חיים כצמן ל-Bizportal: "הימין הצליח לשכנע שאין פה פתרון מדיני, ואני מוטרד מאוד - בחו"ל מתפתחת כלפינו עוינות"

על הבורסה בארץ: "הרגולציה הגיעה לאובדן שליטה, לא סתם יש ירידה במחזורים". וגם - מה הוא חושב על המצע הכלכלי של יחימוביץ'?
 |  (58)
חיים כצמן, צילום: Bizportal
שנה מוצלחת עברה על חברת הנדל"ן גזית גלוב, אשר הוגדרה כחברת הנדל"ן המובילה בישראל לפי דירוג חברות הנדל"ן המובילות לשנת 2012 שפורסם ע"י D&B בחודש שעבר . הונה העצמי של החברה הסתכם ברבעון השלישי של 2012 בכ-8.3 מיליארד שקל, זינוק של כ-25% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ומקום ראשון בקרב החברות הישראליות, הרבה הרחק מאלוני חץ המדורגת במקום השני עם של כ-3 מיליארד שקל.

גם בפרמטר שווי הנכסים הובילה גזית גלוב בפער ניכר עם נכסים בהיקף של כ-72 מיליארד שקל. נכסי החברה מתפרסים על פני 20 מדינות וכוללים כ-15 אלף שוכרים. בראיון מיוחד ל-Bizportal לרגל פתיחת השנה, התייחס חיים כצמן, יו"ר החברה, למצב הכלכלי בארצות הברית, שוק בה מחזיקה החברה ב-25% מנכסיה, וגם הביע מורת רוח על המגמות הכלכליות והפוליטיות בישראל:

מניית החברה בשיא כל הזמנים, החלה לעלות מאוגוסט לאחר שמפברואר 2010 עד אז עמדה במקום, קרה משהו בחברה? בשוק?

"לא ראיתי אצלנו שינוי דרמטי ב-3 החודשים האחרונים, יש מגמה ארוכת טווח של שיפור והתפתחות מתמשכת. כנראה שתקופה ארוכה השוק לא תמחר את כל מה שקרה בחברה ב-20 השנים האחרונות. המטרה היא לתת אופק דיי ברור למשקיעים. בשנה אנחנו רוכשים נכסים בשווי של מיליארדי דולרים."

הצלחת להירדם בלילה לפני ה"צוק הפיסקלי" כשלא היה ברור אם נרקם פתרון?

"ה'צוק הפיסקלי' לא החזיק אותי ער בלילה, אני הייתי מאלו שטענו שהוא כלל לא צוק. מדובר בגלולת רעל שהקונגרס האמריקני טמן לעצמו כדי לבצע מספר שינויים, ההסכם היה צעד חיובי אך לא מספק. צריך לזכור בפרספקטיבה של 10 שנים שלמעלה מ-90% מהקלות המס של הנשיא בוש הפכו לקבועות ולבסוף הרפובליקנים נכנעו להתעקשות של אובמה."

הממשל האמריקני ניצב בפני עוד מכשול – תקרת החוב בפברואר-מארס, עד כמה אירוע שכזה מסוכן עבור חברה כמו גזית גלוב?

"קשה לי להניח שאמריקה תעשה דיפולט על החוב שלה, ייתכן ונראה דרמה פוליטית, אך אין לכך השפעה אמיתית ארוכת טווח על חיי היום יום. המרכזים שלנו כוללים עוגנים קשיחים המספקים מצרכים יומיומיים דוגמת סופרמרקטים, בתי קפה, בתי מרקחת, גם בזמנים קשים. בסוף 2008, כשנראה כאילו הגיע סוף העולם, עזבתי את הכול ונסעתי לראות את האנשים נכנסים לחנויות, אנשים המשיכו בחייהם. מעבר לכך, צריך לזכור שארצות הברית מהווה 25% בלבד מפורטפוליו הנכסים שלנו."

החברה החלה להיסחר גם בוול סטריט לפני כשנה, בינתיים אתם רואים את ההנפקה כמשתלמת?

"ההנפקה נועדה להועיל לנו בכניסה לארצות הברית. אנחנו עובדים עם אופק הרבה יותר ארוך מרבעון או שניים, נדע בעוד חמש שנים אם ההנפקה הייתה מוצלחת. יש לנו למעלה מ-15 אלף דיירים ברחבי העולם ב-20 מדינות, אנחנו בבואה של כל מה שקורה מבחינה כלכלית, התהליכים אצלנו הרבה יותר איטיים."

בעוד שבועיים יתקיימו בחירות בישראל והמתמודדים דוגמת בנט או לפיד מבטיחים שמחירי הדירות יירדו ב-30%, כאיש נדל"ן שקורא את הכותרות, מה הן גורמות לך להרגיש?

"אני כמעט ולא עוסק בנדל"ן למגורים בישראל, הכול תלוי במצב הכלכלי במדינה, ירידה של 30% במחירים תהיה מונעת ממיתון חריף, בהינתן מצב של יציבות כלכלית לא תיתכן תנועה של 30% כלפי מעלה או כלפי מטה. במידה ומחר המדינה תשחרר קרקע ל-100 אלף יחידות דיור או תודיע על ביטול כל מיסי הבנייה אז בוודאי שהמחירים יירדו."

לאחרונה ניתחנו את נתוני השכר של האו"ם לפי כוח הקנייה האמיתי בכל מדינה וגילינו שכדי לרכוש דירה ממוצעת בישראל יש צורך ב-174 תלושי שכר, לעומת כ-78 בלבד בארצות הברית , זה מצב בועתי?

"אני נמנע מלהשתמש במילים מפוצצות, אך אין ספק שהפער לא סביר. יש כשל שמתחיל בחלוקה הלא נכונה של העוגה - נטל המס על זוגות צעירים ש"משחקים לפי המשחק" גבוה מדיי ולא נותרת להם ומצד שני בעלי ההון בישראל משלמים מעט מדיי. חייבים למסות את העשירים במס עיזבון, לאפשר לאלו שצריכים לחיות לחיות ואלו שימותו שישאירו פחות, ולהטיל מס רכוש. יש להפחית או לבטל את המע"מ למוצרים בסיסיים ולרווח את מדרגות המס כדי שתיוותר יותר הכנסה למי שמרוויח פחות, המדינה צריכה לראות בכך פרויקט לאומי. מעבר לכך, המדינה חייבת לייצר דיור במחיר סביר לאלו שעובדים, לומדים ומשרתים בצבא."

בחירות 2013 עוסקות באופן בולט וחריג בנושאים כלכליים וחברתיים, והן אולי הפופוליסטיות שהיו כאן מעולם - מה דעתך בעניין

"הצליחו לשכנע את תושבי ישראל שאין פתרון לבעיה הפלסטינית, אז אם אין בואו נדאג לבעיות הכלכליות. מדובר בספין, יחימוביץ' לא מתייחסת כלל להסכם עם הפלסטינים כי רוצה לצבור כמה שיותר קולות, הרבה יותר קל לה לדבר על לקחת מהעשירים. חייבים להבין שאין דבר כזה שלום כלכלי, סכומי הכסף האדירים שהולכים לסכסוך הם אלו שהופכים את השמיכה לכל כך קצרה. הימין הצליח לשכנע שאין פתרון מדיני, זו אם כל הבעיות של ישראל כי לא מפנים כספים לנגב ולהקטנת אי השוויון בפריפריה, גורמים לאוכלוסיות שלמות לאבד תקווה. יחימוביץ' בסופו של דבר מייצגת את גישה כלכלית שהיא שמאל קיצוני, כמו מרצ, ואם היא הייתה נבחרת לראשות הממשלה, מה שלא יקרה, היא הייתה מיישרת קו ופונה לפתרונות כלכליים לא כל כך שונים מאלו של נתניהו, הכלל של מה שרואים מכאן לא רואים משם חל גם עליה."

בכל זאת, איזה ציון היית נותן לממשלת נתניהו בהתנהלותה הכלכלית?

"קשה לשאול אותי את השאלה הזו כי אני לא חי במדינה. כמי שמנהל חברה ישראלית בינלאומית אני מוטרד מאוד מהשחיקה במעמדה של ישראל בעולם. מתחילים לראות את העוינות. למשל בסקנדינביה, אזור בו פועלת החברה באמצעות חברת הבת סיטיקון, מתחילים להרגיש מעט עוינות כלפינו כישראלים, שואלים שאלות ואני מודאג. עליינו המצב של ישראל פחות ישפיע כי אנחנו מוכרים בעולם, אך אין שאלה בכך שאם הבנייה בשטחים תימשך ולא נגיע להסדר מדיני עם הפלסטינים חברות ישראליות ייפגעו. ראינו כבר חרמות על מוצרים ישראלים שמיוצרים בגדה, העוינות תוכל אף בטווח הרחוק לחלחל גם לארצות הברית."

"אולם הבעיה הגדולה ביותר של ישראל כיום היא ללא ספק עודף הרגולציה על שוק ההון – נתנו לכל רגולטור לשדר את פחדיו ללא כל יד מכוונת והגענו לאובדן שליטה, לא סתם אנחנו רואים ירידה בסחירות, בחו"ל חברות זרות יחטפו פחות מכות, בארצות הברית לדוגמה לא מתערבים בשכר של מנכ"ל מקדונלד'ס. אין ספק שצריך לפעול נגד אלו שסרחו, אך צריך לפעול נחרצות נגד 10% שפעלו בניגוד לכללים ולא לפגוע בשאר ה-90%, לחברות בישראל יהיה מאוד קשה להמשיך להתנהל, שוק ההון הישראלי יתייבש. הממשלה שופכת את התינוק עם האמבט וחברות זרות לא ישקיעו כאן."

כתבות מעניינות נוספות:
לאומי: "ישנן 6,300 דירות בהמתנה מ-2011 של משפרי דיור שלא הצליחו למכור"
כיצד הסכם ה'צוק הפיסקלי' ישפיע על רוכשי הנדל"ן הישראלים בארה"ב?
תגובות לכתבה(58):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 40.
  כצמן מודאג
  IGNACY 11/01/2013 11:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גר לא בפלורידה על המים....והוא מודאג , ככה כולם עוינים לנו והדאגה האמיתית היא לעסקים שיש לו בישראל שחס וחלילה לא יפגעו.
  סגור
 • 39.
  ככל שישראל תיכנע תיסוג ותוותר כך תיגבר העוינות והלחצים (ל"ת)
  צריך לשבור ימינה חזק 10/01/2013 11:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 38.
  כמצן השואה הייתה ליפניי שהייתה לנו מדינה והשינאה ליהודי
  בנטוב 10/01/2013 06:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ליהודים קיימת כל הזמן רק התירוצים מישתנים מעת לעת ואים יש בכוחם להזיק הם לא מהססים
  סגור
 • 37.
  הימין הצליח לשכנע?! יש עוד מישהו שחושב שיש פרטנר? (ל"ת)
  דובר עברית 09/01/2013 19:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 36.
  היינו שם
  זאק 09/01/2013 17:34
  הגב לתגובה זו
  4 0
  שכחתה שאתם שכנעתם אותנו ב שהנה הם רוצים שלום ומה דוקטור כצמן קבלנו טילים לפנים בוא אני אסביר לך זוהי אנטישמיות מה שאתה מרגיש העוינות אז תתעורר
  סגור
 • 35.
  אתה צודק מר קצמן. תגיד זאת לנתניהו ואז הוא ילכלך עליך.
  ehudhl 09/01/2013 17:04
  הגב לתגובה זו
  0 3
  אין עם מי לדבר. לא בבחירות האלו אבל לא נורא. תחזור ארצה במטוסך, יהיה לך יום חופש ביום הבחירות, תוכל לשבת עם סיגר בדירת הגג המפוארת עם הנוף לים, לשמוע את שלום חנוך: "במקום בו אני גר הליקופטר עובר זה סימן למשהו רע ...", אבל תלך להצביע. שים מר"צ או אמסלם או מפלגה אחרת שיש לה סדר יום שתומך בהסדר ואז תן שאיפה נוספת מהסיגר ולגימה מהוויסקי המשובח ושחרר קללה על שרה. יאללה בי חיים
  סגור
 • 34.
  השמאל ניסה הכל והפלסטינים הכשילו אוסלו השאיר יתומים אלמ
  בנטוב 09/01/2013 16:53
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אלמנים ואלמנות והורים רבים שבורים מרצח ילדיהם ומישפחות שלמות חיות בשכול וכלכלת ישראל שילמה ומשלמת עד היום ואתה בא לספר סיפורים תמשיך להיסתובב בחול ועזוב אותנו לנפשינו
  סגור
 • 33.
  יש פיתרון הפלסטינים לא מעונינים בפיתרון הם בתיקווה שהזמ
  בנטוב 09/01/2013 16:41
  הגב לתגובה זו
  6 0
  שהזמן יעבור ואנחנו נישבר וניתפרק והם ביתיים מיתחזקים מיכל הבחינות ובנתיים אחיהם הישראלים גם משפרים עמדות ומיתחזקים ובבא הזמן הם יפעלו להכות בישראל כך עובד המוח הערבי ואנחנו צריכים להפנים את המציאות ולא לשחק לידיהם איחוד היהודים בדרך משותפת יביא פיתרון ושלום
  סגור
 • 32.
  אנטישמיות עדיין לא הרגשת ???
  צדק 09/01/2013 16:17
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אין לו זכות לדבר עלינו בתור תושב זר....הוא הרי תושב העולם...דואג לתחת שלו היטב
  סגור
 • 31.
  אל תספר שאתה ישראלי - אבל בטוח שנעזרתה בזכות היהודי
  הפיתרון 09/01/2013 14:41
  הגב לתגובה זו
  4 1
  היהודים בעןלם.
  סגור
 • טען עוד
 • 30.
  עצה : מה תוכל לעשות עם העודפים הכספיים שלך
  ארכימדס 09/01/2013 14:15
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מר כצמן היקר, בוא תחלץ את נוחי ,אנחנו כולנו יהודים ,במקום לשלם מס עיזבון ,זהו פיתרון שימושי עבור העודפים שצברת
  סגור
 • 29.
  מר קמצן השינאה ליהודים קיימת תמיד וביגלל המצב הכלכלי הי
  בנטוב 09/01/2013 13:37
  הגב לתגובה זו
  5 1
  היהודים וישראל שק החבטות ואתה מר כמצן ניגרר לפיתיון ומרעיל בדבריך והולך רכיל על בני הארץ שטובת המדינה חשובה להם לא פחות מימך עלזה נאמר וישמן ישורון ויבעט
  סגור
 • 28.
  טןב מאוד שיש לך רגשות
  44 09/01/2013 13:27
  הגב לתגובה זו
  4 2
  אנחנח צריכים לותר על ירושליים כגי שתרגיש אוב ןתרויח יותר.די כבר מהכתבות המממנות האלה
  סגור
 • 27.
  בחרתם בעוד חורבן..
  ירמיה בן חילקיהו 09/01/2013 12:48
  הגב לתגובה זו
  6 10
  גם אובאמה ידיד ישראל. ביבי וחבורתו משחירים את פניו של כל מי שנגד מדינה דו-לאומית.הם עושים זאת עכשיו להייגל.כך הם מרחיקים מישראל את כל ידידיה,מבודדים אותה,הופכים את הציבור לציבור שחש מבודד ונצור,מפריחים ססמאות דמאגוגיות על איומים שונים ובעיקר לא מבוססים; וכך שולטים בו.זה בדיוק תסמונת האשה המוכה,הקורבן; והבעל המכה,העבריין.מפלגה ההופכת אותנו למדינה דו-לאומית היא מפלגה אנטי ציונית=הליכוד.בחרתם ביבי=בחרתם טיבי ! בחרתם בעוד חורבן
  סגור
 • 26.
  כצמן תפסיק
  הלוחשש לפנאטים 09/01/2013 12:38
  הגב לתגובה זו
  5 7
  להפריע לנו עם העובדות והאמת
  סגור
 • 25.
  כלל חשוב - אל תעשה עסקים עם שונאיך
  כלכלן 09/01/2013 12:29
  הגב לתגובה זו
  7 0
  שונאים יהודים בסקנדינביה ממזמן ולא בגלל שאין תהליך שלום, אני מסכים איתך שהמדיניות הנוכחית שגויה אבל עדיף שלא תשקיע במקום עוין, אין בזה ברכה.
  סגור
 • 24.
  יאללה עכשיו מחרימים ..
  המשקיע האידיאולוג 09/01/2013 12:25
  הגב לתגובה זו
  6 2
  את גזית גלוב,להפטר מהמניות!
  סגור
 • 23.
  ברירה
  י 09/01/2013 12:01
  הגב לתגובה זו
  2 2
  או שאתם כמו הגברת לוי שמחכה לישועה מן השמיים (על אף ההיסטוריה של מלחמת יואשיהו בבלים, המרד היהודי הגדול מרד בר כוכבא וכן הלאה שבכולם בורא עולם לא בדיוק עמד בציפיות של המתפללים) או שאתם עובדים למען פיתרון הבעיה. עצימת עיינים ודחית הקץ גרועה אפילו מההאפשרות הראשונה.
  סגור
 • 22.
  המלך ביבי,המשך ל-12
  ייאי 09/01/2013 11:38
  הגב לתגובה זו
  10 6
  תנו דבר אחד טוב שביבי עשה בקדנציה למען מדינת ישראל.אה,אין לכם.טוב לי דווקא יש: הקים ממשלה ענקית,הפך את העם לדלת-העם,השמיד את הרפואה הציבורית,נתן על ראשינו רבנים מטורללים,מטפח את הטירוריסטים היהודיים,עד "עמוד ענן" איפשר לאלפי רקטות לנחות עלינו ו"בעמוד ענן" במקום לסלק את החמאס מהרצועה קיבל ברכיים קרות.בפטפוטיו שיכנע את האיראנים להיות ערוכים היטב,הופך את ישראל לדו-לאומית,חביבו של בלעם המגשים את הנבואה ''הן עם לבדד ישכון'',מושיב על שרפרף את אובאמה וכל מנהיגי המערב.הנה ל 850,000 ילדים רעבים אין כסף ולבניה מוזלת בתחומי הקו הירוק גם אין כסף אך ליו"ש יש (מהמינוס שלנו..),אין כסף וגם לא לרפואה הצבורית ולישובי העימות ולעוד המון דברים חיוניים לעם בישראל..אך יש כסף שיפטור ממיסים את היושבים ביו"ש *כך שבסוף נוסיף עוד תשתיות למדינה הפלסטינית שתוקם או למדינה הדו-לאומית המוקמת בידי ממשלת ביבי.זה אגב חלומם של האחמד טיבים=בחרתה ביבי בחרתה טיבי!..זהו הבן יקיר בינימין שיולד לנו,משיח צידקנו נתנ-יה.היידה ביבי!בואו בהמוניכם-עם נבל ולא חכם-ובחרו שוב באטד הקוצני ואת יותם הירגו.. גלתה הבינה מישראל והנה העם יתום..
  סגור
 • השמאל הקים את חמאסטן והביא עלינו מלחמות וטרור מדיני
  צריך לשבור ימינה חזק 10/01/2013 11:06
  הגב לתגובה זו
  2 1
  טול קורה מבין עיניך, השמאל יצר פה חזבאללסטן אחרי המלחמה הכושלת של גנרליסימו חברתי פרץ - ממשלת שמאל עבודה קדימה, הפקירה 3 חיילים חטופים, את שליט במשך 4 שנים בשבי, הפקירה את הזירה המדינית ואיפשרה במקביל למו"מ שאשף ואבו מכחיש השואה מאזן טירפדו במכוון ולמרות שהציעו להם למעשה כניעה לכל תכתיב של האויב הפלסטיני הם גם לא חתמו אז, לבני הרי ניהלה 3 שנים מו"מ אבל אבו מאזן לא מייצג 70 אחוז שתומכים בחמאס שאומר מטרתו רק סילוק יהודים מארצם, שום דבר אחר. ואז אולמרט ולבני אחרי הבריחה ב-2005 שטענו שלא יהיו טילים על אשדוד ובאר שבע ושהימין מהלך אימים, קיבלנו אלפי טילים וחמאסטן חמושה במקום "מתונים בעזה" ואת עופרת יצוקה והשמאל הקיצוני עם הקרן החדשה הביאו לנו את דוח גולדסטון השיקרי ועוד טרור מדיני שבא "מהמתונים ברמאללה" אז זאת הירושה שקיבלנו מממשלת השמאל ואל תסלף את המציאות
  סגור
 • וואו,חזק ומדוייק (ל"ת)
  אורון 09/01/2013 12:02
  הגב לתגובה זו
  2 4
  סגור
 • 21.
  מר כצמן : העוינות נובעת בגלל חוסר הסברה מתאים
  נילי 09/01/2013 11:23
  הגב לתגובה זו
  9 5
  לא לשכוח עם ישראל הוא זה שהיה פליט בכל העולם. עכשיו אנחנו חזרנו למולדתנו. עוד דבר הפלשטינאים הם הכובשים ולא אנחנו .מי שמתכחש לזכותנו כאן בארץ יש לו בעיה בהבנת הנקרא. צריכים פשוט לעזור לו להבין. ובאשר לפתרון המדיני, מי לא מעוניין בכך? הרי הפלשתינאים בסירובם לבוא לקראתנו כמו שאנו עשינו זאת בגוש קטיף ,מקצינים את עמדתם ורוצים פנוי יו"ש ירושלים צפת חיפה יפו וגם שיבת הפליטים. עם כאלה אתה רוצה לעשות שלום? שלום תמורת חיסולה של מדינת ישראל והעם היהודי??? תחשוב שוב פעם על השטויות שלך,אתה וחבריך מהשמאל .
  סגור
 • 20.
  אתה מודאג תתחיל להזיע בפולטיקה (ל"ת)
  עשיר ורע לו 09/01/2013 11:08
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • 19.
  חיים כצמן מוטרד
  איציק 09/01/2013 11:07
  הגב לתגובה זו
  12 1
  מה הוא מוטרד?...הוא האחרון שצריך להיות מוטרד,חי לו חיי מלכים בפלורידה ,עסקי נדל"ן חובקי עולם ...והוא מוטרד ? אם הוא לא היה אומר זאת ,לא היה מתפרסם
  סגור
 • 18.
  אולי באמת אין פתרון בטווח הקצר ?
  dave 09/01/2013 11:04
  הגב לתגובה זו
  11 2
  מר כצמן הנכבד. הכלו כל הקיצין ? די להתבכיינות ולהטלת האשמה על היהודים, כמנהג האנטישמים. כולנו, כולל הימין, רוצים בשלום. אך זה צריך להיות שלום כן ואמיתי, תוך הכרה בזכותנו כמדינה יהודית. ותוך סיום העימות לחלוטין וללא תביעות עתידיות !! ואולי האשמה היא בפלשתינים שתמימים שכמוך מגבים את מעשיהם והתנהגותם הבלתי הוגנות ??
  סגור
 • 17.
  גם אנשים שגרים פה כל הזמן רוצים משא ומתן ושלום (ל"ת)
  שלמה 09/01/2013 11:02
  הגב לתגובה זו
  14 0
  סגור
 • 70 אחוז מהפלסטינים בחרו חמאס, שלא רוצה איתך שום מו"מ
  צריך לשבור ימינה חזק 10/01/2013 11:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הגיע זמן להפנים ולהסביר את זה לעולם ולמנוע בכח מדינת טרור ביהודה ושומרון שמטוהרת מיהודים ולהסביר שהערבים רוצים רק טיהור אתני מיהודים. לא לנהל שום מו"מ עד התפרקות חמאס.
  סגור
 • 16.
  ביבי הבטיח 2 מדינות ונתן תקווה. למה הוא לא מקיים? (ל"ת)
  שלמה 09/01/2013 11:01
  הגב לתגובה זו
  4 4
  סגור
 • 70 אחוז פלסט' בחרו חמאס שלא רוצה מו"מ, גם אש"ף משקר לך (ל"ת)
  כל כך קשה להפנים 10/01/2013 11:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אז הוא הבטיח..
  ייאי 09/01/2013 11:33
  הגב לתגובה זו
  6 6
  הרבה דברים ביבי הבטיח,מבטיח ועוד יבטיח.ביבי הוא מאחז עיניים והעם אחוז הדיבוק אוחז בו
  סגור
 • 15.
  אילנה לוי צריכה עזרה דחוף
  המסכן 09/01/2013 11:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עוד אחת שצריכה ללכת לרופא \ מאבחן קליני כי היא בדקה ה 89
  סגור
 • 14.
  שלום עם מי ?
  צבריקו 09/01/2013 10:59
  הגב לתגובה זו
  11 2
  הערבים מלמדים בבבתי הספר שהיהודים הם אויב, וגדלים לשנוא את עמינו, לא כך בישראל. שינוי מהותי בחינוך העם הערבי יביא לשלום, אין דרך אחרת
  סגור
 • 13.
  לחיים כצמן היקר-צר לי שאנו היהודים עומדים בדרכך להתעשר
  אשכנזי 09/01/2013 10:51
  הגב לתגובה זו
  19 4
  עוד ועוד ולהפוך לאזרח קוסמופוליטי מדושן עונג. ממליץ לך לעבור למדינות טובות יותר כמו פלסתין,סוריה, מצרים, לבנון, ארה"ב ועוד. בטוחני שעשיר כמוך יתקבל בברכה בכל מקום. הנח לנו לחיות עם בעיותינו. טוב לנו פה גם אם אנו לא מיליונרים כמוך.
  סגור
 • 12.
  למלך ביבי..
  ייאי 09/01/2013 10:41
  הגב לתגובה זו
  11 11
  למגיב 1 ואח':על פי התאוריה שלך גם המיליארדר הימני אדלסון עיוור ויהודי גלותי.או שתוארים אלו שמורים רק למי "שעשיר שמאלני".ברור שהעמדות של ציפי לבני ומופז גם של זהבה גלאון,רחוקות מאוד מהעמדות של אבו עלא ואבו מאזן שאינם ציונים ולא יהפכו לכאלו..אבל כך היה גם בין הצדדים המסוכסכים באירופה ובכל מקום אחר בעולם.לכן צריך מו"מ והסדר מדיני ובאין זה נהפוך למדינה דו לאומית ושלפלסטינים לא יהיו זכויות יסוד,כמו לבחור ולהבחר=מדינת אפרטהייד.אתה באמת בזה רוצה? אה,כן "ביבי המלך"..טוב אז נכון שביבי הואשהוכתר עלינו למלך,זאת לפחות עפ"י המניירות שלו והפיזוזים שסביבו.נכון,העצים הלכו והמליכו עליהם את האטד הקוצני ואת יותם סילקו..אני עכשיו רק שאלה:תנו דבר אחד טוב שביבי עשה בקדנציה למען מדינת ישראל.אה,אין לכם.טוב לי דווקא יש: הקים ממשלה ענקית,הפך את העם לדלת-העם,השמיד את הרפואה הציבורית,נתן על ראשינו רבנים מטורללים,מטפח את הטירוריסטים היהודיים,עד "עמוד ענן" איפשר לאלפי רקטות לנחות עלינו ו"בעמוד ענן" במקום לסלק את החמאס מהרצועה קיבל ברכיים קרות.בפטפוטיו שיכנע את האיראנים להיות ערוכים היטב,הופך את ישראל לדו-לאומית,חביבו של בלעם המגשים את הנ
  סגור
 • מלים כדורבנות ולמה זה נקטע (ל"ת)
  פוני 09/01/2013 12:04
  הגב לתגובה זו
  4 3
  סגור
 • 11.
  רואה רק את טובתו האישית
  Bnir 09/01/2013 10:27
  הגב לתגובה זו
  14 3
  מדהים שהביקורת היחידה שיש לו על הכלכלה זה שלא נותנים לו לעשות בכספי הציבור כל מה שמתחשק לו.
  סגור
 • 10.
  השמאל ההזוי
  ישראלי 09/01/2013 10:20
  הגב לתגובה זו
  21 5
  איך נותנים לקיצונים כאלו שמתכחשים להיסטוריה ומאמינים להיסטוריה המשוכתבת של הערבים כזאת במה, באתר שמתיימר להתאים לאנשים רצניים
  סגור
 • אנחנו עדיין דמוקרטיה. גם לנו בשמאל מותר להביע דיעה
  שלמה 09/01/2013 10:57
  הגב לתגובה זו
  5 8
  אפשר לא להסכים, אך לאיש עסקים זכויות כמו לכל אחד אחר
  סגור
 • זו תקיעת סכין באומה ולא דעה (ל"ת)
  בנטוב 10/01/2013 06:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • אתם מנצלים ת הזכות ע"מ לנגח את כל הזמן האנשים
  שמאלנים 09/01/2013 11:34
  הגב לתגובה זו
  7 3
  שבאמת אוהבים את היהדות ,את האלוהים ואת ארץ ישראל. עבורכם אמריקה יותר נחשבת מאשר ארץ ישראל . הקיצוניים שביניכם היו אמורים מזמן להוציא מחוץ לחוק, לא מובן מדוע דווקא אותם השאירו ונותנים להם במה נרחבת בתקשורת, כאשר הימין הקיצוני (כהנא חי, השם יקום דמו) שאהב יהודים וארץ ישראל מזמן הוצא מחות לחוק. אבסורד ממש .
  סגור
 • דבריך הם הוכחה
  בער 09/01/2013 12:42
  הגב לתגובה זו
  1 3
  שנסתרות דרכי האל על כך שהסתיר מאתנו את הבינה.
  סגור
 • 9.
  כצמן הוכחה שיש עשיר וטיפש, אין לך דעה למה אין שלום?
  משה ג. 09/01/2013 10:16
  הגב לתגובה זו
  18 7
  אתה בטח רוצה לחזור לגבולות 67, להחזיר מליוני פליטים לישראל ולפנות מאות אלפי יהודים מבתיהם. אתה לא יןדע שמדינות אירופה תומכות במאות מליוני דולר בפלשתינאים ומעודדות סרבנות שלום.
  סגור
 • משה ידידי, כמו שאמרו חז"ל: בעל המאה הוא בעל הדיעה
  sf 09/01/2013 10:35
  הגב לתגובה זו
  2 11
  ולגופו של עניין, בלי שלום/הסכם עם הפלשתינים מצבנו הלאומי והבינ"ל ילך ויתדרדר......לתהום. מה תעשה עם מליוני ערבים שונאי ישראל מסביב לנו ועם שאר המוסלמים שתומכים בהם בעולם ? כיצד אתה רוצה/חושב/מעריך שנוכל לנהל אותם ? ואם תהליך שכזה לא יסתיע (כדבריך), לפחות נוכל לבוא לעולם ולספר לכולם ש-נ-י-ס-י-נ-ו. מה שהימין בישראל ושליחיו בשלטון עושים כדי לשרוד הוא מסע הפחדה, ללא כל מחשבה ורצון לפתור את הבעיות עם העולם הערבי. ובהמשך, ההנהגה הימנית העכשוית, כלל לא מנסה להשקיע ולהיטיב עם כלל אזרחי המדינה, המצוקות הכלכליות והחברתיות קשות מנשוא, ואלה מדברים ומפחידים אותנו האזרחים עם איראן, ערבים, פלשטינאים ועוד. וכמו שאמר פעם איש חכם "ככה לא בונים מדינה".
  סגור
 • כצמן רק משרתם של בעלי המאה ולפיכך אינו בעל הדעה (ל"ת)
  בעל הדעה 10/01/2013 18:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 8.
  מילים בסלע ביבייהו השחקן מוכר לנו לוקשים מוביל למלחמה (ל"ת)
  Dor 09/01/2013 10:15
  הגב לתגובה זו
  8 8
  סגור
 • 7.
  תתעוררו למציאות,אין עם מי לעשות שלום.
  שוקו 09/01/2013 10:14
  הגב לתגובה זו
  16 4
  99 אחוז מהפלסטינים עם התרי עבודה בישראל תומכים בחמס אז תבינו לבד מה קורה עם מנועי הכניסה שמצבם הרבה יותר גרוע תחת שלטון פתח המושחט לטענתם. אם חלילה נפנה את יהודה ושומרון,בבחירות הראשונות חמס עולה לשלטון ובוקר טוב לשמעון פרס ולמזרח תיכון חדש.....קיבלנו את עזה גם ממזרח (עם כל המתנות המעופפות)-ומעניין מה ימציאו אז כל השמאלנים....אולי לפנות את עכו,יפו ואשקלון?
  סגור
 • 6.
  עוד אמא תרזה צץ לנו מהבוידם. עוד טייקון של יחימוביץ (ל"ת)
  דצמנוס המתיוון 09/01/2013 10:09
  הגב לתגובה זו
  11 4
  סגור
 • חיה טפשה שטומנת ראשה בחול גם כשרכבת דוהרת לקראתה
  מגדל בנות יענה 09/01/2013 10:34
  הגב לתגובה זו
  7 4
  וכ"כ הרבה מהן חיות כאן ומובלות כצאן לטבח ע"י כת משיחית שגדלה על ברכי הכיבושים והשחיתויות בימיו הקדומים של עם ישראל ומצליחות לגייס יותר ויותר מטומטמים או כאלו שעושים קפיטל מהמלחמות ומסכסוכים.
  סגור
 • 5.
  חבר של אולמרט עוזר להפיל את נתניהו
  משה 09/01/2013 10:02
  הגב לתגובה זו
  16 6
  הרי בראיון אישי שפורסם הביע כצמן תמיכה בקדימה ובשמאל
  סגור
 • 4.
  זה לא הימין , זו המציאות!! מה אתה מצפה מאירופה ? שתתמוך
  אבישי 09/01/2013 10:01
  הגב לתגובה זו
  22 3
  ביהודים ?
  סגור
 • רציתי לכתוב אותו דבר באותם מילים (ל"ת)
  לאון 09/01/2013 10:24
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • 3.
  כצמן אתה צודק הלוואי ותחליף את ביבי! (ל"ת)
  עזרא 09/01/2013 09:56
  הגב לתגובה זו
  8 20
  סגור
 • 2.
  עוד שמאלני קיצוני שהתעשר על גבי החלשים.תשאר שם!! (ל"ת)
  מני 09/01/2013 09:56
  הגב לתגובה זו
  21 8
  סגור
 • על גבי אילו חלשים התעשר ?
  sf 09/01/2013 10:37
  הגב לתגובה זו
  4 5
  טול קורה מבין עיניך: כפי שמר כצמן מדגיש לציין, רוב עסקיו בחו"ל, אז בבקשה על גבם של מי התעשר ומתעשר ?
  סגור
 • חצי משפט לא מעודד על המלך ביבי, וכל עכבר יוצא מהחור (ל"ת)
  ירושלמי 09/01/2013 10:10
  הגב לתגובה זו
  9 10
  סגור
 • 1.
  כצמן - פעם מפאי תמיד מפאי. העשירים עיוורים חוץ מבכסף.
  הפתרון לא ידוע 09/01/2013 09:55
  הגב לתגובה זו
  16 6
  כל אלה העשירים תמיד מאיימים עלינו עם עוינות בעולם - כצמן עוד יהודי גלותי. העמדות של ציפי לבני ומפוז רחוקות מאוד מהעמדות של אבו עלא ואבו ג'ילדה. הפתרון אינו מדיני ושלום לא עושים עם אויבים. מי אמר לך שיש פתרון מדיני?
  סגור
 • ואדלסון?..
  ייאי 09/01/2013 10:21
  הגב לתגובה זו
  4 5
  על פי התאוריה שלך גם המיליארדר הימני אדלסון עיוור ויהודי גלותי.או שתוארים אלו שמורים רק למי "שעשיר שמאלני".ברור שהעמדות של ציפי לבני ומופז גם של זהבה גלאון,רחוקות מאוד מהעמדות של אבו עלא ואבו מאזן שאינם ציונים ולא יהפכו לכאלו..אבל כך היה גם בין הצדדים המסוכסכים באירופה ובכל מקום אחר בעולם.לכן צריך מו"מ והסדר מדיני ובאין זה נהפוך למדינה דו לאומית ושלפלסטינים לא יהיו זכויות יסוד,כמו לבחור ולהבחר=מדינת אפרטהייד.אתה באמת בזה רוצה?
  סגור
 • אדלסון לא ישראלי. וכאן זה לא אירופה - שכח מזה. ואולי...
  הפתרון לא ידוע 09/01/2013 10:50
  הגב לתגובה זו
  6 2
  הפתרון אינו מדיני ושלום לא עושים עם אויבים. מה דעתך? קלישאה קישאה זה "הפתרון הוא מדיני". עוד קלישאה - "שלום עושים עם אויבים". אומר לנו הכצמן- "הימין הצליח לשכנע שאין פה פתרון מדיני," נו.... והשמאל מוכיח שיש?
  סגור