הקבלנים: "הקיצוץ בתשתיות יגרום לעליית מחירי הדירות ולפיטורים"

כך אומר נשיא התאחדות בוני הארץ ביחס לכוונת האוצר לקצץ בפיתוח כבישים ורכבות
 |  (2)
כביש, צילום: יח"צ
חרב הקיצוצים מכוונת כעת לכיוון משרד התחבורה – במשרד האוצר נבחן קיצוץ בהשקעה בהרחבות ובשידרוגים מתוכננים של כבישים, חלקם "כבישי דמים" מסוכנים ובסלילתם של כבישים חדשים.

בין הכבישים שבכוונת – הרחבת כביש 38 בין בית שמש לבית גוברין לשני מסלולים, כביש הנחשב לכביש אדום, עלות הפרויקט – כ-800 מיליון שקל; הרחבת כביש 75 מרמת ישי למגדל העמק בעלות של כ-200 מיליון שקל; שדרוג כביש 722 בין יקנעם לקריית טבעון; דחיית ביצוע כביש 16 בכניסה לירושלים שעלותו 1.5 מיליארד שקל וההארכה הדרומית של כביש 6 בין ערד לשוקת בהשקעה של 1.3 מיליארד שקל. הקיצוץ אף עשוי לעכב את פרויקט חישמול הרכבת.

נשיא התאחדות בוני הארץ, נסים בובליל טוען ש"קיצוץ בתקציבי התשתיות יגרום לעליית מחירי הדיור ועצירת המגמה של מעבר צעירים לפריפריה כפי שאנחנו רואים בשנים האחרונות. אנו רואים פריחה נדל"נית ביישובים לאורך כביש 6, כביש 431, ויישובים שבהם פתחו תחנות רכבת חדשות, ולמעשה חלום הממשלה להקטין את הביקושים לדירות במרכז הארץ ולעודד התיישבות בפריפריה התגשם, בעיקר בזכות פיתוח התשתיות. עצירה של מגמה זו היום תביא להגדלת הביקושים במרכז ולהמשך עליית המחירים".

מעבר לכך, לדבריו, קיצוץ בתקציבי התשתיות יפגע בקבלני התשתיות ויביא לפיטורי מאות עובדים. "אנו רואים כבר היום כי בשל קיצוץ תקציבים לטיפול במוקדי הסיכון, קבלנים שזכו במכרזים והתארגנו לביצוע, בפועל לא ביצעו אף עבודה מאז הרבעון האחרון של 2012. יש להבין שהקבלנים נערכו לפרויקטים העתידיים בתחום התשתיות באמצעות הצטיידות בכלי צמ"ה, קליטת עובדים ועוד. במכרזים שכבר יצאו לדרך קבלנים נערכו גם מבחינת אשראי בנקאי לצורך קבלת ערבויות המכרז וערבויות הביצוע. אם אכן תתבצע עצירה של פרויקטים שכבר נמצאים בביצוע זה יגרור פיטורים מיידים של מאות עובדים, לפגיעה קשה בחברות התשתיות ודרישה של הקבלנים לפיצויים בגין הפרת ההסכמים והנזקים שנגרמו להם".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עשו מיליארדים ע"ח העם הפראייר=בועה בפיצוץ בפני הגנבים!! (ל"ת)
  קבלן,בנק,ממשל=גנבים 10/04/2013 16:47
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 1.
  פעם אמרו, המחירים עלו כי עכשיו יש כביש 6
  מעניין 10/04/2013 15:33
  הגב לתגובה זו
  1 2
  או חכו תראו את המחירים קופצים כשתהיה רכבת
  סגור