אושר: יוקמו 276 יח"ד בפינוי בינוי בלב י-ם במגדלים בני 24 קומות

הוועדה המחוזית ירושלים נתנה תוקף לתוכנית פינוי בינוי בין דרך חברון לדרך בית לחם בעיר
 |  (2)
פינוי בינוי, צילום: יח"צ
בונים את מרכז ירושלים מחדש - ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז ירושלים במשרד הפנים החליטה לאשר למתן תוקף תכנית למתחם פינוי בינוי בין רחוב דרך חברון לרחוב דרך בית לחם -בהיקף של 276 יחידות דיור.

מדובר בתכנית במתחם ששטחו 17 דונם, עליו בנוי כיום בלוק מגורים בן 72 דירות, שטח מסחרי ושטחים ציבוריים פתוחים ומבונים. התכנית מציעה פינוי ותכנון מחדש של המתחם במסגרתו יוקמו 4 בנייני מגורים - 2 בניינים בני 12 קומות על רחוב דרך בית לחם, ו- 2 בניינים בני 24 קומות על רחוב דרך חברון, כאשר יתרת השטח תוקצה כולה כשטח ציבורי הכולל פארק שכונתי בהיקף של 6 דונם ומבנה ציבורי.

התכנון נעשה תוך שימת דגש על פתיחת המתחם כלפי העיר והשכונה ויצירת שטח ציבורי נגיש - אם על ידי מעבר לציבור בין בנייני המגורים מכיוון דרך חברון ואם על ידי גישה ישירה דרך המעברים הציבוריים הקיימים המחברים בין דרך חברון ודרך בית לחם, ובאופן המחייב תמהיל יחידות דיור ובניה של 30% דירות קטנות.

דלית זילבר, הממונה על המחוז במשרד הפנים, אמרה כי "התכנון מביא לכדי ביטוי את עקרונות התכנון של מדיניות הועדה המחוזית לציפוף עירוני בתוך מרקם מבונה באופן המאפשר איכלוס על ידי משפחות צעירות, בניה גבוהה לאורך ציר תחבורה ראשי, דרך חברון, באופן התואם את מדיניות תכנית המתאר לבניה לגובה והקצאה של שטח ציבורי פתוח."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מעניין כמה זמן זה לקח מהתחלת הפרויקט? (ל"ת)
  מהנדס 07/01/2013 13:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כך צריך פיניו בינוי
  כל הכבוד 07/01/2013 09:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בכל הארץ זו הדרך הטובה ביותר לצדק חברתי והדרך הטובה ביותר נגד רעידות אדמה
  סגור