ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

עסקת ענק: עזריאלי יקים מגדל רביעי בן 60 קומות, על שטח בית 'ידיעות אחרונות'

הקבוצה תשלם 374 מיליון שקל עבור הקרקע ותקים מגדל אליפטי רביעי שייועד גם למגורים. מרכז עזריאלי יורחב ב-10 אלף מ"ר
מגדלי עזריאלי, צילום: Bizportal
עסקת ענק ל עזריאלי קבוצה +0.31% עזריאלי קבוצה 19,220 +0.31% עזריאלי קבוצה בסיס:19,160 פתיחה:19,020 גבוה:19,450 נמוך:19,010 תמורה:9,652,119 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: - החברה הודיעה היום (ד') על רכישת המגרש עליו בנוי בית ידיעות אחרונות הממוקם מזרחית לדרך מנחם בגין (בצמוד למרכז עזריאלי), במרכז העסקים הצפוני בתל אביב, בתמורה ל- 374 מיליון שקלים.

שטח המגרש כ-8 דונם, עליו בנוי כיום בית ידיעות אחרונות המיועד להריסה. בשטח זה קיימות זכויות בנייה לשטחים עיקריים ושירות עיליים של כ-85 אלף מ"ר. על המגרש מיועד לבניה מגדל בצורה אליפטית, אשר תוכנן על ידי האדריכל והיזם דוד עזריאלי. המגדל המתוכנן יתנשא לגובה של 255 מטרים, הכוללים 60 קומות. עלות ההקמה, כולל עלות הקרקע, מוערכת בכ-1 מיליארד שקל. נציין כי שוויו של מרכז עזריאלי נכון ל-31 בדצמבר 2012 הינו 4.5 מיליארד שקל.

בבסיס המגדל מתוכנן קניון בגודל של כ-10,000 מ"ר שיהווה למעשה הרחבה של קניון עזריאלי הקיים היום, והמשך ישיר למרכז עזריאלי. הזכויות הקיימות במגדל הינם מגורים ומשרדים באופן שווה. בנוסף מתוכננים במקום 1,000 חניות בחמישה מרתפי חניה.על פי תכניות קבוצת עזריאלי הרחבת המרכז תיתן מענה לביקוש הגובר לשטחי מסחר ומשרדים במרכז עזריאלי, אשר נמצא בתפוסה מלאה שנים רבות. על פי ההסכם שנחתם היום, במועד החתימה שילמה קבוצת עזריאלי סך של 90 מיליון שקלים, ויתרת התשלום (284 מיליון שקלים) במועד המסירה.

נזכיר כי במאי 2011 רכשה הקבוצה מגרש בשטח 9.4 דונם בדרום הקרייה תמורת 522 מיליון שקל עליו תקים מגדל משרדים בשטח כולל של 121.5 אלף מ"ר בעלות כוללת של כ-1.5 מיליארד שקל. כמו כן, רכשה הקבוצה באוקטובר 2012 את בית קופ"ח כללית המשתרע על פני 10 דונם בכ-240 מיליון שקל עליו תקים שטחי משרדים, מגורים ומסחר בהיקף של 75 אלף מ"ר ובעלות כוללת של כמיליארד שקל.

עסקאות שביצעה עזריאלי במתחם המע"ר בתל אביב
עסקאות שביצעה עזריאלי במתחם המע"ר בתל אביב


דוד עזריאלי, יו"ר הקבוצה, מסר: "רכישת הקרקע הצמודה למרכז עזריאלי, מהווה המשך לחזונה העסקי של קבוצת עזריאלי, אשר יחזק וירחיב את פעילותה בישראל. הקמת המגדל החדש והרחבת הקניון, כתוספת ישירה למרכז עזריאלי ישלים מבחינה עסקית וארכיטקטונית את פרויקט הדגל של קבוצת עזריאלי, פרויקט אשר הציב את הקבוצה בחזית העשייה בתחום ייזום הנדל"ן, ותרם תרומה משמעותית למשק ולכלכלה הישראלית ולעיר תל אביב."

עזריאלי מוסיף כי "הרחבת הקניון והקמת המגדל על קרקע בית ידיעות אחרונות משלים את המלאכה שהתחלנו בשנת 1995 עם הקמתו של מרכז עזריאלי, וצפוי לשנות שוב את קו הרקיע של תל אביב בצורתו ההנדסית והייחודית. למגדל המשולש, העגול והמרובע יצטרף המגדל האליפטי אשר ייבנה על קרקע זו. קבוצת עזריאלי תמשיך לפתח, ליזום ולבנות במדינת ישראל הן במרכז והן בפריפריה".

נזכיר כי אתר אייס פרסם ביוני 2012 כי בקבוצת ידיעות אחרונות בוחנים את האפשרות להעביר את כל זרועות הקבוצה למתחם אחד בראשון לציון, ולפנות את 'בית ידיעות' ליד מרכז עזריאלי, את מערכת כלכליסט ברמת החייל, ואת משרדי ynet ליד יד אליהו, ובכל להוביל לחיסכון משמעותי בהוצאות. על פי הערכות מדובר על מעבר שיקרה רק בעוד כ-3 שנים.

בימים אלה מצויה עזריאלי בעיצומם של פרויקטים יזמיים בהיקף של כ- 4.1 מיליארד שקלים (לא כולל העסקה שלעיל), ביניהם מרכז עזריאלי שרונה המיועד למשרדים ולמסחר; מרכז עזריאלי חולון לפארק עסקים לתעשיית ההיי טק, משרדים, אולמות תצוגה ומסחר; קניון עזריאלי רמלה; הקמת מבנה נוסף על קרקע הפרויקט בקרית אתא והרחבת קניון איילון באמצעות בניית קומה שנייה; ופרויקט על שטח הקרקע של קופת חולים כללית בתל אביב, שהקמתו תתחיל בעוד כשנתיים.

שי ליפמן, הנדל"ן של אקסלנס, אומר כי המהלך היה מתבקש - "יהיה מאוד נוח להגדיל את הקניון מבחינת השימוש בחניון, עדיין לא ידוע מתי יוקם מגדל המשרדים ומתי ידיעות אחרונות יעברו לראשון לציון. עזריאלי ביצעה עסקאות בהיקף של למעלה ממיליארד דולר בקמ"ר אחד הכולל את מרכז שרונה, קופ"ח כללית ובית ידיעות אחרונות, אין לכך אח ורע בישראל."

ליפמן מוסיף כי עזריאלי ממשיך להביע אמון בכלכלת ישראל בכלל ותל-אביב בפרט. "החברה יוזמת כיום פרויקטים בהיקף חסר תקדים למשק הישראלי של כ- 5 מיליארד שקל. החוזקה של עזריאלי שבאה לידי ביטוי בדמות מאוד חזק ועצם היותה מכונת מזומנים משומנת, תעמוד אל מול ההשקעות האדירות והאתגרים העומדים לפניה בעיקר בתחום המשרדים בו היא תתחרה בעיקר אל מול ההיצעים האדירים שהיא תבנה באזור. סביר כי הבנייה של הפרויקט תהיה מדורגת כאשר הקניון ייבנה ברגע שהקרקע תמסר לידי עזריאלי ושאר הפרויקט יתפתח לאור הביקושים שיהיו קיימים באותה עת ולפי ההתפתחות בהשכרות בשרונה. לאור זה מדובר בבשורה חיובית, בעיקר בשל ההגדלה של קניון עזריאלי."


כתבות מעניינות נוספות:
מנכ"ל רשף נכסים מסמנת שלוש ערים בהן צפויה ירידה במחירי הדירות
בובליל: "צעדי לפיד בדיור יובילו לעלייה של 14% במחירי הדירות תוך שנתיים"
תגובות לכתבה(17):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה