מוטי ששון: "2.4 מיליון שקלים לדירות של 5 חדרים זה לגמרי טירוף, אבל כראש עיר - אני לא אחראי למחירי הדירות"

ראש עיריית חולון ל-Bizportal: ""אנשים לא מבינים שיש מיתון, אני רואה את זה בארנונה". בנדל"ן, הממשלה צריכה לעשות מה שרבין עשה"
 |  (46)
מוטי ששון, צילום: המדיטק ומוזיאון הילדים - טל קירשנבאום
ניהול עיר אינו דבר קל בישראל, במיוחד כשמרבית ההחלטות, אפילו הקטנות ביותר דוגמת הצבת תמרור עצור, דורשות את אישורן של מספר רשויות. עם הרכבתה של ממשלה חדשה בימים אלו, קיימים הרבה מאוד סימני שאלה בנוגע לתמורות הצפויות בתפקודן של הרשויות המקומיות – מצד אחד משרד הפנים יעבור לידיי הליכוד, ככל הנראה לידיו של ח"כ גדעון סער, צעד הצפוי להוביל לשינוי בסדר העדיפויות של המשרד לאחר שבמשך מספר קדנציות היה בידי מפלגת ש"ס, מצד שני הגירעון האדיר שהממשלה הקודמת הותירה בהיקף של כ-40 מיליארד שקל ידרוש קיצוצים גדולים ביותר בכספים המועברים לרשויות המקומיות.

מלבד הטיפול בגירעון, המחסור בדירות אשר הוביל לעלייה במחירי הדירות של למעלה מ-40% החל משנת 2009, נמצא בראש סדר הנושאים לטיפולה של הממשלה החדשה, ולראשי הרשויות המקומיות יהיה תפקיד משמעותי בסוגיה הזו. Bizportal בחר לדון בסוגיות אלו עם ראש עיריית חולון מוטי ששון, אשר הצליח ב-20 השנים האחרונות מאז נכנס לתפקידו להפוך את המקום מהחצר האחורית של תל אביב, עיר אשר סבלה מהזנחה ודימוי מפוקפק, ל"עיר הילדים" הנהנית מהגירה חיובית של אוכלוסייה ברמה סוציו אקונומית בינונית-גבוהה.

בדומה לערים אחרות בלב אזורי הביקוש הקרובים לתל אביב, מחירי הדירות בחולון עלו לפי נתוני משרד הבינוי והשיכון בשיעור של כ-41.3% החל משנת 2008 והרחיקו זוגות צעירים רבים מהעיר אשר הפכה לאבן שואבת למשפרי דיור עקב התעקשותו של ששון להימנע מבנייתן של דירות 3 חדרים.

"50% מהדירות בעיר הן בגודל של עד 3 חדרים כי כך בנו בעבר, בהשוואה לכל גוש דן מספר דירות 4 ו-5 חדרים בחולון הוא הקטן ביותר ולכן בעבר אוכלוסייה חזקה שחיפשה דירות גדולות ברחה לרעננה, כפר סבא ולמערב ראשון לציון. האוכלוסייה המבוססת מחזיקה את העיר, מרבית ההכנסות מארנונה זה האוכלוסיות החזקות שגרות בפנטהאוזים ובצמודי קרקע, אם ארצה לבנות דירות 3 חדרים מי יממן את ההוצאות של העיר?"

ואינך חושב שמחירי הדירות בעיר מעט מוגזמים?
"ב'ח-300' מרביצים מחירים, 2.4 מיליון שקל לדירת 5 חדרים, זה נראה לך סביר? זה טירוף. אני מסתכל על עליית מחירי הדירות ומתעצבן מכך שהמדינה לא עושה דבר כדי להציף את המדינה בקרקעות, שתשחרר מאסות. יש קרקעות של המינהל בחולון, אלפי דונמים במערב ראשון לציון, תגידו שתתנו לזכאי משרד השיכון בהנחה, בעבר היו חברות שבנו דירות מטעם המדינה, הייתי מוצא את אותו מנגנון שהיה אז, בתקופה של בייגה שוחט, ביידי הממשלה להוריד את העלויות."

"בונים בסטנדרט של צפון תל אביב"

אבל גם סטנדרט הבנייה הגבוה שאתה דורש אינו מאפשר הורדת מחיר
"יצרנו כאן סטנדרטים מאוד גבוהים, בשכונת 'חתני פרס נובל' בראשון לציון בנו לגובה, אך לקחו את אחד המגרשים והסבו אותו לחנייה, שאלתי את דנקנר השקעות שהקימו את השכונה אם ברמת אביב ג' היו בונים באותה הדרך. כשנכנסתי לתפקיד החלו לבנות את קריית רבין והבהרתי שמאותו הרגע יבנו בסטנדרטים של צפון תל אביב הכוללים חניון תת קרקעי, לובי גבוה וחיפוי שיש שיחזיק מעמד שנים, היו לי מלחמות עולם עם הקבלנים החולונים, הלכו איתי לבתי משפט, אך אני לא מוכן שבניינים ייראו כמו ג'יפה לאחר 20 שנה, תראו את פאבלו אספניול בראשון לציון כיום, זה נראה רע. למה אני צריך לתת סטנדרט נמוך? שאתן מוצר פגום? אם לא אבנה בסטנדרט גבוה לא ימכרו כאן דירות."
המדיטק; קרדיט: טל קירשנבאום
המדיטק; קרדיט: טל קירשנבאום

עד כמה כראש עיר אתה רואה עצמך כמחויב לעזור לזוגות הצעירים לקנות דירה?
"לחלוטין ראש עיר לא אחראי לתחום הדיור, כשתושב משלם ארנונה הוא מצפה שאספק לו שירותים מוניציפאליים, דיור זה הממשלה, היא צריכה לדאוג לדיור לזוגות הצעירים או לדאוג לתעסוקה. בשכונת ח-500, העתידה לכלול 13.7 אלף יחידות דיור , התעקשתי ש-2,000 דירות יהיו עבור דיור בר השגה, דירות 2-3 חדרים, ייקבע מנגנון מי זכאי לדיור בר השגה, זה לא פשוט."

"יש בחולון דירות ב-900 עד מיליון שקל"
"אני מתאים את עצמי לסטנדרט הבנייה הקיים כיום בגוש דן, הזוגות הצעירים יכולים לקנות דירה יד שנייה ולשפץ, מי אמר שהם חייבים לקנות דירה חדשה? אפשר למצוא בעיר דירות ישנות ב-900 אלף שקל עד מיליון ולשפץ. קבלן ניסה למכור דירות 3 חדרים בח-300 ולא הצליח למכור, ביקש מחירים גבוהים. אנשים באים ורוצים לשלם. זה לא סוד שעמיד וחלמיש באו וקנו כאן דירות 3 חדרים, לא בצפון תל אביב או בגבעתיים, אנחנו צריכים לעזור להם? להעביר את הבעיות הכי קשות של תל אביב אלינו ולבת ים?"

ביקורת חריפה נמתחה על ששון על כך שאינו מקדם ואף מתנגד ליוזמות התחדשות עירונית של תמ"א 38 ופינוי בינוי. מנתוני אתר המידע 'תמ"א 38 – האתר המרכזי' עולה כי 14 בניינים בלבד מצויים בתהליך כלשהו של תמ"א 38 בחולון, כאשר בניין אחד ברחוב אליעזר הופיין, הושלם. לעומתה, בראשון לציון השכנה 161 בניינים מצויים בתהליך (7 הושלמו), בבת ים 66 מצויים בתהליך (אחד הושלם) וברמת גן 306 בתהליך (8 הושלמו).

ששון טוען כי אין לו כל בעיה עם יוזמות התחדשות עירונית – "אני הראשון בארץ שהתחיל לקדם את נושא הפינוי בינוי, רציתי להוריד את כל שיכון עממי בכניסה לחולון ליד כיכר קוגל, ב-1994 אך זה לא צלח כי לא היה בתודעה. התחלתי לקדם עם משרד השיכון פינוי בינוי בג'סי כהן, ברחוב חנקין ליד קולנוע סבוי, ברחוב קפלן, אך אף יזם לא הגיע, הם לא הרימו את הכפפה, נתנו זכויות בנייה של 1 ל-3-4 קומות. הבעיה בתוכניות התמ"א 38 ופינוי בינו היא שלא מתייחסים כלל לנושא התחבורה ברצינות. ברחוב חד סטרי חונים בשני הצדדים, ברגע שיהרסו את הבניינים ברחוב וייבנו 4 קומות נוספות אנשים יישארו תקועים."
מוזיאון העיצוב; קרדיט: יעל פינקוס
מוזיאון העיצוב; קרדיט: יעל פינקוס


"משרד הפנים רק עושה צרות"

בעבר התבטאת כנגד שר הפנים אלי ישי וטענת שאינו מתפקד כראוי, האם אתה אופטימי מכך שמשרד הפנים יעבור ליידי הליכוד?
"אין לי ממשק עם משרד הפנים, הם רק עושים צרות ובכל דבר קטן מערימים קשיים. לא קיבלתי שקל ממשרד הפנים, אני עצמאי ומאוזן, ברקע שלי אני איש כספים, אני לא ממשכן את העתיד של הילדים, לא לוקח הלוואות, היקף המלוות שלי הוא הנמוך בארץ, תל אביב חייבת מיליארדים, ירושלים וחיפה חייבות כמעט מיליארד, אני חי רק עם מה שיש לי."

"משרד התחבורה יותר טוב מכולם, נותנים את הכספים, גם עם משרד החינוך אין לי בעיות. כל דבר קטן אני צריך לשאול את הממשלה. היא מעבירה לי כספי חינוך ורווחה וכל השאר בסמכותי, אך הפקידים במשרד הפנים מתערבים בכל דבר. לדוגמה, קשה לקלוט פסיכולוגים בעירייה כי השכר שלהם מאוד נמוך והם עובדים חצי משרה ומחזיקים את עצמם במשרה הפרטית. רציתי להעלות את שכרם ב-35% ולא מאפשרים לי כי חוששים שתיווצר תחרות מול רשויות אחרות, מה זה עניינכם מה אני עושה, אתם לא נותנים לי שקל? אין עם מי לדבר וזה משגע אותי."

לדעתך הממשלה הבאה תצליח להוריד את מחירי הדירות?
"אם זה היה בידיים של לפיד אז הוא היה משפר משמעותית את המצב כי הוא מחויב כלפי קהל בוחריו מקרב מעמד הביניים להורדת מחירי הדירות, אך זה לא המצב, השיכון ילך לבנט. הבעיה הגדולה ביותר היא שאין רצף שלטוני - בתקופת רבין קיבלתי אישור מפואד לבנות עוד 350 יח"ד לזכאי משרד השיכון, אך ב-1996 בנימין נתניהו נבחר לכהונתו הראשונה, סגן שר השיכון היה הרב מאיר פורוש מיהדות התורה והעבירו את התקציבים לאוכלוסיות שלהם."
מוזיאון הילדים; קרדיט: טל קירשנבאום
מוזיאון הילדים; קרדיט: טל קירשנבאום


"למה שילד חולוני יקבל פחות מילד בעיירת פיתוח?"
אנחנו עומדים בפני קיצוץ חד בתקציב, הרשויות המקומיות יסבלו מכך?
"הנפגעות העיקריות יהיו הרשויות המאוזנות, ילד חולוני יקבל פחות מילד בעיירות הפיתוח, זה יכול להגיע לכ-30% פחות. קבעו סל תקציב בסיסי לחינוך ואני מעוניין להוסיף מתקציב העירייה, מדוע שזה יהיה איכפת לממשלה? זו אשמתי שיש ראשי ערים שלא יודעים לנהל? מי שלא יודע לנהל שילך הביתה. בעיירות הפיתוח מקבלים הרבה מאוד כספים בתרומות, המדינה שמעבירה כספים צריכה לפקח לאן הוא הולך אם יש התנהלות לא נכונה שיטפלו. צריכים לדבר על פריפרייה חברתית ולא גיאוגרפית. אין בעיירות פיתוח אוכלוסיות עשירות שגרות בוילות? גם בראשון לציון, בבת ים ובחולון יש שכונות קשות מאוד."

"אנחנו הולכים לגזירות קשות, יקצצו לעירייה עשרות מיליוני שקלים. במשרד האוצר יגידו לנו להעלות את הארנונה ויהפכו אותנו לרשעים. אני מקבל משכורת לא רעה, תעלו לי את מס ההכנסה ב-5% או שתעשו מלוות. אנשים לא מבינים שיש מיתון, אני רואה ירידה בהכנסות מארנונה, אבל כל יום אני בגזברות ויודע בכל נקודת זמן כמה כסף יש לי, חייבים להיות עם יד על הדופק. ייתכן והרשויות המקומיות יצטרכו להשבית את העסק."

אילו פרויקטים נמצאים כעת בראש סדר עדיפויותייך?
"בראש ובראשונה סיום בניית היציאה צפונה במחלף חולון מזרח, עלות הקמת המחלף תסתכם בכחצי מיליארד שקל, אך הפרויקט שווה כל שקל – עזריאלי נכנס לעיר בזכות הקמתו ויבנה 160 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה, כל האזור הזה ייראה אחרת לגמרי בעוד 3 שנים. העירייה מקימה את היכל הספורט ב-160 מיליון שקל, בעוד שנה תסתיים בנייתו ולידו נקים מרכז מסחרי עם חנויות ובתי קפה. יש תוכנית אב לכל אזור התעשייה ונפתח אזור הייטק מתקדם ותעשייה נקייה."

ומה לגבי שדרוג מרכז העיר? הוא במצב קשה
"יש לנו בעיה עם מרכז העיר אנחנו לא יודעים איך להחיות אותו. בהרצליה יעל גרמן עשתה דבר מהפכניף הצרה את הכבישים והרחיבה את המדרחוב ברחוב סוקולוב, אך הסתבר שהשאירה רק נתיב אחד לתחבורה ונוצרו פקקים מטורפים. הקמתי ועדות להחייאת מרכז העיר, אנחנו שוברים את הראש, אין לנו שום ערובה שאם נשקיע מיליונים נצליח. ברגע שתעבור הרכבת הקלה בסוקולוב אולי יתפתח משהו שתוך כדי יהפוך למדרחוב. אני רוצה ללכת על בטוח ולא לזרוק לפח עשרות מיליוני שקלים ולהיכשל."

כתבות מעניינות נוספות:
"מי שרכש דירה ב-5 השנים האחרונות יהיה בבעיה אדירה אם המחיר ירד 20%"
רוברט שמין: "מחירי הדירות בישראל בדרך לתיקון מטה של עד 30%, בארה"ב הפוך - הזדמנות של פעם במאה שנה"
תגובות לכתבה(46):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 39.
  מילה חדשה בעברית. "מוגזמיאליים" קיראו. ותיקרעו.
  א.ח.ד 08/08/2013 10:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ככה אמר מר מוטי ששון : "... ראש עיר לא אחראי לתחום הדיור..." - נניח. ויתרתי. "כשתושב משלם ארנונה הוא מצפה שאספק לו שירותים מוניציפאליים" - ואני אומר : מוניציפליים מינימליים. כי המונוומנטליים - מקסימליים. מוגזמיאליים. מוגזמיאליים. שזה OVER-MAXIMUM מילה חדשה שאני אבקש מהאקדמיה לעברית להכניס ל-לקסיקון ! בהשראתו של מוטי ששון. "דיור זה הממשלה, היא צריכה לדאוג לדיור לזוגות הצעירים או לדאוג לתעסוקה." - אאא כן ??? ואם לאף קבלן לא כדאי או שאתה לא מאשר לו כראש עיר לבנות דירות בנות 3 חדרים ? זאת החלטת ממשלה ? או שלך ?
  סגור
 • 38.
  יש מקום לשינוי ומוטי ששון ממש לא הכתובת!
  שירן 19/07/2013 01:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתה מדבר על זה שעירייה לא יכולה לשנות את מחירי הנדל"ן זה נכון אבל היא בהחלט יכולה לעודד יזמים להשקיע בעיר שלנו ולתת הטבות לטובת דיור בר השגה, אתה אמנם מדבר על זה אבל בפועל לא עושה שום דבר כדי לקדם את העניין! כנ"ל לגבי תמ"א 38אם היית רוצה שיזמים ירימו את הכפפה אז אולי העירייה צריכה לעודד אותם שירצו להשקיע?! אתה מדבר על שיקום מרכז עיר... שטויות! אתה לא עושה כלום על מנת לשקם אותו!! החלטת לבנות מרכז חדש בשכונות החדשות שם הרבה יותר "נוח". לוקח מכספי הציבור ומשקיע במקומות הלא נכונים מרכז את כל הפונקציות התרבותיות והציבוריות במקום אחד שידוע שזה הנזק הגדול ביותר שאפשר לעשות לעיר במקום להשקיע כספים במקומות שכבר קיימים ולהרים אותם לפני שיהפכו להיות עוד שכונה ענייה!! יש הרבה רעיונות ופוטנציאל לעיר שלנו אבל אתה לא מממש אפילו מאית ממנו, אני אגיד לך למה?! יש לך גישה שגויה, אתה בונה על רושם חיצוני מה האנשים מבחוץ יגידו על העיר שאתה מנהל ולא איכפת לך באמת מהתושבים!!! חכמים לפניי אמרו שעיר שטובה לתושביה היא טובה אף יותר לאורחיה וכאן אדון נכבד טעית ובגדול!! הגיע הזמן שתרים אתה את הכפפה ותפרוש מתפקידך!!!
  סגור
 • 37.
  להעיף את מוטי ששון וכמה שיותר מהר!
  אייל 18/06/2013 15:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נדרש ראש עיר שידע לנהל ולא להתנהל! אם הוא לא מסוגל למצוא יזמים בתחום הפינוי בינוי, נחליפו באחד שכן ידע!
  סגור
 • 36.
  לבחור באחד שיוביל את התמא בחנקין.
  קריאה לבוחרים 13/06/2013 12:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם ראש העיר לא מסוגל להרים את הכפפה בכל הקשור לתמא ברחוב חנקין ,להחליפו ביום הבחירות.חרש הצהיר יותר מפעם אחת שיאיץ את התמא בחולון.אחרי התמא בחנקין-הרחוב יראה יפה ומשודרג יותר וישפר את חזות הרחוב ללא הכר.
  סגור
 • 35.
  חנקין
  חנה 13/06/2013 11:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש להתחיל בתמ"א 38 ברחוב חנקין.מכיכר סרור עד סוקולוב.אם ששון לא יכול לתת לאחר את ההזדמנות להתחיל.יום הבחירות בפתח.
  סגור
 • 34.
  רק חרש יביא את השינוי לעיר
  שאלה לראש העיר 12/06/2013 16:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לקדם,לזרז,את התמא זו ההתחיבות של חרש.מר ששון הניכבד מדוע אתה לא מקדם את התמא ביתר שאת???
  סגור
 • 33.
  למה אתה מר ששון מתמהמה?
  לשדרג את הרחובות 12/06/2013 16:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה מחכים.להתחיל בתמא ברחובות העיר.חומה ומגדל שנקר ,חנקין.רחובות אלה חייבים את השינוי המיוחל שישדרג אותם ויביא לחיים חדשים ברחובות העיר.
  סגור
 • 32.
  יום הבחירות קרב ובא
  מאוכזב מראש העיר 12/06/2013 16:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הזדמנות פז לשדרג את רחובות חנקין ושנקר בתמ"א 38.זה שראש העיר לא דוחף ולא יוזם תמ"א ברחובות העיר יגרום להסדו בבחירות.התושבים לא טיפשים.הגיע הזמן להשקיע ולשדרג את הרחובות הישנים בעיר ולא להשקיע רק במקומות החדשים.מאוכזב מראש העיר ויש הרבה כמוני.
  סגור
 • 31.
  ראש עיר תלוש מהמציאות-אזרחים טובים לא יבחרו בך
  יהודה 12/06/2013 16:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה שאתה לא מקדם תמ"א 38 בחולון -זו הטעות הגדולה כראש עיר שלא קורא את המפה נכון.חייבים תמ"א 38 כדי לקדם ולשדרג את הדירות בעיר.בטוחני שראש העיר הבא יקדם את התמ,א בעיר.
  סגור
 • 30.
  פינוי בינוי בחנקין
  נאוה 26/04/2013 09:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יש לי חברה שגרה בחנקין ליד סבוי הדירות שם במצב רעוע ביותר הבינינים ממש בסכנה החשמל והצנרת רקובים לגמר נראה לי שרק כשיקרה אסון ראש העיר יתעורר שיפתור את בעית התשתיות ובית ספר ישורון וישקיע כמו שהוא משקיע באיזור החדש של חולון כי שדירת חנקין יכולה להיראות נפלא.
  סגור
 • 29.
  בואו להתעורר כי בעוד 7 חודשים בחירות
  תושבי חולון מתעוררים 20/03/2013 17:16
  הגב לתגובה זו
  1 1
  http://www.facebook.com/Holonwakeup
  סגור
 • 28.
  הוא מדבר על ג'יפה....מה קורה בתחילת רחוב ששת הימים הוא
  יהופיץ 20/03/2013 16:53
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ביקר שם לאחרונה...?? והשדרה? ובחצר צובר הגז שששת הימים פינת הר הצופים???
  סגור
 • 27.
  2.4 מליון שקל זו פנטזיה אין כאלה מחירים רק לפני חודשיי
  KAMPOS 18/03/2013 01:55
  הגב לתגובה זו
  2 1
  4 חודשים התקשה בעל הדירה למכור 5 חדרים פלוס 2 חניות פלוס מחסן ב-1.7 מליון שקל ואפילו קיזז משהו 2.40 אין חיה כזו בחולון ולא תהיה כי זה באמת כבר מופרך והזוי מה שכן נכון וצריך לומר שהאיכות של ראש העיר הזה קרי מוטי ששון הופכת את חולון לאטרקטיבית הוא אחד האנשים הכי מוצלחים שיש ולכן אין מצב שיזיזו אותו מתפקידו הוא ראוי לכל שבח מאידך חבל שהוא לא דואג שיהיה לעיר כמה צאצאים משלו על זה אני עצבני עליו חומר שכזה חייבים לשכפל
  סגור
 • 26.
  עוד חצי מליארד שופכים למחלף מיותר.. פלא שאין לרווחה ?? (ל"ת)
  מחלפים מיותרים 17/03/2013 19:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • על איזה מחלף אתה מדבר יא קושקוש?
  KAMPOS 18/03/2013 02:14
  הגב לתגובה זו
  4 2
  המחלף ממזרח לחולון בשימוש מוגבר ומשחרר לחצים מהכניסות הצפוניות זה אחד המחלפים המבורכים או שאתם סתם סתומים ומטומטמים או שאתם סתם שאווישים של מנדהו בתשלום כדי להשמיץ תגיד יא אהבלון שמת לב לקטע הבטיחותי שמיישמים בחולון? רק בחולון שים לב לאט לאט כל השלטים לתידרוך תפסו גובה ולא מסתירים לנו את שדה הראיה כאשר אנחנו נוהגים ברכב סוף סוף מישהו במדינה שם לך למפגע הבטיחותי הזה העיקר ללכלך ולקטר על שטויות תביא דברים מהותיים סבבה אני איתך ותראה איך הם מטפלים בזה בלי קינטורים רק להביא את הדברים כביקורת בונה
  סגור
 • אין מחלף צפון KAMPOS אתה עם לשון חומה תרגיע! (ל"ת)
  ששון אסון 20/03/2013 17:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • טען עוד
 • 25.
  בעוד שבעה חודשים הבחירות וששון יעוף הביתה!
  חולוני 17/03/2013 15:15
  הגב לתגובה זו
  4 6
  תושבי חולון כבר לא בולעים את השטויות של ששון. ב22/10/2013 בוחרים ראש עירייה חדש
  סגור
 • מוכן להתערב איתך שמוטי ששון לוקח בהליכה את ראשות העיר
  KAMPOS 18/03/2013 02:07
  הגב לתגובה זו
  5 13
  אמנם לא אלמן ישראל אבל אחד כמוהו קשה למצוא לא גנב לא רמאי לא נוכל דחיל ראבק איפה תמצא אחד כזה? עזוב שטויות שיהיה בריא ושימשיך לשרת אותנו אני מפרגן למוטי
  סגור
 • 24.
  רחוב הציונות
  שירי 17/03/2013 09:17
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אלפי תוכניות לעיבוי בינוי הוגשו לעיריה בחמש השנים האחרונות\ וכולם נדחו חייב לציין שמדובר במבנים בני 50 שנה מה מחכים לאסון
  סגור
 • 23.
  ראש עיר גרוע ושקרן
  איציק 17/03/2013 08:47
  הגב לתגובה זו
  3 9
  שלא בונה דיור לזוגות צעירים. מדוע לא לבנות דירות 3 חדרים????? בכל חולון בבנייה החדשה אין דירות שפחות מ4 חדרים ומתחילות 1.8 מליון שקל. ראש עיר שמבריח א הזוגות הצעירים אבל מה קיבל..רצה אוכלוסייה חזקה עלק קיבל את כל הפושעים של איזור המרכז בח 300 כל הכבוד מר ששון.. אני מקווה שישלמו לך בבחירות אתה פשוט הרסת את חולון
  סגור
 • 22.
  בניה בחולון
  נ.נננננ 17/03/2013 08:38
  הגב לתגובה זו
  14 1
  אדון מוטי לפני שאתה מאשים את הממשלה .האשם האמיתי הוא אתה וכל הצוות שלך בעיריה. אתם אלה שמעכבים תוכניות מוכנות שנים רבות,כך לדוגמה ח-370 וח-500 ולא מקדמים שום תוכנית בעיר .כך דוגמה קטנה להרחבת בית קטן לוקח לכם חודשים לאשר. אתה זה שמעכב את פיתוח העיר.ולא מאשר בניה. לך תלמד מראשי עיר אחרים איך תנופת הבניה שם. אתה עסוק כל היום בכיכרות ובהנחת פסלים.אבל לא אלה שישלמו את מיסי העיריה אלה רק פיתוח ופיתוח ותנופת בניה.למי אתה מחכה.
  סגור
 • 21.
  אנשים יופתעו מעוצמת המכה שנתניהו עומד להנחית. (ל"ת)
  ר 16/03/2013 23:52
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 20.
  חולוני/חולומי
  חולוני 16/03/2013 23:01
  הגב לתגובה זו
  4 1
  הכל טוב ויפה אבל מדוע אתה לא מקדם פרוייקטי פינוי בינוי בחולון תסתכל על המספרים בערים שכנות דאג לתושביך הרי הם אלו שבחרו בך.
  סגור
 • 19.
  בחולון לפחות יש עם מי לדבר באשדוד אין בכלל עם מי לדבר (ל"ת)
  יזם שלא יודע את נפשו 16/03/2013 22:53
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 18.
  חולון הופכת לראשון סוג ג' בהשראת ששון והנדלניסטים
  גלי 16/03/2013 22:44
  הגב לתגובה זו
  2 3
  אפשר היה יותר טוב
  סגור
 • 17.
  שנים של שלטון ש"ס במשרד הפנים והשיכון הרסו את החברה
  ירושלמי 16/03/2013 21:56
  הגב לתגובה זו
  5 1
  ש"ס דאג רק לסקטור שלו. החילונים נזרקו לשוק החופשי הפרוע בלי טיפת תמיכה ובלי טיפת הכוונה ממשרד השיכון. פשוט הפקרות!!!
  סגור
 • 16.
  נכון הוא לא אחראי על המחירים,אלא רק על הבאת הקבלנים
  shi 16/03/2013 21:40
  הגב לתגובה זו
  8 1
  בוני המיגדלים.....
  סגור
 • 15.
  מוטי ששון המשך לפתח את העיר ולהקים פארקים ומרכזי הייטק (ל"ת)
  ומרכזי תרבות - רק כך 16/03/2013 21:38
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • 14.
  מחירי דירות
  אמיר 16/03/2013 20:59
  הגב לתגובה זו
  3 2
  מצד אחד מחירי הדירות מ 2008 עלו ב 41.3% ומצד שני דירת חמישה חדרים בח 300 עולה כ 2.4 מיליון ₪ . שתי העובדות האלה אינן מסתדרות והטעות היא לא במחיר של דירת חמישה חדרים אלה בכך שמחירי הדירות עלו בחולון ב 120% מ 2008 . העיריה תוקעת את ח 370 כבר שנים עד שתגימר בניית ח 501 אז שלא יעבדו עליכם בהצלחה לכולם
  סגור
 • 13.
  דמגוגיה שיקרית להרצת פראייר=מחיר הזוי50%=בועה בפיצוץ! (ל"ת)
  פרו-נדלן=בלוף שיווקי 16/03/2013 20:11
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 12.
  הרצת נדלן פר אקסלנס
  מיקום מיקום מיקום 16/03/2013 20:09
  הגב לתגובה זו
  5 4
  למרות התוכן, הכותרת מריצה נדלן כי דירות 5 חדרים בחולון עולות כרגע מתחת ל 1.7 ולא 2.4 וזה בטירוף - כאשר הוא יירגע ייתכן גם מתחת ל 1.2
  סגור
 • 11.
  בניה ב- ח' 500
  אתי 16/03/2013 20:06
  הגב לתגובה זו
  6 4
  מדוע אתה מספר סיפורים על ח' 500 ובניה של 3 חדרים- הרי אתה יודע שיעברו יובלות עד שיבנו דירות בח' 500 , כמה דורות של יורשים יש על האיזור הזה?!!!
  סגור
 • 10.
  יש לבנות את מעונות הסטודנטים. זה יפנה מאות דירות
  חולוני לשעבר 16/03/2013 19:33
  הגב לתגובה זו
  3 1
  בנו בחולון רק דירות יוקרה. הצעירים שנולדו בחולון לא יכולים להמשיך ולגור בה
  סגור
 • צודק מאה אחוז (ל"ת)
  דוד 17/03/2013 00:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 9.
  אי אפשר לעשות מה שרבין עשה, איך יקנה לרה גלידה ב 10,000 (ל"ת)
  דעתי 16/03/2013 19:15
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 8.
  אתם כותבים על הקרח. לראש העיר אין מחשב. ברצינות (ל"ת)
  מחשב 16/03/2013 18:38
  הגב לתגובה זו
  6 3
  סגור
 • 7.
  כבישים מראשון לחולון
  אנונימי 16/03/2013 18:11
  הגב לתגובה זו
  12 2
  מר ששון הנכבד מתי פעם נסעת מראשון לחולון ? כביש קרית בן גוריון הוא הכביש הכי עמוס בכל גוש דן, מדוע לא פותחים עוד כבישי מעבר להקלת הלחץ , כאשר יש כבר הכנות לחיבור בין ראשון לחולון,מי האיטרסנטים אשר עומדים מאחרי עצירת חיבור ראשון לחולון, או שאתה מחפש עוד עזריאלי???.
  סגור
 • 6.
  חולון
  אביב 16/03/2013 18:07
  הגב לתגובה זו
  6 7
  יופי לך מקטר מוטי דאג למרכז העיר אני משלמת ארנונה גבוהה מאד ואין פנוי זבל כראוי מגעיל. מלכלוך לא רק בח300 יש אנשים גם אנחנו בחרנו בך ולא מקבלים תמורה כלל
  סגור
 • 5.
  כבישים מראשון לחולון
  אנונימי 16/03/2013 17:56
  הגב לתגובה זו
  5 2
  מר ששון הנכבד מתי פעם נסעת מראשון לחולון ? כביש קרית בן גוריון הוא הכביש הכי עמוס בכל גוש דן, מדוע לא פותחים עוד כבישי מעבר להקלת הלחץ , כאשר יש כבר הכנות לחיבור בין ראשון לחולון,מי האיטרסנטים אשר עומדים מאחרי עצירת חיבור ראשון לחולון, או שאתה מחפש עוד עזריאלי???.
  סגור
 • יש את איילון שגם הוא עמוס בשעות מסויימות
  KAMPOS 18/03/2013 01:59
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אפשר לפתוח עוד נתיבים אבל תביא תקציב
  סגור
 • 4.
  מוטי ששון חולון מחזיקה לך אצבעות אנחנו איתך תמשיך
  אריק 16/03/2013 17:50
  הגב לתגובה זו
  11 9
  להוביל את חולון גם בשנים הקרובות
  סגור
 • 3.
  ששון וחברותיו מאשרים רק בניה יקרה, במתכוון.
  רוני 16/03/2013 16:59
  הגב לתגובה זו
  11 3
  ששון והרצמן רוצים למשוך לעיר בורגנים ונובורישים וזהו.
  סגור
 • 2.
  לא הכל נכון .......
  lionav 16/03/2013 16:22
  הגב לתגובה זו
  3 3
  מוטי .. אתה ראש עיר טוב שקידם וממשיך לקדם את העיר קדימה .. הפיתוח של אזור התעשייה מדהים. .. אבל בנושא פינוי בינוי לא קידמת דבר היו הרבה יזמים טובים מהשורה הראשונה שהיו מוכנים להיכנס לפרויקטים של פינוי ובינוי בעיר . מי שקידם בזמנו את נושא הפינוי בינוי באיזורים שציינת היו החברות המנהלות שהיו בזמנו ... העירייה תמיד הערימה קשיים וסיבות למה לא לקדם פינוי בינוי בעיר.
  סגור
 • 1.
  מוטי- צריך פסי האטה בקירית בן גוריון דחוך (ל"ת)
  אזרח 16/03/2013 16:02
  הגב לתגובה זו
  4 5
  סגור
 • ראש העיר הניכבד
  אילן 16/03/2013 18:30
  הגב לתגובה זו
  9 5
  עד מתי תחלבו את בעלי העסקים בחולון ארנונה גבוהה פינוי אשפה במחיר מוגזם וחיובים על גלריות ועוד המצאות שאתם מביאים לפיתחנו!!!!!!!
  סגור
 • ראש עיריית חולון מוטי ששון
  מזי 20/03/2013 11:04
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ארנונה גבוהה מידי , אין אפשרות לתמ"א 38 בבניינים ישנים ויש אפשרות לתבוע אותו אם יקרה אסון!!!
  סגור