ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ן"לדנ רודמ

מדור נדל"ן

מדור נדל"ן

תויגתב יכה
הכי בתגיות

הראל לוקר: "זה לא זמן טוב להצטרף לשוק הדיור, נמסה את משקיעי הדירות"

כך אמר מנכ"ל משרד רוה"מ: "אם הריבית תעלה אפילו קצת ההחזר החודשי של זוג יטפס מ-3,600 ל-5,400 שקל, זו תהיה דרמה קשה"
 |  42
יטפלו בחלם הנדל"ן?
Share
"אנחנו מתכוונים למסות את המשקיעים בדירות במס שבח. זה פשוט אנומליה שנכס הוני של שוק ההון לא פטור ממס ונכס הוני כמו דירה פטורה ממס", כך אמר הראל לוקר, מנכ"ל משרד רוה"מ בוועידת הנדל"ן של גלובס. בכך הביע לוקר תמיכה בהמלצת פישר למסות את משקיעי הנדל"ן כחלק מהניסיון לקרר את שוק הדיור.


לדבריו, משפחה ממוצעת בישראל קנתה ב-2008 דירת 4 חדרים ממוצעת ב-800 אלף שקלים, לקחו משכנתא לתקופה של 16 שנים. "רק בשנת 2009 הגידול בכמות הכסף במשק של 40 מיליארד שקלים, ב-9 חודשים. לשם השוואה, ב-2007 כולה היה גידול של 10 מיליארד שקל בלבד, הכסף זרם לשוק הדיור."

"יש מתאם ברור בין עליית מחירי הדירות באותה התקופה למחירי הדיור.
מדד המחירים לצרכן
מדד המחירים לצרכן
מדד לעלות סל צריכה של שרותים ומוצרים של
עלה ב-15%, לא נוצרה
אינפלציה
אינפלציה
מצב בו מתרחשות עליות מחירים של מוצרים ושרותים. תופעת האינלפציה מחלישה את ערכו של המטבע ואת כח הקנייה של האזרחים. מצב הפוך ממצב של דיפלציה.
או עליית מחירים כללית כתוצאה מגידול בכמות הכסף. רוב הגידול התנקז לנדל"ן, מחירי הדיור עלו ב-57% וסך המשכנתאות ב-76%. אנחנו רואים את הקורולציה בין הריבית הנמוכה לסך הכסף במשק למחירי הדיור. בשש השנים האחרונות הריבית ירדה ב-4%, לעומת שנות ה-90 מדובר בירידה של 20%."

"החזר כספי של 3,600 שקל יקפוץ במהרה ל-5,400"
לדבריו, בשנת 2012 המשפחה הממוצעת הייתה צריכה לרכוש דירה במחיר המשקף עלייה של 50% לעומת 2008, מאידך, שיעור הריבית הנמוך הקל על אותה משפחה, היה איזון מסויים, עם תוספת של 100 אלף שקלים לעומת 2008 ופריסה ל-25 שנה ונותרים עם אותו ההחזר החודשי. הריבית בתקופה הזאת היא משתנה. מה יקרה למשפחה כשהריבית תתחיל לעלות? בריבית משתנה המשפחה תתחיל לשלם הרבה יותר בהחזר החודשי – אם הריבית תחזור לרמה של לפני כמה שנים ההחזר החודשי יעלה ב-50% מ-3,600 ל-5,400 שקל לחודש, זה אומר דרמה אמיתית. עליית הריבית תקשה מאוד. המציאות של הריבית המשתנה היא של כ-75% מהמשכנתאות.

"
ריבית
ריבית
הפיצוי הכספי הניתן על ידי לווה למלווה על
וכמות הכסף זה
בנק ישראל
בנק ישראל
הבנק המרכזי של מדינת ישראל. בנק זה אחראי על הפעילות המוניטרית כגון: הנפקת המטבע הישראלי, פיקוח על המערכת הבנקאית, פיקוח על השימוש במטבע חוץ, וביצוע פעולות בנקאיות של הממשלה
, לא ממשלת ישראל, אין לנו שליטה על זה. ראיתם מה הריבית הנמוכה עשתה לשוק הנדל"ן. מהצד של הממשלה יש כמובן מיסוי ויש היצע, ההיצע באחריותינו, כל גורמי הממשלה החל משרשרת ההספקה של התכנון, עובר בשיווק וכו'. בצד ההיצע הגדלנו ב-2012 את מלאי היחידות הדיור המאושרות תכנונית ל-75 אלף, עבודה של מינהל התכנון, לעומת ממוצע של כ-24 אלף יחידות דיור בשנים הקודמות. אנחנו החלטנו גם להתמקד באזורי הביקוש, המלאי המתוכנן עלה ל-54 אלף יח"ד מ-15 אלף בשנים עברו. גם התחלות הבנייה עלו לאזור ה-40 אלף יחידות דיור בשנה.""נרדד את הבירוקרטיה"
לוקר מוסיף כי הממשלה מתכננת לרדד את הבירוקרטיה, לא רק בדיור – "נעביר השנה רפורמה בחוק התכנון והבנייה, נבזר סמכויות מהוועדות המחוזיות לוועדות המקומיות, נפרק את הריכוזיות של הוועדות המחוזיות, יש לנו פקק שנפרק ונבזר. במקביל, במשרד ראש הממשלה אנחנו עובדים עם כל גורמי הממשלה ומנסים לשבור בירוקרטיות בפרויקטים גדולים. נרכז מאמץ באזורי הביקוש, נשחרר מלאי של קרקע מדינה של 55 אלף יחידות דיור מתוכננות. יש להוסיף גם תכנון בקרקע פרטית. אזור ביקוש הוא תל אביב והמרכז, חיפה והקריות, ירושלים רבתי ואזור אשקלון. היום ברכבת מקריית גת מגיעים ב-30 דקות לתל אביב. זו לא תקופה טובה להצטרף לשוק הדיור."

"כמובן שנטפל בנושא ההתחדשות העירונית. קרקע זה לא רק אדמה אלא גם זכויות בנייה, השמיים הם ללא גבול, אין גבול לקרקע בישראל ואפשר לבנות לגובה. כמובן שיש גם את נושא התשתיות. מדובר באתגר חברתי מהמעלה הראשונה. היום במקרה האופטימי לוקח 7 שנים לסיים תוכנית התחדשות עירונית, זה לא הגיוני. נייצר מסלול תכנוני מהיר להתחדשות עירונית בדומה לוד"ל. קושי נוסף הוא הקונפליקטים בין הדיירים, יהיו סרבנים, נפעל בחקיקה לעזרת הדיירים שרוצים בפרויקט. אחת הבעיות היא ההתארגנות של האוכלוסיות החלשות, נפעל לעזור להם. אנחנו נדאג לתמריצים לרשויות המקומיות בנושא של ההתחדשות העירונית." "בטווח היותר ארוך גם מעבר צה"ל לנגב יגדיל את ההיצע, הממשלה תשקיע קרוב ל-20 מיליארד שקל בפינוי המחנות, יש עוד השקעות שנעשה בנגב, מדובר ב-30 אלף יח"ד בתל השומר, 20 אלף בסירקין, נפעל לביטול הפריפרייה, נרחיב את אזורי הביקוש, זה צדק חברתי. הממשלה תשקיע 20 מיליארד שקלים בפרויקט נתיבי ישראל."

אוהד דנוס, יו"ר לשכת השמאים, הגיב לדבריו של לוקר: "הקבלנים קיבלו למעשה מלוקר הוראה להפסיק לבנות. על פי הלמ"ס בשנת 2034 תגדל אוכלוסיית ישראל ל- 11 מיליון נפש ובשנת 2059 ל- 15.6 מיליון נפש. מדובר בעוד 7.6 מיליון איש, ובעצם הכפלת האוכלוסייה הקיימת. במילים אחרות, מדובר ב- 1.9 מילון יח"ד שצריכות לקום. כדי לעשות זאת, יש צורך לעמוד בשלושה אתגרים: הראשון והקל ביותר הוא לעמוד בתחזיות הריבוי הטבעי. השני קצת קשה יותר, זה לייצר כל שנה כ- 40 אלף יח"ד- לא בוועידות ובמצגות אלא בפועל. שלישי והקשה ביותר הוא לייצר את יח"ד במקומות שאנשים רוצים לחיות בהם. ומה לעשות, במדינת ישראל 75% מהתושבים גרים בערים במרכז המדינה. גם ילדיה של ריקי כהן רוצים לגור במרכז. הדרך היחידה לעשות זאת היא רק בתוכניות פינוי-בינוי."

כתבות מעניינות נוספות:
יהיה עוד גרוע יותר: סקר BDI - "מחנק האשראי יגרור קבלנים לפשיטות רגל, זה ייצור מחסור - ומחירי הדירות יטפסו"
"פישר מכין את הקרקע להורדת ריבית, פחות חשובה לו בלימת מחירי הדיור"
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של תחום הנדל"ן וקבל מידע למשקיע וחדשות מהארץ ומהעולם
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

42 תגובות ב-29 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
29 אפי 16/04/2013 02:44 סופסוף מילי כדורבנות, ונראה שהוא באמת מתכוון להתחדשות (ל"ת)
28 ווזווז 15/04/2013 14:23 כמה שטויות בכתבה אחת. מנכ"ל משרד ראש הממשלה...
"קורולציה"? אפילו אנגלית הוא לא יודע
27 להפסיק לבכות לעבוד 14/04/2013 19:42 לעבוד קשה ולשתוק (ל"ת)
26 רותם 14/04/2013 17:29 מה הבעיה נעביר את הכסף לחו"ל שם התשואה פנטסטית. (ל"ת)
25 שלמה 14/04/2013 17:27 ניראה את החכמים האלה.שייתילו מס.ישר אני מעלה את השכירות
ניראה לכם שהמשקיעים פראיירים.זה לא בורסה יש לנו הוצאות שוטפות על הנכס.גם כך יש מס של 25 % למי שמצהיר על הוצאות ופחת אז על מה המהומה.
24 בקרוב נגור באוהלים 14/04/2013 04:46 המדינה מבריחה את המשקיעים, אז מי יספק דירות להשכרה ...
הצעירים לא יכולים לקנות דירה ומבקשים דירה בשכירות ... המוסדיים מסרבים להשקיע את כספי הפנסיה שלנו בדירות להשכרה בתשואה עלובה של 3.5% בלבד, ודורשים תשואה מינימלית של 8% + פטור ממע"מ ומתשלום מס הכנסה. גם אם נעניק למוסדיים את הקרקע בחינם, מדובר על הכפלת שכר הדירה ...
23 עכשיו הכל ברור 14/04/2013 04:34 מיסוי כבד על הנדל"ן רק מעלה את מחירי הדירות
כ- 50% ממחיר הדירה בישראל זה מיסים והיטלים ... יותר ויותר צעירים לא יכולים לרכוש דירה ובוחרים לגור בדירה שכורה מנגד, המדינה גובה 6% מס רכישה על רכישת דירה להשקעה ... המדינה גובה מס הכנסה על ההכנסות משכירות ... המדינה גובה מס שבח על מכירת דירה להשקעה ... מי המטומטם שישקיע ברכישת דירה להשכרה ... עכשיו הכל ברור ... המשקיעים לא קונים דירות באזור המרכז ... מנגד יותר ויותר צעירים מבקשים לשכור דירה ... התוצאה תהיה עליה תלולה במחירי השכירות בישראל ...
22 דויד חלוצי 14/04/2013 00:27 הצעת תיקון מס שבח-מה שקובע הוא ערך הדירה ולא מס' הדירות
חוק מס שבח יצר מפלט מס לאנשים עשירים בלי שהמחוקק יבחין בדבר:באמצעות המושג "דירת מגורים יחידה" יצר המחוקק מפלט מס לעשירים:יש להם דירה אחת,בשווי 7-8-מליון ש.ח.ואף יותר.הם יושבים בשקט וצוחקים. ואילו פשוטי העם,שיש להם כסף חסכונות ואשר רותים לברוח מהבורסה ולהשקיע בדירה נוספת-נחשבים "לעשירים",גם כאשר ערכם הכלכלי של 2דירות מגיעל-3 מליון שקל (ויתרות קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הם כמעט 0-!!!!!!!!!) מה עשה המחוקק,את מי הוא רודף?את זה שהשקיע בנדלן 3מליון שקל!!!. הגיע הזמן להעריך את הדברים על בסיס שווי ההשקעה הכוללת בנדלן ולא על פי מספר הדירות. כך ישלמו העשירים מס שבח אמיתי,גם אם יש להם דירה"אחת"....
21 אנונימי 10/04/2013 18:30 הגיע הזמן למיסוי על רווח מנדלן
זה לא יאומן איך בממשלה מגיעים למסקנות פשוטות 4 שנים מאוחר מידי + כמה שנים עד לביצוע. ביום שמיסו את שוק ההון גם שוק הנדלן היה צריך לקבל אותו מס.
עוד מס ועוד מס 14/04/2013 04:39 מתי תבין ... תוספת מיסוי רק מייקרת את המוצר
הצעירים לא יכולים לרכוש דירה ללא עזרה מההורים ... פעולות הממשלה גורמות לכך המשקיעים לא רוכשים דירות באזור המרכז ... ברור שהורדת ההיצע של דירות להשכרה מול הגדלת הביקוש לדירות להשכרה תביא בקרוב לעליות מחירי השכירות
אזרח 12/04/2013 07:50 אתה מעדיף שבמקום שישקיעו בנדלן
יעבור הכסף לשוק ההון... שיהיה לכם יותר כסף לנהל...שתרוויחו יותר דמי ניהול...שיהיה לכן יותר כסף לתת לטייקונים...ושבסוף תגלחו לנו את הכסף....
20 אזרח 09/04/2013 15:26 בטח הכי קל לפגוע בחלשים
העלאת מס על דמי שכירות כפי שמוצע יפגע בדיירים בשכירות. אבל להם אין ועדים ז בהם קל לפגוע..
19 יוסי 09/04/2013 14:19 ברברנות של שליחי נהנתניהו .
אין חדש תחת השמש ,כרגיל שליחיו של נהנתניהו בהבטחות ולהג ללא תכלית ,בלון נמוך ובסופו כרגיל מפך נפש. כבר קראנו ושמענ הבטחות ותוכניות לרוב ,לצערי "אין חדש תחת השמש" אל תגידו ממשלה חדשה "הקול קול יעקב...
אנונימי 15/04/2013 14:24 "מפך נפש" זה דוקא טוב... (ל"ת)
18 יוסף חיים 09/04/2013 14:01 היום הריביות בשפל כל הזמנים וניתן לקחת את הרוב בקל"צ
הוא לא מדייק כלל. המשכנתא היום זולה יחסית בגלל הריבית הנמוכה, והאפשרות לקחת את רוב המשכנתא בקבועה לא צמודה, גורמת לכך שגם אם הריבית תעלה בעתיד, מי שלקח משכנתא כזאת יהיה אדיש לעליות עתידיות. אני ממליץ על שליש פריים ו2 שליש קל"צ, שמקס' את הפריים אם יעלה ניתן להחזיר מוקדם מהצפוי, או להחליף את המסלול. בכל אופן יש הבדל עצום בין בורסה לדירות, בדירות להשקעה, יש הרבה הוצאות נלוות (שיפוצים, מתווך, עו"ד, עלויות פתיחת תיק משכנתא וכו') ובנוסף במידה ולא מוצאים שוכר, מפסדים כסף עבור ארנונה וכד'. וגם כשיש שוכר והכל בסדר, יש הוצאות של תיקונים ובלאי במהלך התקופה. וגם יש סיכון שערך הדירה ירד, ולא רק יעלה. וכמובן הבירוקרטיה והקושי לרכוש דירה עולים עשרת מונים על השקעה בשוק ההון. לכן אין לדמות זאת להשקעת הון רגילה, (כמו פק"מ וכד') בה המשקיע פסיבי, ויודע מראש את הריביות שיקבל, ואפ' למניות זה לא דומה, כיוון שהסיכונים רבים וגדולים פי כמה.
17 א7 09/04/2013 13:15 להוציא את המשקיעים מהנדל"ן ולהחזיר אותם לבורסה (ל"ת)
16 דרומי 09/04/2013 12:53 מיסוי
משקיעים לא ימהרו למכור ולחדש את הנכס, פחות היצע של דירות בשוק יאיץ שוב עלייה....מה עשינו ?
אנונימי 10/04/2013 18:31 למשקיעים לא יעזור אם יחזיקו בנכס
במיוחד אם ערכו יתחיל לרדת. הרי המס לא יעלם עם השנים.
15 י.ה 09/04/2013 12:22 במלחמה בסוף כולם מפסידים
לכן הפתרון העדיף הוא לא מלחמה אלא שיתוף פעולה... במקום להלחם במשקעים, צריך לנצל אותם. פשוט לעודד השקעה בבניית דירות חדשות, הדבר היחיד שבאמת יעזור לשיווי משקל נכון למחירי הדירות...
14 קבלן,בנק,ממשל=גנבים 09/04/2013 12:15 עשו מיליארדים ע"ח העם הפראייר=בועה בפיצוץבפני הגנבים!!! (ל"ת)
13 מזמן לא שמעתי 09/04/2013 12:12 כל כך הרבה צביעות - ביבי פתאם התעורר חחחחחחחחחחחחחחח (ל"ת)
12 יש תקווה 09/04/2013 12:11 צודק ב-100%. מיסוי רווחי נדלן הכרחי להצלת המשק. (ל"ת)
11 ביבי בעל 2 דירות 09/04/2013 12:11 פתאם הוא דואג לנדלן תמוה (ל"ת)
10 משה 09/04/2013 12:10 מנכ"ל הפטפטת
כמה עוד אנשים בממשלת הפטפטת יטפלו בנושא הדיור ? מספיק להאשים את המשקיעים שעושים את מלאכת הממשלה שמדברת עצמה לדעת מבלי לעזור למי שזקוק לדיור. האם תשואה של 3.5% על שכ"ד עושה עוול לשוכר ? הממשלה רוצה להרוויח מכל הכיוונים ולכן לא מורידה את מחירי הקרקעות שזה הפתרון לבעיה
9 ממשלה מגעילה 09/04/2013 12:07 עכשיו הם מנצלים את המצב לגבות עוד מיסים אבל לא עושים
את הדבר האמיתי לבנות לפינוי בינוי. זה כמו המס על הבורסה 25% מס זה מה שיצא מהמחאה.
ד 09/04/2013 14:18 והבורסה מתה בגלל זה.. לאווילים הדמגוגים קל יותר למסות ו
ולחנוק את הצעירים עם גזירות משכנתא מאשר באמת לפרק סופית את המנהל הרקוב ולשחרר כבר מאות אלפי מ"ר לבניה רווייה..
8 אחד העם 09/04/2013 12:05 כול הכבוד,מילים כדורבנות,עלה והצלח!!! (ל"ת)
7 קולומבו 09/04/2013 12:05 לקברניטי המשק -רק כשהדולר יטוס למעלה
נתחיל לראות ירידות בנדלן -דולר חלש המשך בועה בנדלן ......
6 נדלניסת ואיש בורסה 09/04/2013 11:58 בבורסה אני מופסד מליון שח בנדלן אני ברווח של 4.5 מליון
הנדלן ממשיך קדימה שוק ההון נשאר מאחור
5 יבגני צצל 09/04/2013 11:49 הפתרון לבעיותיו של לפיד נמצאות בכיסם של משקיעי הנדלן
מצוקת הדיור כפי שהגדיר אותה נתניהו היא הסרטן של החברה הישראלית. הבור התקציבי שהשאיר לנו הפילוסוף מצריך מקורות מימון מידיים שימנעו מתפיחה נוספת ומירידה בדירוג האשראי. אז למה בכל זאת הכתובת היא משקיעי הנדלן ? ובכן הסיבה העיקרית בהתאם להמלצתו המאוחרת משהו של סטנלי פישר היא למנוע מהון ספקולטיבי להמשיך ולתדלק את הענף שמאיים על יציבותה של המערכת הבנקאית וכלכלת ישרא ככלל. כל הצעדים הלא אפקטיביים שנקט לאחרונה בנק ישראל היו מכוונים בראש ובראשונה למשקיעי הנדלן, אך לאור סביבית הריבית הנמוכה בהחלט אינם יכולים להתמודד עם אתגר מסוג זה. אני חייב לציין שזאת הפעם הראשונה שאני מסכים עם הנגיד.