יקר לגור כאן: ועד הבית צפוי לזנק ב-10%; התייקר ב-25% מ-2011

כך צופים איגוד הישראל לניהול ואחזקת מבנים. "עליית מחירי החשמל מייקרת באופן משמעותי את עלויות האחזקה"
 |  (3)
נדל"ן
החשמל צפוי להתייקר ביותר מ-10% בתחילת 2013, וכעת צופים התייקרות גבוהה יותר בשל סבסוד האנרגיה הירוקה. המע"מ עלה ב-1%, שכר המינימום עלה באוקטובר האחרון, ושיעור הפרשות המעסיק לפנסיה עלה אף הוא וצפוי לעלות בכל שנה עד שנת 2014. כיצד התייקרות זו תשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו כל חודש כנשלם דמי ניהול לבניין שלנו?

תמיר מינץ, יו"ר האיגוד הישראלי לניהול ואחזקת מבנים, מזהיר שדמי הניהול בבניינים משותפים צפויים להתייקר בכ-10%, זאת לאחר שהתייקרו ב-25% מאז אוגוסט 2011.

"בבניינים משותפים, ובייחוד בבניינים גבוהים, עליית מחיר החשמל, מייקרת באופן משמעותי את עלויות האחזקה. חשוב להבין שהמערכות המתוחכמות בבנייני מגורים גבוהים צורכות חשמל בהתאם. לכך מתווספת העלאת שכר המינימום ב-200 שקלים, ל-4,300 שקל לעובד באוקטובר האחרון, והגידול בהפרשות לפנסיה של המעביד. הרי מדובר בעובדי ניקיון, אחזקה, שמירה וגננ?ת, ואלו בדיוק העובדים המועסקים על ידי חברות הניהול", מסביר מינץ.

מינץ מוסיף שבשנה האחרונה החלה אכיפה מוגברת על חברות הקבלן של עובדי הניקיון והאבטחה, והן העלו את עלות העבודה לחברות הניהול בשל הצורך לעמוד בדרישות הרישיון מטעם משרד התמ"ת, והדבר משתקף בעלויות דמי הניהול.

מינץ מעריך שההתייקרות לבניין ממוצע של 15 קומות תעמוד על כ-2,000 שקל לבניין בחודש (מכ-20 אלף ל-22 אלף). "על אף שמרבית הבניינים המשותפים לא יושפעו מעליית מחיר המים, בבניינים היוקרתיים שכוללים בריכה, ספא ומיזוג מרכזי בחללים משוטפים, ההתייקרות צפויה להיות משמעותית יותר ועלולה לגרום לקריאות להורדת דמי הניהול על ידי צמצום שירותים."

"ועדי הבתים רואים את העלות הכוללת וכבר ניכרות 'מחאות עשירים' בדבר הצורך לקצץ בעלויות, בעיקר בכל הנוגע לתפעול הבריכה וחדר הכושר, קיצוץ שעות השמירה ומיזוג חללים משותפים. קיצוץ רוחבי משמעותי עשוי בהחלט לקזז את ההתייקרויות הצפויות מצד החשמל, כוח העבודה והמים", אומר מינץ.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  נו, באמת, יש מספיק חברות שמתעסקות בזה היום.
  אלירן 16/01/2013 04:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סתם לדוג/ http://ivb.org.il/
  סגור
 • 1.
  מה שאומר לרדוף פי 10 (אחוז..) אחרי השכנים! נמאאאאאאס (ל"ת)
  ועד בית מיואש 15/01/2013 10:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מוכר פחחחחחחחחחחחחד!!!!
  שיראל 15/01/2013 12:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לועד בית מתגובה 1. חשבתי שאני היחידה שרצה כמו אהבלה אחרי כל השכנים הקמצנים. עודד האעלות מחירים ועוד . למה לא?!
  סגור