גלגל ענק, מלון ובתי קולנוע - צפו איך יראה נמל ת"א בעוד 5 שנים

במסגרת תוכנית החומש לנמל יוקמו שטחי מסחר, מכון כושר ומשרדים בעלות של כ-70 מיליון שקל. תשודרג המעגנה ל-120 כלי שייט
 | 
נמל תל אביב, צילום: יח"צ
נמל תל אביב נמצא בתנופת פיתוח בעשור האחרון וממתחם נטוש ומוזנח הפך למוקד בילוי מרכזי בעיר. היום הציגה חברת אוצר מפעלי ים, המנהלת את הנמל, תוכניות ראשוניות שייצאו לדרך בחמש השנים הקרובות בעלות כוללת של 50-70 מיליון שקל, אשר יתבצעו במספר שלבים.

ראשית, מעל מבנה 4, הכולל כיום חנויות של 'אייס' ו'קסטרו', תבנה קומה נוספת בשטח של 2,000-3,000 מ"ר שתכלול חדר כושר עם תצפית לים ומתחם של שלושה אולמות קולנוע בשטח של כ-1,000 מ"ר.
הדמיית מבנה 4; קרדיט: ארכיון הנמל
הדמיית מבנה 4; קרדיט: ארכיון הנמל

במקום מבנה המשטרה צפוי לקום מבנה בשטח של 4,000 מ"ר שישמש למסחר ומשרדים ובמקום מבנה 1, הצמוד לחוף מציצים ומשתרע על שטח של 1,000 מ"ר, יקום מלון בוטיק. מבנה 1 צפוי להיות מושכר עבור סכום מוערך של כ-150 אלף שקל לחודש לתקופה של 20 שנה. ליזם שיזכה במכרז להקמת המלון תתאפשר בניית תוספת של קומה נוספת בשטח של 1,000 מ"ר.
הדמיית המלון; קרדיט: ארכיון הנמל
הדמיית המלון; קרדיט: ארכיון הנמל

גם אזור המעגנה, העומד שומם כיום ,עתיד לעבור שדרוג. בכוונת אוצר מפעלי ים לבנות שובר גלים בעלות כוללת של 30 מיליון שקל שיפתח את הנמל לים ויאפשר את עגינתם של 120 כלי שיט קטנים. בניית המעגנה צפויה לארוך 3-4 שנים מיום קבלת היתר הבנייה.
הדמיית המעגנה; קרדיט: ארכיון הנמל
הדמיית המעגנה; קרדיט: ארכיון הנמל

מלבד הקמתם של מבנים בהיקף של כ-8000 מ"ר, בתקופה הקרובה צפויים לקום במתחם קונספטים פופולאריים מחו"ל דוגמת Beer Garden כמו בברלין, שוק פרחים ושוק לילה. כמו כן בשנה הקרובה עתידים להיות מוצבים במתחם גלגל ענק ו"קרוסלה עברית".
הדמיית "הקרוסלה העברית"; קרדיט: ארכיון הנמל
הדמיית "הקרוסלה העברית"; קרדיט: ארכיון הנמל

הדמיית גלגל ענק; קרדיט: ארכיון הנמל
הדמיית גלגל ענק; קרדיט: ארכיון הנמל

בחמש השנים הקרובות עתידים להתפנות בנמל 20 עסקים וכן מכרזים לגבי שטחי מסחר חדשים בנמל כולל של בשטח כ - 15,000 מ"ר המהווים כ-75% משטחי הנמל. כחלק מתהליך ההתחדשות, מתכוונת הנהלת אוצר מפעלי ים לרענן את תמהיל העסקים בשטח הנמל ולהיכנס לקטגוריות חדשות כגון – רשתות העיצוב, תחום הספורט והכושר, בתי קפה ומסעדות מתחום מזון הבריאות ועוד.

אוצר מפעלי ים הינה חברה ממשלתית, אשר הוקמה מכוח הכרזת נמל בשנת 1936. 82.6% ממניות החברה מוחזקות בידי המדינה, 16.6% בידי בעלי מניות פרטיים ו- 0.8% בידי עיריית תל אביב. החברה שיקמה את מבני הנמל ההיסטוריים ופיתחה את השטחים הציבוריים בהיקף של כ-170 מליון שקל בעשור האחרון והיזמים הפרטיים אשר שכרו שטחים מהחברה השקיעו קרוב ל- 100 מליון שקל נוספים בהקמת המבנים.

נמל תל אביב משתרע כיום על שטח של 90 דונם (מחוף מציצים בדרום, עד ל'שלוותא' בצפון) וכולל 21 דונם של טיילת עץ, 23 דונם בנוי ו- 13 דונם שטח המעגנה בשטח זה פועלים 30 מבנים היסטוריים ששופצו לטובת המבקרים. כיום פועלים בנמל תל אביב כ-75 עסקים. בשנת 2003 עמד מחיר השכירות הממוצע לנכסים שנפתחו על כ- 70-80 שקל למ"ר, וכיום הוא עומד על 200-400 מ"ר בהתאם למיקום.

איריס ברץ, מנכ"ל אוצר מפעלי ים, אמרה: "אנו יוצאים לתוכנית חומש אשר תאפשר למקסם עוד יותר את הפוטנציאל הטמון בו - להכניס יזמים מתחומים חדשים, להשביח את הנכסים הקיימים ולהגדיל בכ-50% את היקף המסחר."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה