ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

מנכ"ל אדגר: "נרחיב את פעילות הנדל"ן בצפון אמריקה, בארץ אין הזדמנויות"

רועי גדיש מתאר את מסלול התפתחות החברה, מאמין בשוק הקנדי ומתייחס לשוק נדל"ן בתנופה שהמשקיעים הישראלים ממש לא מבינים
מגדל אדגר, צילום: Bizportal
מומחי נדל"ן רבים מעריכים ששוק המשרדים בישראל יסבול מהצפת יתר בחמש השנים הקרובות בעקבות תנופת הבנייה של גורדי שחקים שיחל בקרוב, במיוחד בתל אביב ושכנותיה. בעקבות המגמה, חברות נדל"ן וביטוח ישראליות מתחילות לגוון את תיק נכסיהם בהשקעות מעבר לים . אלוני חץ +1.8% אלוני חץ 3,673 +1.8% אלוני חץ בסיס:3,608 פתיחה:3,586 גבוה:3,677 נמוך:3,586 תמורה:3,441,251 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לדוגמה, חתמה בדצמבר 2012 על מסמך עקרונות לרכישת מבני משרדים בוושינגטון תמורת 1.12 מיליארד שקל , ו כלל עסקי ביטוח -0.12% כלל עסקי בי 6,889 -0.12% כלל עסקי ביטוח בסיס:6,897 פתיחה:6,902 גבוה:6,960 נמוך:6,863 תמורה:871,253 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , רכשה יחד עם הרבור גרופ מגדל משרדים בשיקגו במיליארד שקל .

חברת אדגר, זרוע הנדל"ן המניב של קבוצת ישיר ( צור -0.26% צור 1,515 -0.26% צור בסיס:1,519 פתיחה:1,519 גבוה:1,515 נמוך:1,504 תמורה:66,117 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שמיר), פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל, קנדה, פולין ובלגיה. בבעלות אדגר 30 נכסים מניבים בשטח כולל של כ-293 אלף מ"ר. החברה מרחיבה בימים אלו מגדל משרדים ברחוב השלושה ביד אליהו בתל אביב, מגדל אשר אי השלמתו בלטה בכיעורה לעוברים ושבים בנתיבי איילון. בשיחה עם Bizportal מתייחס רועי גדיש, מנכ"ל החברה לפעילות בישראל ולתוכניות ההתרחבות מעבר לים.

סוף סוף המגדל החורה לעין יושלם, מה מתוכנן שם?
"רכשנו את המגדל עם זכויות בנייה לתוספת של 21 קומות ב-500 מיליון שקל, בקרוב נתחיל לראות שם קומות עולות בקצב מסחרר, 3-4 קומות בחודש. נשקיע 140 מיליון שקל נוספים בבנייה ברמת המעטפת. המיקום של המגדל טוב מבחינה תחבורתית ומבחינת נראות."

אתה לא חושש מהצפת המשרדים הצפויה באזור? ממיתון כלכלי שיותר את המגדלים ריקים?
"נשלים את הבנייה ב-2014 ונהיה בין הראשונים באזור. כרגע יש מחסור במשרדים באזור תל אביב, בהינתן שלא תהיה קטסטרופה במשק איני צופה שינוי משמעותי. יכול להיות שתהיה יותר תחרות והמחירים יירדו מעט, במקרה כזה צריך להיות יותר טוב מאחרים. מגדלים פחות טובים יתרוקנו וחדשים יתמלאו. יכול להיות ששחקן לטווח קצר שישכיר וימכור יפסיד, אך מי שרוכש בעלות על בניין לתקופה ארוכה יכול להיות שיפסיד בטווח הקצר ויעלה בטווח הרחוק."

"לגבי מיתון כלכלי, לאחר התפוצצות בועת הדוט קום לא הייתה קטסטרופה. יכולות להיות שנתיים-שלוש קשות אך בסוף הכלכלה מבצעת תיקון, מי שיודע להביא דיירים ולשמור עליהם מסתדר, מי שמבצע להטוטים פיננסיים יכול ליפול."

אתם צפויים ליזום או לרכוש פרויקטים נוספים בארץ בקרוב?
"יש לנו קרקע נוספת ליד מגדל אדגר שאנחנו שוקדים על תכנונה, יכול להיות שנתחיל לפתחה לאחר השלמת הוספת הקומות, אני לא רואה כל כך הזדמנויות בארץ. כ-25% מהנכסים שלנו הם בישראל, אם יהיו הזדמנויות מיוחדות אז אולי ניזום כאן, אך המטרה היא לא להשקיע בישראל. אין טעם לפתח כאן קרקע כי המינהל והעירייה ייקחו לך את כל ההשבחה. בקנדה משלמים הרבה פחות היטל השבחה, העירייה בוחנת אילו פעולות יזמיות יש לבצע כדי להיטיב עם הסביבה ובוחנת ספציפית כל פרויקט."

אפרופו קנדה, דיווחתם בנובמבר שתבצעו בבורסת טורונטו
"הנדל"ן בקנדה מאוד מפותח, זו דוגמה למדינה שמנוהלת היטב, יציבה ומגוונת עם בנקאות טובה. שיעורי התפוסה בטורונטו מאוד גבוהים ומחירי השכירויות יחסית סבירים, עולים מדיי שנה וצפויים להמשיך לעלות. שוק ההון במדינה מאוד מפותח וחזק. פורטפוליו הנכסים שלנו במדינה הינו בשווי של כ-420 מיליון דולר קנדי. אנחנו מחזיקים ב-125 אלף מ"ר של נכסים בקנדה, בחודש מאי מכרנו 25% מהתיק שלנו לקרן פנסיה קנדית תמורת כ-100 מיליון דולר קנדי."

אנחנו רואים את חברות הביטוח נוהרות להשקיע בנדל"ן בארצות הברית, אתם מתכננים להיכנס לשם?
"לחברות הביטוח יש כספים אדירים ושוק הנדל"ן בארץ מאוד לא מפותח ולא נזיל, לא ניתן לרכוש כאן מגדל אחד שלם ואם כבר מוצאים אחד אז דורשים עליו מחיר מטורף. בטורונטו, ניו יורק ולונדון יש הרבה היצע. אנחנו מנסים להגדיל את הפעילות בצפון אמריקה, אך לא באמצעות הון נוסף מתוך החברה אלא באמצעות גיוס הון קנדי בבורסת טורונטו, נבצע זאת תוך חודשים ספורים ואז נבחן השקעות בקנדה ובארצות הברית."

היכן עוד אתם רואים פוטנציאל עתידי לצמיחה?
"פולין מדינה מאוד מעניינת, אנחנו מחזיקים 50 אלף מ"ר משרדים בוורשה ב-97% תפוסה. המשקיעים בארץ לא מבינים שזו עיר צומחת וברמת סיכון נמוכה כמו פרנקפורט. כשעיר צומחת ומתפתחת יש הזדמנויות, יצרנו שם מאסה קריטית."

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה