אושר: שוק הכרמל והשוק המערבי בת"א יחודשו; 160 דירות ייבנו במקום

כך החליטה הוועדה המחוזית תל אביב. התוכנית תסדיר את מעמדו הסטטוטורי של השוק
 |  (2)
שוק קניות, צילום: Getty images Israel
בקרוב גם תל אביב תהנה משוק מודרני בסגנון השווקים המרכזיים של פריז או ברצלונה - הוועדה המחוזית תל אביב החליטה לאשר את תכנית שיקום שוק הכרמל והשוק המערבי.

תחום התוכנית כולל את שוק "הכרמל", השוק "המערבי", חניון ה"כרמלית", חלק מ"גן הכובשים" ומגרשים בבעלות ממ"י הנמצאים ממערב לשוק "המערבי". התכנית מתווה את הקשר האורבאני בין כיכר "מגן דוד" לרחוב "יצחק אלחנן" ומשפרת על ידי כך את הרצף בין חלקי העיר.

מטרתה הראשית של התכנית הינה שכלול, חיזוק, חידוש ושיקום שוק "הכרמל", השוק המרכזי של העיר תל אביב, והשוק "המערבי" בשילובו עם מגורים עירוניים ייחודיים, יצירת עוגנים לוגיסטיים ושטחים ציבוריים פתוחים לאזור והרובע כולו. התכנית תסדיר את מעמדו הסטטוטורי של השוק, על מנת שניתן יהיה בעתיד להוציא היתרים לצורך שיקום ושיפוץ, החלפת תשתיות ישנות, פינוי ומחזור אשפה נאותים וכדומה.

התוכנית קובעת כללים להצבת דוכני השוק, קירוי קל, הצבת אלמנטים של תשתיות וריהוט רחוב כנדרש וכן כללים לשלביות ביצוע, תוך הבטחת ביצוע התשתיות בכל שלב של ביצוע התכנית. בנוסף, התוכנית מציעה הקמת מרכז לוגיסטי, חניה תת קרקעית לטובת הציבור.

בנוסף, התכנית מציעה לייעד מגרשים זמינים לצרכי ציבור עבור תושבי "כרם התימנים" ו"כרם ישראל". התכנית מגדירה זכויות והוראות בנייה באזורים המוקפאים כיום בדופן השוק ותאפשר התחדשות עירונית באזור כולו. ממערב לשוק, התוכנית מגדירה זכויות בנייה למגורים, מלונאות מסחר ומשרדים ומאפשרת חידוש עירוני באזור.

סך הכול שטח התכנית הוא כ- 75 דונם ומוצעים בה שטחים בייעודים שונים: מגורים ב' וג' כ- 160 יח"ד בהיקף של 5,845 מ"ר, מסחר בהיקף של 17,766 מ"ר, מרכז לוגיסטי בהיקף של 5,515 מ"ר, שוק בהיקף של 14,590 מ"ר, מבני ציבור בהיקף של 7,196 מ"ר וייעוד משולב של מגורים מסחר ותיירות בהיקף של 11,730 מ"ר.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מתוך 75 דונם כמה נותרו לשוק?... (ל"ת)
  hadshen 02/04/2013 15:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  כל הכבוד לחולדאי, איש של ביצועים ואת התוצאות רואים בשטח (ל"ת)
  ליאור 02/04/2013 10:31
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור