אושר: יוקמו 340 יח"ד במגדלים של עד 24 קומות במקום התחנה המרכזית בהרצליה

הוועדה המחוזית אישרה את הקמתם של 5 מגדלי מגורים, מבני ציבור ומסחר במרכז העיר
 |  (2)
בונים בניינים
הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב אישרה היום (ד') תוכנית התחדשות עירונית למתחם התחנה המרכזית בהרצליה, אשר תפונה ותחתיה ייבנו 340 יחידות דיור בשני מגדלים בני 24 קומות ו-3 מבני מגורים בני 10 קומות, לצד שטחים פתוחים, מבני ציבור, מסחר וחנייה.

התכנית ממוקמת במרכז העיר הרצליה סמוך לרחובותיה המסחריים הראשיים של העיר, ברחוב בן גוריון פינת העצמאות על שטח של כ- 27 דונם שמשמש כתחנת האוטובוסים המרכזית של הרצליה.

ממשרד הפנים נמסר שהתכנית מאפשרת התחדשות עירונית חיונית בחשיבותה למרכז העיר וזאת על ידי פינוי התחנה המרכזית הקיימת, אשר איננה מותאמת כיום לסביבתה הן מבחינה תחבורתית, והן מבחינה סביבתית ואורבנית, בלב מרכזה של העיר הרצליה.

התכנית מאפשרת פתרון לבעיית המגורים וחוסרי חנייה היסטוריים על ידי הקמת מתחם עירוני משולב הכולל מגורים בשטח של כ-15 דונם שיכלול 214 יח"ד ב-2 מגדלי מגורים בגובה 24 קומות + קומה טכנית מעל מרתף חניה ו-126 יחידות דיור ב-3 בנייני מגורים בגובה 10 קומות + קומה טכנית מעל מרתף חניה, שטחים ציבוריים פתוחים מעל חניה ציבורית בשטח כ- 3.5 דונם, שטחים למבני ציבור כלל עירוניים כדוגמת מרכז תרבות, ספריה, אולם עירוני וכדומה בשטח של כ-3.6 דונם. בתכנית זה ישולבו 1,000 מ"ר מסחר בחזיתות מסחריות לאורך רחוב בן גוריון.

החניה הציבורית התת-קרקעית היא מתחת לחלק מהפארק ובעומק ניכר, בהתאם להחלטת הועדה המחוזית לנושא חניה תחת שטחים ציבוריים.
באזור המתוכנן לבנייה מתוכננים שני קווי מערכת תחבורה עתירת נוסעים, הקו הצהוב והוורוד.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  למי שייך המגרש השטח,
  אברהם 04/07/2013 14:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכבדי למי שייך השטח המגרש, תודה אברהם
  סגור
 • 1.
  אושר לפני 4 שנים. אין לאן להזיז את התחנה כרגע
  הפרויקט תקוע עמוק 03/07/2013 14:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולכן לא יוצא לפועל לא בונים תחנה מרכזית חדשה והעירייה לא מתכוונת לסגור את התחנה הזאת עד שתקום תחנה חדשה דבר שיכול לקחת עוד 3 שנים אם מתחילים להוציא מכרזים עכשיו
  סגור