ניתן תוקף ל-4,573 יח"ד בקריית ביאליק; אוכלוסיית העיר תגדל ב-54%

תוכנית "שכונת אפק" אשר תרחיב את העיר מזרחה. התוכנית תכלול מגדלים בני 6-23 קומות
 |  (1)
בנייה
מציפים את אזור חיפה והקריות בדירות - לאחר שבשבוע שעבר דיווח מינהל מקרקעי ישראל על שיווק של 920 יח"ד במורדות הכרמל בחיפה, ניתן היום (ד') תוקף לתוכנית לבניית 4,573 יח"ד בקריית ביאליק.

תוכנית "שכונת אפק" המתפרסמת תגדיל את מספר תושבי קרית ביאליק ב- 50%. התוכנית מייעדת שטח בגודל של כ-1,127 דונם להקמת שכונת מגורים.
השכונה תרחיב את העיר ממזרח ותיצור רצף של רקמה עירונית שימשיך את שכונת צור שלום הקיימת, מעבר לכביש עוקף קריות. השטח הוא שטח חקלאי בייעודו הנוכחי, משמש לבריכות הדגים של קיבוץ אפק.

השכונה תוכננה כך שחתך הגבהים של המבנים עולה בהדרגה ממערב למזרח, כדי לאפשר תצפית מקסימלית לכיוון הים. בהמשך לבינוי הקיים בשכונת צור שלום תוכנן בינוי בגובה 3 קומות מעבר לרצועת החייץ של כביש עוקף קריות, על מנת להמנע מההשפעה האקוסטית והסביבתית של הכביש על הבינוי.
בהמשך מתוכנן בינוי בגובה 6-9 קומות מתוכנן במבנים הסובבים חצרות פנימיות.

השדרה הראשית של השכונה מתוכננת כעמוד השדרה שלה, העובר מצפון לדרום, ודפנותיה המערבית והמזרחית בנות 7 ו-9 קומות בהתאמה. מגדלים בני 23 קומות מתוכננים בשוליה המזרחיים של השכונה סמוך לשמורת נחל הנעמן העתידית, וכמו כן לאורך הפארק הראשי. המבנים הגבוהים ממוקמים סמוך לשטחים פתוחים נרחבים ומול נוף רחוק.

מערכת התנועה שתוכננה לשכונה כוללת צירי תנועה לכלי רכב, לרוכבי אופניים ולהולכי רגל, כאשר היא מקשרת בין חלקי השכונה שמשני צידי כביש עוקף קריות. מערך של שטחים פתוחים, הכולל פארקים מרכזיים, תוכנן מסביב לכל מקבצי המגורים בשכונה, כאשר הוא מקשר ביניהם כמערכת מלאה, ומתחבר מערבה על מנת לשרת בעתיד את כלל העיר. מערכת השטחים הפתוחים כוללת גם שטחי גן ופארקים לשימוש אינטנסיבי, וגם אזורים פנויים מבינוי המשמשים כחייץ מהכביש ורצועת התשתיות משני צידיו ומהשמורות.

מתחמים למבני הציבור פרוסים לאורך השכונה לצד הפארקים המרכזיים, כאשר "ציר ירוק" ראשי קושר ביניהם מצפון לדרום ומאפשר תנועת הולכי רגל ואופניים מכל אזור בשכונה למוקדי העניין, הפארקים, מבני הציבור והחינוך.
השכונה מוקפת בשמורות טבע קיימות ומתוכננות - "כרי נעמן" מצפון, ו"אפק" מדרום- מזרח, ביניהן תקשר שמורת נחל הנעמן העתידית.

התכנית אף מסדירה תשתיות הקיימות כיום בשטחה, כולל הטמנתם של 2 קווי מתח עליון ו- 11 קווי מתח גבוה הנמצאים בקרבתה של שכונת צור שלום בגבולה המערבי של התכנית. התוכנית מנצלת את שטח החייץ הנדרש בכל מקרה מהעוקף, ומרכזת בו את כל המערכות כגון קוי מתח עליון וגבוה, תעלת ניקוז ראשית והמיגון האקוסטי מהכביש ברצועת תשתיות אחת אחידה.

רפי אלמליח, ראש אגף התכנון במינהל מקרקעי ישראל, מוסיף כי: " אנו עדים לכך שבשנים האחרונות התגברו הביקושים לדיור באזור הצפון בכלל ובמרחב חיפה בפרט. אנו רואים בחיזוק מטרופולין חיפה כקטליזטור למשיכת אוכלוסיה למחוז הצפון. המאמץ המרוכז לפיתוח מטרופולין חיפה איננו מסתיים בתוכנית זו. בקרוב אנחנו מצפים לאישורה של תוכנית מקיפה להרחבת טירת הכרמל ובאגף התכנון במינהל שוקדים היום על תוכניות נוספות שירחיבו את מטרופולין חיפה באלפי יחידות דיור נוספות."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה עם כרמיאל????? הגיע הזמן להוציא את שכונת רחבעם זאבי
  הצפוני 06/02/2013 16:31
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לפועל לשחרר קרקע
  סגור