וסבסוד עמוק של הפיתוח והיה חשוב למשרד כי בהתאם לסמכותו, לא תאושר מכירת הקרקע אלא אם תישמר מטרת העל של הקלת מצוקת הדיור והוזלת המחירים. חריש היא עיר גדולה חדשה שתשמור על רמת מחירים סבירה וברת השגה. למותר לציין, כי בכל מכרז חדש ועתידי בו תבקש הסבה, המשרד יקפיד לשמור שהמחיר הסופי לצרכן יישאר נמוך. ההחלטה שלנו לא רק שחררה מתחם נוסף לקראת בנייה, אלא גם מקבעת את המחירים בעיר חריש ברמה בהישג יד".

"מוכרים ב-200 אלף שקל פחות מהיזמים"
חמי בר אור, ממייסדי עמותת "חריש המאוחדת", אמר ל-Bizportal - "אנו מברכים את משרד השיכון על החלטתו. אישור העסקה יאפשר למאות משפחות חדשות להשתכן בחריש במחיר הנמוך בכ-200 אלף שקל ממחיר קבלן בחריש ואולי בחצי מחיר מכל מחיר דירה במקום אחר בישראל . חריש הירוקה אמונה ושוקדת כבר שנים על הפיכתה של חריש כאלטרנטיבת מגורים לכלל הציבור בישראל. ביחד עם ' מנהל מגורים ישראל' הצלחחנו לעמוד במילתנו- חריש היא היום אופציית מגורים אטרקטיבית לכל זוג צעיר ולכל משפחה בישראל במחיר שפוי. חריש תהיה עיר העתיד של ישראל."

תוך כך, אתמול מסרה קבוצת באמונה כי החלה לארגן עמותת רכישה לבניית 100 דירות, זאת לאחר שמינהל מקרקעי ישראל הוציא מכרזים לבניית כ-400 יח"ד. אמונה מנהלת שלוש עמותות בחריש לבניה של כ-1000 דירות ומשווקת 230 דירות נוספות עבור חברת G הנדסה. על רקע זה נרשמה עמותת "נווה פורת" שהחלה בשיווק מוקדם של דירות ארבעה חדרים לפי מחיר של 685 אלף שקל, כ-20 אלף שקל יותר מהמחירים שגובשו במכרזים הקודמים שהוציא המינהל.

תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  פראיירים, דירה בחור הזה צריכה לעלות מקס' 400K
  רונן 25/07/2013 10:25
  הגב לתגובה זו
  2 4
  וגם זה לדירה מפוארת
  סגור
 • רונן מצטער אתה מראה ברבים כמה אתה
  רוכש ומאושר 25/07/2013 23:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טיפש . חריש יושבת על מחלף עירון . דירה צפונית מימנה כ 20 דקות ב"עיר" יוקנעם שווה 1300000 , שעה נסיעה צפונית מימנה כרמיאל (אני שוכר שמה ) דירת 4 חדרים 1100000 ש"ח . ואני כרגע בקבוצת הרכישה במיקום מעולה על כביש 6 רוכש ב 660000 שח דירה חדשה 4 חדרים עם אופציה ל-5 עם חברה מעולים אקדמיים צעירים ( היה כנס השבוע לבחירת הוועד ) אנשים איכותיים ןצעירים בריכוז גבוהה אתה לא תמצא בשום מקום בארץ כמו בחריש . חבל ממש שאתה כותב דברים לא מבוססים וטיפשיים ..
  סגור
 • 5.
  המדיניות של יאיר לפיד מתחילה לתת פירות!!! (ל"ת)
  קרטל הקבלנים בחריש 25/07/2013 09:24
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  תודה לשר אריאל .
  רוכש 25/07/2013 00:22
  הגב לתגובה זו
  4 3
  אתמול היינו בכנס של העמותה . אנשים איכותיים מאוד! (מהנדסים אקדמאים אנשי חינוך אנשי צבא ) וכמעט כולם זוגות צעירים . שיהיה לנו בהצלחה .
  סגור
 • 3.
  קונים במחיר כפול כדי להוזיל מחירים, הבנת ! מה לא ? (ל"ת)
  פרייאיר תמים 24/07/2013 22:45
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור
 • 2.
  בלוף הרצת פראייר=קיים היצע גדול=תזהרו=מיתון=בועה50%פיצו (ל"ת)
  דמגוגיה שיווקלפראייר 24/07/2013 17:55
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 1.
  שוד הקרקעות אור היום !
  הרשלה 24/07/2013 17:21
  הגב לתגובה זו
  4 3
  אם החברה שזכתה בקרקע מוכרת אותה ברווח של 3 מליון שקל, והחברה שרכשה את הקרקע תמכור דירות ב 666,666 ש"ח, זול יותר מהחברה שזכתה בקרקע, ניתן להבין שמחירי הדירות מנופחים בגלל "סיבוב" שעושים הספסרים בקרקעות המדינה. אם המדינה היתה מוסרת את הקרקע לקבלני ביצוע, דירה היתה צריכה לעלות לא יותר מ 450,000 ש"ח. הבעיה שהמדינה מנוהלת ע"י פוליטיקאים ועסקנם עלובים.
  סגור