ב"ש על הכוונת: אונ' בן גוריון תוכפל ויוקמו מעונות לאלף סטודנטים

מנהל מקרקעי ישראל יקצה 200 דונם לדיור מוזל לסטודנטים אשר בעתיד יאפשרו הקמת מעונות לעד 2,500 מיטות
 |  (1)
סטודנטים
מקלים את חייהם של הסטודנטים בבאר שבע - מינהל מקרקעי ישראל ואוניברסיטת בן גוריון הגיעו להסכמה לפיה יקצה המינהל לאוניברסיטה שטח של כ 200 דונם לטובת קמפוס צפוני. המינהל יקצה את הקרקע למעונות ללא תמורה ומנגד תתחייב האוניברסיטה להקים תוך 3 שנים על חלק מהשטח מעונות לסטודנטים בהיקף של אלף מיטות, במחירי שכירות מפוקחים.

השטח שיוקצה בחלקה הצפוני של האוניברסיטה, יכפיל את שטחה ויאפשר תוספת משמעותית של כיתות לימוד נוספות, מעבדות, וחדרי מעונות לסטודנטים. המעונות צפויים להיבנות בסטנדרט בנייה חדש ומודרני, לעומת מעונות הסטודנטים הישנים של האוניברסיטה. באוניברסיטה צופים ביקוש גבוה של סטודנטים למעונות החדשים שיוקמו. כיום קיימות באוניברסיטת בו גוריון 1,700 מיטות במעונות הסטודנטים הישנים, רובן המכריע מאוכלסות. בנוסף יקצה המינהל קרקע לעוד 300 מיטות לסטודנטים בנגב - 150 במכללת חמדת הדרום ו 150 בשדה בוקר.

"בעתיד, לאחר שתושלם הקמת החדרים לאלף מיטות, נוכל להרחיב את המעונות עד לסדר גודל של 2,500 מיטות לסטודנטים", אומר דוד ברקת, סגן הנשיאה ומנכ"ל האוניברסיטה.

במהלך שנת 2012 קידם המינהל עסקות להקצאת מעונות לכ 10,000 סטודנטים במוסדות אקדמיים שונים ברחבי הארץ ביניהם קמפוס שדה בוקר של אוניברסיטת בן גוריון, מכללת אורנים, מכללת אשקלון וקמפוס צמח. במרבית המקרים תוקצה הקרקע למוסד החינוכי ללא תמורה כדי שיבנה עליה מעונות במחרים מפוקחים. בחלק מהמקרים יהיה המינהל רשאי לשווק את הקרקעות באמצעות מכרז בו ייבחר מי שיבטיח את שכר הדירה הנמוך ביותר לסטודנטים וכך יעשה בראשון לציון ובהרצליה.

מנהל המינהל בנצי ליברמן אומר: "נקים מעונות בהיקף של אלף מיטות גם בטכניון בחיפה, באוניברסיטת בר אילן, במרכז הבינתחומי הרצליה ובמרכז האקדמי באריאל. מדובר בהטבה משמעותית לסטודנטים שתוריד את יוקר המחייה שלהם באופן ישיר ומורגש, בשכר דירה מפוקח ובמגורים בסטנדרט גבוה."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עד שתכנית זו תתקדם השקעה בנדלן ב'ש נהדרת
  נדלן באר שבע 06/01/2013 12:00
  הגב לתגובה זו
  5 2
  הכי טובה בארץ
  סגור