הבועה הסינית: מחירי הבתים רשמו את הזינוק החד בשנתיים האחרונות

יזמי הנדל"ן מפסיקים לחשוש ממגבלות נוספות על שוק הבתים ונענים לביקוש הרב לבתים, במיוחד מצד משפרי הדיור במעמד הביניים
 | 
מרכז הסחר הסיני
שוק הנדל"ן הסיני שוב מתחמם – מחירי הבתים החדשים במעצמה העולה עלו בחודש ינואר 2013 בשיעור של 1%, העלייה הגדולה ביותר בשנתיים האחרונות. הסיבה העיקרית לעלייה היא אופטימיות מצד היזמים המעריכים שהממשל ימנע מהטלת מגבלות נוספות על שוק הנדל"ן המקומי.

סקר חברת הנדל"ן הגדולה במדינה, SouFun Holdings, המבוססים על נתוני 100 הערים הגדולות במדינה, מדובר בעלייה החדה ביותר מינואר 2011. לפי החברה, מחירי הבתים במדינה (קיימים+חדשים) עלו 1.2% ב-12 החודשים האחרונים.

יזמי הנדל"ן פונים כעת בעיקר למעמד הבינוני-גבוה ומספקים בתים יוקרתיים יותר, זאת לאחר שהשר לפיתוח הכפר אמר בדצמבר שהממשלה תתמוך בביקוש לבתים עבור תושבים המעוניינים בבית גדול יותר. לפי SouFun, הממשל הסיני צפוי לדחות את העלאת מס הרכוש מאחר והזמן אינו מתאים כעת לכך.

נציין כי קבוצת אוורגראנד נדל"ן (Evergrande Real Estate), חברת הבנייה הגדולה ביותר במדינה במכירות, הצהירה בחודש שעבר כי יעד המכירות שלה ל-2013 עומד על כ-16 מיליארד דולר, 25% יותר מהמכירות בשנת 2012.

נזכיר כי בשלוש השנים האחרונות הממשל הסיני העלה את סך ההון העצמי הנחוץ לרכישת בית והקשיח את תנאי המשכנתאות במאמץ להרגיע את שוק הנדל"ן המקומי. בנוסף, בערים שנחאי וצ'ונגקינג (Chongqing) הוטל לראשונה מס רכוש וב-40 ערים הוקשחו תנאי רכישת בתים.

"מחירי הבתים ימשיכו לעלות בעקבות המומנטום הכלכלי החיובי אשר עובר מאזורי החוף לפנים המדינה", אומרים אנליסטים מבית ההשקעות Mizuho מהונג קונג. עליית המחירים החדה ביותר בינואר נרשמה בעיר החוף המזרחית קואנזו (Quanzhou) בשיעור של 4%, כאשר בביג'ינג ובשנחאי נרשמה עליית מחירים של 2.3% בכל אחת.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה