ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

לאחר 10 שנות תכנון: אושרה הקמת 2,153 יח"ד בטירת הכרמל

פשרה הושגה בין ראשי הרשויות של חיפה וטירת הכרמל להקמת שכונת החותרים. אוכלוסיית העיר צפויה להכפיל את עצמה ולהגיע ל-47 אלף נפש
בונים בניינים
בהסכם פשרה שהושג בין ראשי הרשויות חיפה וטירת הכרמל, אושרה למתן תקף תכנית רשות מקרקעי ישראל 2,153 יחידות דיור בשכונת החותרים בטירת הכרמל. התכנית אשר תחול על שטח של כ-800 דונם, משלימה את הפיתוח בחלקה הדרום מערבי של העיר ומהווה שלב ראשון למהלך פיתוח טירת כרמל לכיוון מערב.

העיר טירת כרמל צפויה ליהנות בשנים הקרובות מתנופת בנייה מסיבית. העיר, הנושקת לשכונותיה הדרום מערביים של חיפה, מונה כיום כ-20,000 תושבים המתגוררים בכ-6,500 יחידות דיור, כאשר פוטנציאל הבינוי העתידי יגדיל את מספר יחידות הדיור בעיר ל 13,000 יחידות דיור שיוכלו לספק פתרונות דיור לכ- 47,000 תושבים.

השכונה תכלול בנייה צמודת קרקע, בנייה מרקמית של בניינים בני 5 עד 6 קומות עם חצרות פנימיות ובניינים רבי קומות. הקמתה של השכונה צפויה למשוך אל העיר אוכלוסיות חזקות ולספק מקומות תעסוקה נוספים שייבנו בשטח התכנית.

בתכנית צירים ירוקים רחבים מכיוון מזרח לכיוון מערב המאפשרים תצפית מתוך השכונה אל הים. בתוכנית כלול פיתוח אזור תעסוקה לתעשיות עתירות ידע מחקר ופיתוח בשטח עיקרי כולל של כ- 100,000 מ"ר ברמת בינוי ופיתוח גבוהים ביותר.

יפותח פארק עירוני לאורכו של נחל גלים בחלקה הצפוני של התכנית, המתחיל בגבעות שמעל העיר ומוצאו אל הים בשטח כולל של 56 דונם, נתיב הנחל ישמש את תושבי העיר כולה ויפותחו בו מתקני נופש ופנאי לרווחת תושבי האזור .

בחלקה הדרומי של התכנית יוקמו מגרש כדורגל עירוני ומגרש אימונים בשטח של 21 דונם, אשר יהוו משכן לקבוצות הכדורגל העירוניות. יוקם בנין חדש לעיריית טירת כרמל, בחלקה הצפון מזרחי של התכנית, בצמוד לשכונות המגורים הקיימות.

כניסה נפרדת לשכונה אשר אושרה במסגרת התכנית, מכביש מס' 4, תהווה את הכניסה השלישית והדרומית לעיר, בה תוסדר צומת מרומזרת, אשר תשפר משמעותית את רמת הבטיחות בכניסות אלו.

קידום התכנית נעשה על ידי המהנדס אורי הורביץ, מנהל החברה המתכננת מטעם רמ"י. התכנית הובאה לשולחן הוועדה לאחר עשר שנות עבודה והוצגה ולאחר שתואמה עם כל גורמי התכנון, הסביבה והתשתיות. אישור מתן התוקף לתוכנית התאפשר לאחר שהוסר הערר מטעם עיריית חיפה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה