יו"ר לשכת השמאים תוקף: "שטייניץ צריך להתמקד באיזורי הביקוש"

אהוד דנוס מגיב בחריפות להחלטת שר האוצר להעניק הנחות ענק על הקרקעות באזורי הפריפריה. "הדרך היחידה להפחתת מחירי הדיור היא הדרך הקשה ועוברת, מה לעשות, באזורי הביקוש"
 |  (4)
משכנתא, צילום: Getty images Israel
שר האוצר מעניק היום (ה') הטבה משמעותית לרוכשי דירות בפריפריה, כאשר על מפת העדיפות הלאומית ואישר הלכה למעשה הנחות משמעותיות על קרקעות ביישובי פריפריה מרוחקים. במקביל, שטייניץ מעכב את החתימה על החלטות משמעותיות נוספות הנוגעות לפרוייקטים של פינוי-בינוי במרכז הארץ.

יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, הביע אכזבה מהחלטת שר האוצר: "אקטים כגון זה, מבורכים ככל שיהיו, מסיתים את הדעת מהבעיה האמיתית של שוק הנדל"ן והיא אזורי הביקוש והעדר הטיפול בהם. מדוע לעכב כיום הקלות בפרויקטים של פינוי בינוי שהמשק כל כך מייחל להם?".

דנוס התייחס בדבריו לבעיות הכרוכות במעבר לאזוריבפריפריה: "אף אחד לא רוצה לעבור לקוביית בטון חדשה, כשהוא אינו יכול לפרנס באזור את משפחתו, לדאוג לחינוכה ולבריאותה. זו הסיבה שעיקר הכישלון במכרזי המינהל בשנה האחרונה היה בפריפריה. אז כעת החליטו לחלק כמעט בחינם את הקרקעות האלה".

לדבריו, "אנשים ייקחו כי זה בחינם וחלקם יבנו ויפתחו תוך שהם מקווים שממשלת ישראל החדשה תנהג בהם באופן שונה מקודמותיה. אני פסימי וחושב שזה לא יקרה, וכך אנשים שקנו מוצר במחיר מסוים, יראו אותו מתבוסס באותו השווי, כשאזורים אחרים ומרכזיים יותר מתחממים. במקביל, סיכויי החיים שלהם יפחתו כתוצאה מהיעדר תשתיות פרנסה ותשתיות חינוכיות ראויות".

לסיכום, דנוס הבהיר לשטייניץ מהי הדרך הנכונה להפחתת מחירי הדיור בישראל: "הדרך היחידה להפחתת מחירי הדיור היא הדרך הקשה ועוברת, מה לעשות, באזורי הביקוש. כל ממשלה שלא תבין זאת, נדונה לכישלון צורב בזירת מחירי הדיור".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  זה הטבע מפולין
  דהן משה 28/12/2012 14:17
  הגב לתגובה זו
  0 1
  יוצא שואה יבשו את הזקנים המיזרחים
  סגור
 • 3.
  לאןן נעלמה הקופה של הזקנים
  חי בנאדו 28/12/2012 14:16
  הגב לתגובה זו
  0 3
  יוצא שואה שואבים את כול תקציב הזקנים העניים מדוח העוני,אין להם אלוהים עם הלובי.רבק ישנם קשישים שהולכים לישון בלי צוהרים,הריי יש להם רנטות אז למה חשמל ותאופות וטיפולים בלי כסף?
  סגור
 • 2.
  חודשים דמגוגיה לפראייר=בועה בפיצוץ לאשמים בפנים!!!!!!!! (ל"ת)
  נדלן=בלוף שיווקי 28/12/2012 01:53
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  מה זה איזור ביקוש ? ירושלים ?
  m2041 27/12/2012 22:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אני גר בירושלים. אלפי מהנדסים ואנשי הייטק נוסעים שעה ויותר לעבוד בהר החוצבים ברמות ואף אחד מהם לא חושב אפילו להעתיק את מגוריו עקב עבודתו. זאת אומרת שאפשר לגור בפריפריה ולעבוד באיזור ביקוש (ירושלים מבוקשת ע"י חרדים ולא ע"י אנשים עובדים).
  סגור