השאלה הגדולה למה לקח לו חמש שנים להגיע למסקנה הכל כך טריוויאלית ? התשובה ככל הנראה תמונה בעובדה שהאיש עוזב ולקראת העזיבה מעוניין לנקות את השולחן ולהתנער מהאחראיות לאחר שכשל בייצוב המחירים (אחד מתפקידיו המוגדרים בחוק בנק ישראל) הכתבה המלאה באתר בועת נדלן
זה יצנן את השוק 09/04/2013 12:08 אבל לא יוסיף דירות את הדבר האמיתי הם לא עושים (ל"ת)
4 משכיר 10 דירות בתא 09/04/2013 11:48 לא יעזור לכם, נגלגל את המס למחיר שכ"ד
פישר, לפיד וחבריהם, מי שישלם את המס זה לא אנחנו משכירי הדירות והמשקיעים בנדל"ן אלא השוכרים עצמם, מעמד הביניים שאותו אתם מנסים להציל ואנחנו עושים מזה כסף טוב.
י.ש 10/04/2013 16:51 לא ניתן לגלגל את המס, כנסו
המס הינו אידיבידואלי, גמלאים ישארו פטורים ממנו, אנשים עם חוזים לא ניתן לגעת בהם. אז אל תמכור לנו לוקשים
לירן 09/04/2013 14:08 יש לך בעיה בהבנת מחיר השוק - אם אתה היית יכול לעלות את
שכר הדירה , היית מעלה אותו כבר, הרי אתה לא נדיב המחלק צדקה אלא בעל נכס המנסה להוציא ממנו תשואה מקסימלית. לכן האיום שלך אינו רלוונטי.
avi 09/04/2013 14:33 המס ייפול רק על שוכרי הדירות (ל"ת)
כלכלן 09/04/2013 13:16 בשביל זה יהיה מס רכוש מערך הדירה נראה אותך מגלגל
חצי מליון שקל מס רכוש אתה חושב שבמשרד האוצר יש פראיירים? כמו שעשו בקפריסין מס רכוש מידי על דירה שניה 25 אחוז
אבי 09/04/2013 12:22 חפש תחברים שלך
מחירי הדירות ירדו 25%-30%.
3 רוסי 09/04/2013 11:43 איזה יופי, זה יהיה כמו תרגיל עם דלק
מחיר הנפט ירד אבל מחיר הדלק לא הורידו וגם העלו מסים. עכשיו ביבי רוצה לעשות אותו תרגיל בנדל"ן. מחיר הנדלן ירד אבל בגלל המסים זה לא תהיה ירידה משמעותית אולי 5%-10%. אבל בסופו של מעשה, הוא יטען, כי בעקבות העלת המס על הנדל"ן הוא וממשלתו גרמו לעצירה ולירידת מחירים. הרי לישראלי גם 5% ירידה זה הרבה והוא עוד יגיד לביבי תודה. כל הכבוד פישר וביבי שיתוף פעולה מבריק. ישראלים תתעררו
2 ואין מה לאכול 09/04/2013 11:26 דיבורים כמו חול
תמשיכו לשבת על הגדר :)
1 תומר 09/04/2013 11:25 קשקשנים! תפשירו קרקעות ותביאו עובדים ובודקי תוכניות
כל נושא המיסוי לא רלוונטי יחנוק את שוק השכירות. יש חשיבות רבה לאחוז מסויים של משקיעים בשוק.
א.מ 09/04/2013 11:41 שוויון בנטל כולל שוויון במס!אני על פק"מ מחורבן משלם מס
רווח הון ואילו ספסר דירות לא משלם על הרווח כלום.
יש כבר מס על שכד 09/04/2013 12:10 מס (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.