תנופה בנגב: 2,000 יח"ד יוקמו במקום האצטדיון של הפועל באר שבע

מתחם המגורים החדש בלב העיר יכלול שטחי משרדים בהיקף של 120 אלף מ"ר ו-3000 מ"ר שטחי מסחר
 |  (4)
בבניין בבנייה, צילום: Bizportal
באר שבע מכינה את עצמה להגעתם של אנשי הקבע עם השלמת עיר הבה"דים בשנים הקרובות - מחר צפויה העירייה לפרסם מכרז הקורא לחברות יזמיות להציע הצעות לבניית פרויקטים בבניה רוויה במתחם המגורים החדש קריית גנים. המתחם ממוקם בלב העיר בפינת הרחובות שמשון ויהודה הלוי, במקום בו עומד כיום אצטדיון הכדורגל 'וסרמיל' של הפועל באר שבע.

מדובר במתחם שיוקם על קרקע עירונית, שיכלול בין היתר, לפי תנאי המכרז, שטחים למבני ציבור, שטחי משרדים בהיקף כ-12,000 מ"ר ושטחי מסחר בהיקף כ-3,000 מ"ר.

קריית גנים תכלול 2,000 יח"ד בבניה רוויה של מגדלים בני 18-23 קומות. בנוסף סביב המגדלים מתוכנן פארק בשטח כ-30 דונם, בפיתוח עירוני. המכרז יחולק למספר שלבים כאשר בשלב הראשון, שייצא בימים אלה, ישווקו שלושה מגרשים בני 200 יח"ד לבניית שני מגדלים בכל מגרש. בסך הכול יוקצו בשלב זה 600 דירות לבניה.

מהעיריה נמסר כי מחיר המינימום לשלושת המגרשים משקף סכום של כ-51.5 מיליון שקל. המחיר מורכב משקלול של סכום ההצעות המינימאליות בכל שלושת המגרשים הראשונים שישווקו במסגרת המכרז. כך למשל, מחיר מינימאלי להתמודדות על המגרש הראשון הינו כ-16.9 מיליון שקל, על המגרש השני כ-18.59 מיליון שקל ועל המגרש השלישי כ-16.05 מיליון שקל. כן ראוי לציין, כי בוצעה הערכת שמאי עבור העיריה לפיה מחיר משקף ליחידת קרקע לדירה הינו כ-86 אלף שקל לפני מע"מ, אגרות והיטלים.

לדברי ראש העירייה, רוביק דנילוביץ': "באר שבע מייצרת הזדמנויות רבות במגוון תחומים. כך הופכת העיר למטרופולין של איכות, ליעד אטרקטיבי למשפחות אנשי הקבע של צה"ל אשר יעברו דרומה במסגרת תוכנית 'מעבר צה"ל דרומה' וכן לאוכלוסיות המבקשות להשתלב בתנופת הפיתוח, לצד תושבי העיר המבקשים לשדרג את מגוריהם לפרויקטים חדשים בסטנדרט בניה גבוה בלבה של באר שבע. ייחודיות השכונה טמון במיקומה במרכז העיר. מדובר בעתודת הקרקע האחרונה לבניה חדשה בלב ההתרחשות העירונית ובסמוך לקריית הממשלה, לאוניברסיטה, לבית החולים 'סורוקה', לקניונים ולמשכן אומנויות הבמה".

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  שנתיים מניפולציה לפראייר=בועה50%בפיצוץ בפני הנצלן=מיתון (ל"ת)
  דמגוגיה הרצת פראייר 05/06/2013 18:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  רוביק לא יעזור לך
  אחד שיודע 05/06/2013 14:58
  הגב לתגובה זו
  5 0
  המכרז הזה לא מכפר על מניעת הבניה בעיה ב-4 שנים אחרונות לא נשכח לא נסלח נבוא בדין ודברים ביום הבוחר בקלפיות מי שהעלה אותך לשלטון זה מעמד הבינים ולא הקבלנים............
  סגור
 • 2.
  מה מם מגרשים לבני ביתך ?
  באר שבעי ותיק 05/06/2013 14:36
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מאז ששווק פלח 7 לבני ביתך לפני כמה שנים , לא שווקו מגרשים אחרים לבני ביתך . בשל עצירת מכירת המגרשים לבני ביתך מחירי הדירות של בתי הקרקע האמירו למחירים שלא ניתן לקנותם , בגלל פערי המחירים בן דירות לבתי קרקע לא ניתן לקנות בית קרקע בבאר שבע. אדוני ראש העיר תעורר !!!
  סגור
 • 1.
  2 הערות
  אזרח 05/06/2013 13:42
  הגב לתגובה זו
  8 0
  1. אם לא יווצרו מקורות תעסוקה נרחבים ומגוונים בנגב ובב"ש לא יבואו לגור בבירת הנגב . אם יחול שינוי כלכלי-תעסוקתי באיזור יתייקרו מחירי הדירות. 2. יוזמה לבינוי עם כל חשיבותה לעיר (לכול עיר) מחייבת מאבק על יצירת מקורות תעסוקה במיחוד בבאר-שבע ובנגב. מיזם עוגן רב השפעה מיידי הוא הכרזה ברורה והשקעה נלווית בהקמת שדה תעופה אזרחי (תמ"א 15). זה מנוע צמיחה אשר חסר גם בתקציב הלאומי וההחלטה נסחבת שנים על גבי שנים..
  סגור