"מציף" את השוק? בזמן אטיאס יצאו מכרזים ל-312 יח"ד בשכ"ד מפוקח

ועדת המכרזים של המינהל הכריזה היום על הזוכה במכרז להקמת 24 יח"ד להשכרה ולמכירה בכפר סבא
 |  (1)
אריאל אטיאס, צילום: Bizportal
ועדת המכרזים הודיעה היום כי 'החברה הכלכלית לפיתוח השרון' זכתה במכרז להקמת 24 יחידות דיור במכרז להשכרה בשכונת הזמר העברי בכפר סבא. 10 דירות יושכרו בהשכרה מפוקחת לטווח ארוך במחיר מוזל, 5 דירות יושכרו בשוק החופשי לטווח ארוך, ו-9 דירות יעמדו למכירה בשוק החופשי.

לצד המכרז בכפר סבא, בשבועות האחרונים נסגרו מכרזים לדיור להשכרה לטווח ארוך במחיר מוזל ברעננה (238 יחידות דיור) ובירושלים (50 יחידות דיור). בסך הכול בתקופת אטיאס יצאו מכרזים לדירות להשכרה בשכר דירה מפוקח בהיקף של 312 דירות. במכרזים בראשון לציון (42 יח"ד), מודיעין (164 יח"ד), בית שמש (114 יח"ד) ובאר שבע (318 יח"ד) לא נרשמו הצעות תקינות. בכל המכרזים ניתנה עדיפות ליוצאי צבא ושירות לאומי.

במסלול דיור להשכרה זה מחיר הקרקע קבוע מראש עם הנחה של 70% על השומה, והתחרות במכרז הינה על המחיר הנמוך ביותר לשכירות חודשית למ"ר בדירות המפוקחות.

הצעתה של החברה הזוכה עמדה על 0 שקל לחודש לשוכרים בשכירות המפוקחת, ולפי הייעוץ המשפטי שקיבלה, החליטה ועדת המכרזים כי לאור סכום ההצעה, הדירות המפוקחות יושכרו במחיר שיקבע על ידי משרד הבינוי והשיכון (עם השלמת הבנייה ולקראת השכרת הדירות) והוא יעמוד על 20%-25% פחות ממחיר השוק. משרד הבינוי והשיכון הוא אשר יגבה את דמי השכירות.

החברה הכלכלית לפיתוח השרון תשלם עבור הקרקע את המחיר הקבוע מראש שעמד על 3.822 מיליון שקל (בתוספת מע"מ) - הנחה של 70% על השומה על הקרקע. ערך הקרקע ליחידת דיור בפרויקט עומד על כ-531 אלף שקל ליחידת דיור (בתוספת מע"מ), והזוכה במכרז תשלם על הקרקע כ-159 אלף שקל בלבד ליחידת דיור (בתוספת מע"מ).


תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חייבת לקום ועדת חקירה בתחום מחדלי הנדלן ב4 שנים האחרונו (ל"ת)
  אטיאס חייב לשבת בכלא 14/02/2013 10:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור