מדשדשים במקום: סקר BDI - "לקראת סוף השנה נראה גידול בכמות המפוטרים וירידה בכוח הקנייה לרכוש דירה"

ניתוח מיוחד של BDI שנעשה עבור Bizportal - "אנו רואים שיפור קל בענף הבנייה הנובע משיפור במאקרו כלכלה" - צפו בגרפים
 |  (8)
בנייה
ענף הבנייה הציג יציבות יחסית בפעילותו הכלכלית ברבעון השני של 2013, כך עולה מדירוג הסיכון ומוסר התשלומים בענף של חברת המידע העסקי BDI שנעשה עבור Bizportal . בחינת מדד הסיכון העסקי של תתי הענפים הנבחרים מענף הבנייה, מראה כי ברבעון הנוכחי, נרשמה יציבות בדירוג הסיכון לעומת הרבעון הקודם ואף שיפור קל בחלק מהתחומים.

מדד הסיכון העסקי של החברות והעסקים משקלל בתוכו, בין היתר, את הפרמטרים הבאים: הכנסות, ותק, מספר מועסקים, חוות דעת עסקית של לקוחות, חוות דעת עסקית של ספקים, מוסר תשלומים, מגמת רווחיות, מצב עסקי של חברות קשורות ועוד פרמטרים שונים.

מוסר התשלומים הממוצע של חברות מתחום קבלני הבניה ברבעון הנוכחי, דומה למוסר התשלומים ברבעון הקודם. מספר ימי הפיגור בין ימי האשראי אשר ניתנו בהסכמה לבין מספר ימי התשלום בפועל, עומד על כ- 13 ימים.
קרדיט: BDI
קרדיט: BDI

מוסר התשלומים הממוצע של חברות מתחום נדל"ן מניב ברבעון הנוכחי, טוב יותר ביחס למוסר התשלומים ברבעון הקודם. מספר ימי הפיגור בין ימי האשראי אשר ניתנו בהסכמה לבין מספר ימי התשלום בפועל, עומד על כ- 11 ימים, בעוד שברבעון הקודם ימי הפיגור עמדו על כ- 17 ימים. בנוסף, נרשמה הטבה של כ- 5 ימים בימי האשראי בהסכמה לעומת הרבעון הקודם.
קרדיט: BDI
קרדיט: BDI

מוסר התשלומים הממוצע של חברות מתחום התשתית ברבעון הנוכחי, דומה למוסר התשלומים ברבעון הקודם. מספר ימי הפיגור בין ימי האשראי אשר ניתנו בהסכמה לבין מספר ימי התשלום בפועל, עומד על כ- 11 ימים. בנוסף, נרשמה הטבה של כ- 2 ימים בימי האשראי בפועל לעומת הרבעון הקודם. נציין שברבעון הרביעי של 2012 ימי הפיגור עמדו על כ-10 ימים.
 קרדיט: BDI
קרדיט: BDI

מוסר התשלומים הממוצע של חברות מתחום תשומות הבניה ברבעון הנוכחי, דומה למוסר התשלומים ברבעון הקודם. מספר ימי הפיגור בין ימי האשראי אשר ניתנו בהסכמה לבין מספר ימי התשלום בפועל, עומד על כ- 11 ימים. בנוסף, נרשמה הטבה של כ- 5 ימים בימי האשראי בפועל לעומת הרבעון הקודם. נציין שברבעון הרביעי של 2012 ימי הפיגור עמדו על כ-8 ימים.
קרדיט: BDI
קרדיט: BDI

מוסר התשלומים הממוצע של חברות מתחום אחזקות בניה ברבעון הנוכחי, טוב יותר ביחס למוסר התשלומים ברבעון הקודם. מספר ימי הפיגור בין ימי האשראי אשר ניתנו בהסכמה לבין מספר ימי התשלום בפועל, עומד על כ- 12 ימים, בעוד שברבעון הקודם ימי הפיגור עמדו על כ- 13 ימים.

קרדיט: BDI
קרדיט: BDI

אייל ינאי, מנכ"ל משותף ב-BDI, אמר ל-Bizportal כי "רוב הנתונים נשמרו סביב אותם מקומות וברוב תתי הנושאים יש שיפור. בעבר טענו כי לקראת סוף השנה תהיה הרעה משמעותית, כעת המצב נראה מעט פחות דרמטי. בסך הכול רמת הביקושים בענף הבנייה ברמה סבירה והשיפור במקרו כלכלה בעולם והריבית הנמוכה תורמים בכך שמשפרים את תנאי המימון. מעבר לכך, רמות הביקוש לדירות יותר גבוהות ממה שציפינו ולכן הנתונים לא כל כך גרועים."

ינאי עדיין צופה כי בסוף 2013 נראה הרעה מסוימת בתנאים – "יש גידול בכמות המפוטרים ובכוח הקנייה ולכן נראה הרעה בתשלומים בקרב הציבור הפרטי וירידה בביקושים."
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שנתיים דמגוגיה להרצת פראייר=בועה50%בפיצוץ=מיתון קשה!!!! (ל"ת)
  נדלן=בלוף לפראייר 03/07/2013 15:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  BDI תפרסמו דירוג יעילות העיריות לקראת הבחירות המקומיות (ל"ת)
  בבקשה תפרסמו מחדש 03/07/2013 14:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  בטח שנראה מובטלים שום מנועי צמיחה - דומים לשס
  אלי 03/07/2013 12:04
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הממשלה הזו חיה עוד בראש של שס רק לאכול, ברגע שהתפיסה תשתנה ויחשבו מאפו לייצר עבודה וכסף נוסף לא נראה אבטלה, במקום לעלות מיסים , ההממשלה צריכה להוריד מיסים לקצצץ בפנסיות הממשלתיום קרי צבא, בטחון . ואז המשק יתחיל לזוז
  סגור
 • 2.
  יש עתיד!
  תום 03/07/2013 11:12
  הגב לתגובה זו
  6 0
  הוא פשוט לא כלכך משהו..
  סגור
 • 1.
  מלפמפם את הדירות- הבן שלי גר בשכ"ד ולא יקנה דירה
  די נמאס כבר 03/07/2013 09:44
  הגב לתגובה זו
  13 1
  רק במקום ובמחיר שהוא קבע . עד אז שכ"ד זול עדיף מעבד משכנתא . תלמדו ממנו אמר שהוא לא יקנה ואח"כ יצטער על זה ואם לא ירד אז הוא ירד מפה
  סגור
 • אפס
  גוגי 03/07/2013 16:17
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אפס גם בגנ עדן ישאר אפס. זה לא הכלומניק ששוכר אצלי?
  סגור
 • גם בחול לא מלקקים דבש
  איתי פלר 04/07/2013 21:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אבל בישראל אוכלים חרא! תעוף מפה כמה שיותר מהר,אם לא אישתי שקשורה למשפחה למה מי היה נשאר במקום הזה.
  סגור
 • על מי הוא מאיים
  אנונימי 03/07/2013 13:11
  הגב לתגובה זו
  3 4
  אין לו כסף אז הוא מבזבז שכ"ד יקר. במקום ובמחיר שהוא יקבע = חי בסרט. כל אחד קונה לפי יכולתו. ואם הוא רוצה לרדת, שיהיה בהצלחה! זה נהיה ממש איום כאילו בחו"ל יהיה לו יותר טוב. אולי יותר זול אבל הוא יצטרך להיות זר בארץ לא שלו.
  סגור