עיריית הרצליה תשלם 12 מיליון שקל על חוף השרון, במקום 200 מיליון

העירייה הגיעה להסדר עם "קהילת ציון אמריקאית". ראש עיריית הרצליה: "מבטיח שהחוף לא יעבור לידיים פרטיות"
 |  (1)
חוף בת ים
עיריית הרצליה הבטיחה את המשך הבעלות הציבורית על חוף השרון - העירייה חתמה על הסכם גישור עם חברת "קהילת ציון אמריקאית".

המדובר בשטח של כ- 20 דונם, הנמצא על רצועת החוף, הסמוכה למלון "השרון". השטח היה עד כה בבעלות חברת "קהילת ציון אמריקאית", חברה הנמצאת בימים אלו בהליכי פירוק ואשר בשנות קום המדינה ייצגה בעלי קרקעות, שרכשו קרקעות באזור הרצליה פיתוח.

בעבר, הוחכר השטח על ידי חברת קהילת ציון לחברה לפיתוח הרצליה (חברה שכבר אינה קיימת), בסוף שנות ה-80 נכנסה החברה להליכי פירוק ופנתה לעיריית הרצליה על מנת שזו תפקיע השטח. בסוף שנות ה-90, לאחר הליכי הפירוק, ביקשה החברה מהעירייה לרכוש הקרקע בהפקעה ובשנת-97 קיבלה הוועדה המקומית החלטה להפקיע הקרקע.

"קהילה ציון אמריקאית" הגישה תביעה לבית המשפט בדרישה לפיצויים בגין הפקעת הקרקע. במהלך בירור התביעה, דרשה החברה תשלום של כ- 200 מיליון שקל פיצוי על הפקעת הקרקע. נוכח הסיכון הכספי העצום, בחרה הוועדה המקומית לבטל ההפקעה בשל הסיכון בתשלום הציבורי הגבוה.

"קהילת ציון אמריקאית" עתרה נגד ביטול ההפקעה בבית משפט המחוזי - שקיבל את טענותיה ועל החלטה זו הגישה העירייה עירעור לבית המשפט העליון. בהמלצת בית המשפט העליון, התקיים הליך גישור בין הצדדים, אשר הסתיים אמש ובמסגרתו הוסכם כי העירייה תרכוש את הקרקע בסכום של 12.25 מיליון שקל.

ראש עיריית הרצליה, מר יהונתן יסעור, ברך על ההחלטה ואמר כי "אני שמח על ההסכם המעביר את שטח החוף לבעלות העירייה, במחיר מופחת משמעותית לעומת דרישות החברה, ובכך מבטיח שהציבור ימשיך ליהנות מרצף רצועת החוף ללא חשש שתעבור לידיים פרטיות."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חומר למחשבה
  YL 26/02/2013 15:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה היה התעריף לתשלום אם אלי לנדאו היה ראש העיר????? תושבי הרצליה מוזמנים לתת הצעות
  סגור